2019. szeptember 10.
Norvégia hármat rúgott Gera hazai debütálásán
A vendégcsapat 3-0-ra verte a Gera Zoltán által felkészített magyar U21-es válogatottat Felcsúton.

Azt követően, hogy korábbi játékosunk első szövetségi edzőként lejátszott mérkőzésén a korosztályos együttes pénteken 0-0-s döntetlent játszott a dánok ellen Aalborgban, kedd este Norvégia várt a csapatra a Pancho Arénában, az előzőhöz hasonlóan barátságos mérkőzésen. A szakvezetőként így hazai pályán is debütáló Gera az FTC-kötődésű játékosok közül ezúttal Varga Ádámra kezdőként számított a kapuban, Csonka Andrást pedig a 46. minutumban küldte pályára.

A magyar válogatott ismét a stabil védekezésre helyezte a fő hangsúlyt, és akárcsak a dánok ellen, ezúttal is fegyelmezetten, szervezetten futballozott a meccs elején. Az első percekben a norvégok voltak aktívabbak, de negyedóra után kiegyenlítetté vált a találkozó, a magyar válogatott egyre többször tűnt föl a vendégek kapuja előtt. Az első félórában nagyobb helyzetig egyik csapat sem jutott el, a 31. percben azonban vezetéshez jutottak a vendégek: egy jobb oldali szöglet után Ostigard emelkedett magasra és fejelt Szalai Attila mellől a kapu bal oldalába – számolt be róla az mlsz.hu.

Norvágia a térfélcserét követően megduplázta előnyét, az 54. percben ugyanis Brynhildsen is betalált. Három perccel később kialakult a végeredmény, amikor egy ziccerig kijátszott akció végén Christensen passzolt Varga mellett a jobb alsó sarokba. Az mlsz.hu beszámolója szerint Varga Ádám a hajrában két komoly védéssel jelentkezett.

U21-es barátságos mérkőzés

Magyarország–Norvégia 0–3 (0–1)

Magyarország: Varga Ádám - Kovács Krisztián, Nagy Zsombor, Szalai Attila, Tóth Bence (Deutsch László, 46.) - Hinora Kristóf (Banó-Szabó Bence, 71.), Kiss Bence (Csonka András, 46.) - Kiss Tamás (Schön Szabolcs, 64.), Schäfer András (Szabó Bence, 46.), Szánthó Regő (Kovácsréti Márkj, 74.) - Bíró Bence

Cikkajánló

Idegenben kezdünk – megvan az OTP Bank Liga sorsolása

Rekordbajnok férfi labdarúgócsapatunk a Paksi FC vendégeként kezdi meg az új bajnoki szezont.

Két felkészülési mérkőzést játszunk az edzőtáborban

Az azeri bajnokkal és a nemzetközi porondról jól ismert Qarabaggal is megmérkőzik csapatunk Ausztriában.

Francia védőt igazoltunk

A 25 éves Nathan Zohoré a francia másodosztályú Boulogne csapatától érkezik klubunkhoz.

Yusuf: „Igyekeztünk a taktikát átültetni a meccsre”

Labdarúgóink Tiszakécske elleni felkészülési mérkőzését Dibusz Dénes és Bamidele Yusuf értékelték - VIDEÓ

Győzelemmel mutatkozott be Borbély Balázs a kispadon

Lejátszotta első mérkőzését labdarúgócsapatunk Borbély Balázs irányításával a másodosztályú Tiszakécske ellen.

Lenny Joseph csereként állt be a vb-n Brazília ellen is

Támadónk sem tudott segíteni csapatán, az ötszörös világbajnok 3-0-ra nyert.

Botka Endre: „Nem vagyok egy nagyon csapongó ember”

Nagyinterjú az FTC-t közel tíz éve szolgáló futballistával, aki otthonra talált a Népligetben.

Dupla kapushosszabbítás csapatunknál

Szécsi Gergő és Őri Levente is marad a Ferencváros labdarúgócsapatának keretében.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin