Április 28. és 30. között a Groupama Aréna ad otthont az idei Football Forum Hungarynek, amelynek keretében az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója, Orosz Pál a nemzetközi kupasorozatok reformjairól tartott előadását is meghallgathatták az érdeklődők, emellett sportigazgatónkat, Hajnal Tamást is láthatták a jelenlévők egy kerekasztalbeszélgetés keretében.
- A Ferencvárosnak a DNS-ében van a siker, a támadófutballt részesítjük előnyben, ebben hiszünk. Fontos, hogy erős magyar magot tartsunk fent, ugyanakkor a külföldi játékosokra is szükségünk van. Szorosan együtt dolgozunk az akadémiánkkal, célunk, hogy minél több fiatal játékos kerüljön a felnőttek közé, a tartalékcsapatunknak és az NB II-es fiókcsapatunknak, a Soroksárnak hála, az utánpótláskorú labdarúgóknak is van lehetősége megtapasztalni a felnőtt labdarúgást. Az utóbbi években Lisztes Krisztián és Tóth Alex is fontos tagja lett az első csapatunknak. Megmutattuk, hogy a filozófiánk jó, az út rendben van az első csapatig, de folyamatosan dolgozni kell ezen, fejleszteni, néha beavatkozni.
Sportigazgatónkat ezt követően arról kérdezték, miben lát még fejlődési potenciált.
- A futballban gyorsan változnak a dolgok. A mesterséges intelligencia érdekes terület, amit érdemes megvizsgálni, hogy milyen lehetőségeket rejt. Szeretnénk fejleszteni az akadémiánkat, emellett az átigazolási piacban végbemenő árnövekedés is nagy kihívás, ha nincs meg a megfelelő anyagi keret, akkor proaktívnak és kreatívnak kell lennünk. Szükséges, hogy a magyar labdarúgást magasabb polcra helyezzük, ezzel könnyebb lenne az európai kupasorozatokba történő kvalifikáció.
Vezetőedzőnk szerint sok légiós fizikalitása megsínyli a bajnoki meccshiányt.
Férfi labdarúgócsapatunk óriási csatában győzte le az ETO FC-t a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.
Ezúttal murvás parkolónkban és az MVM Dome parkolójában parkolhatnak az autóval érkező szurkolók.
Az Fizz Liga 31. fordulójának rangadóján változatos programokkal várjuk szurkolóinkat a Groupama Arénában.
Labdarúgócsapatunk korábbi támadója a nehézségek ellenére sem bánta meg, hogy 2005-ben a Fradit választotta.
Vezetőedzőnk ismét döntőbe akar jutni a MOL Magyar Kupában.
Nyereményjáték a Fradi Facebook-oldalán, tippelje meg a ETO FC elleni kupa-mérkőzés pontos végeredményét!
Szerdán 19:30-tól az MMK-elődöntőn is várjuk önöket a Fradi Zóna Értékelés Live by iFOREX Europe-ban.