2025. március 10.
NL-playoff: Tóth Alexet is behívta Marco Rossi
Fiatal játékosunk mellett Varga Barnabás és Dibusz Dénes is ott van a törökök ellen készülő magyar csapatban.

Hamarosan elkezdődik a 2025-ös idény a magyar férfi labdarúgó-válogatott számára, amely március 20-án a törökök ellen mérkőzik idegenben a Nemzetek Ligája-rájátszás első mérkőzésén, majd három nappal később a Puskás Arénában fogadja riválisát. 

Marco Rossi március 10-én, hétfőn 13.00-kor hirdette ki a párharca készülő keretet, amelybe három játékosunk kapott meghívást. A sérülése után visszatérő Dibusz Dénes, valamint Varga Barnabás behívása már megszokottnak mondható, ám a 19 éves Tóth Alex először kapott meghívást a felnőtt nemzeti csapatba. Középpályásunk Robbie Keane keze alatt alapemberré vált együttesünkben, jó játéka mellett gólpasszokkal is segítette a társakat.

- Utána kell járnunk a tehetséges fiataloknak. Tóth Alexet is közelről figyelemmel kísérjük, meggyőző a teljesítménye, különösen az elmúlt hónapban - mondta Marco Rossi.

A törökök elleni párharc tétje a Nemzetek ligája A-csoportos tagságunk, amennyiben a mieink megnyerik a párharcot, akkor továbbra is az NL legjobb 16 csapata között szerepelhetnek a legerősebb csapatok között, míg vereség esetén kiesik a B-ligába. Az odavágóra március 20-án, csütörtökön 18.00-tól kerül sor, míg a visszavágót március 23-án, vasárnap 18.00-tól, a Puskás Arénában rendezik.

Cikkajánló

Idegenben kezdünk – megvan az OTP Bank Liga sorsolása

Rekordbajnok férfi labdarúgócsapatunk a Paksi FC vendégeként kezdi meg az új bajnoki szezont.

Hosszabbítottunk Habib Maigával

A jövőben is a FTC-ben játszik elefántcsontparti középpályásunk.

Két felkészülési mérkőzést játszunk az edzőtáborban

Az azeri bajnokkal és a nemzetközi porondról jól ismert Qarabaggal is megmérkőzik csapatunk Ausztriában.

Francia védőt igazoltunk

A 25 éves Nathan Zohoré a francia másodosztályú Boulogne csapatától érkezik klubunkhoz.

Yusuf: „Igyekeztünk a taktikát átültetni a meccsre”

Labdarúgóink Tiszakécske elleni felkészülési mérkőzését Dibusz Dénes és Bamidele Yusuf értékelték - VIDEÓ

Győzelemmel mutatkozott be Borbély Balázs a kispadon

Lejátszotta első mérkőzését labdarúgócsapatunk Borbély Balázs irányításával a másodosztályú Tiszakécske ellen.

Lenny Joseph csereként állt be a vb-n Brazília ellen is

Támadónk sem tudott segíteni csapatán, az ötszörös világbajnok 3-0-ra nyert.

Botka Endre: „Nem vagyok egy nagyon csapongó ember”

Nagyinterjú az FTC-t közel tíz éve szolgáló futballistával, aki otthonra talált a Népligetben.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin