2023. december 10.
Ötgólos meccsen kaptunk ki Pakson
Férfi labdarúgócsapatunk az OTP Bank Liga 16. fordulójának rangadóján 3-2-re kikapott a Paks vendégeként.

Bajnoki címvédő férfi labdarúgócsapatunk a bajnokság 16. fordulójában a Pakshoz látogatott. Dejan Sztankovics a Dibusz – Makreckis, Cissé, Aaneba, Civic – Besic, Abu Fani, Zachariassen – Gojak, Marquinhos – Pesics kezdőt küldte a pályára.

Nem kezdtük jól a találkozót, a 8. perc végén Papp Kristóf fejelte a kapunkba a labdát (1-0). Gondjainkat tovább tetézte, hogy Aaneba röviden adta haza a labdát Dibusznak, Könyves Norbert pedig élt a kínálkozó eséllyel (2-0). A 21. percig kellett várni az első nagy helyzetünkre, Civic óriási lövését védte Szappanos, majd Pesics kísérlete pattogott el centikkel a bal kapufa mellett. A másik kapunál Cissének kellett figyelnie és blokkolni Könyves lövését. A 31. percben Abu Fani került helyzetbe, ám a labda szögletre pattant, ami után óriási kavarodás történt a hazai kapunál, de nem sikerült Aanebának a gólvonalon túlra rúgni a játékszert. A 39. percben a Mezőkövesd ellen gólt és gólpasszt jegyző Marquinhos került helyzetbe, de Szappanos védett. A ráadás perceiben Pesics lőtt még kapura, de ő sem járt sikerrel.

A szünetben Katona Bálint állt be Abu Fani helyére. Az 54. percben jó helyről kaptunk szabadrúgást, ám Civic a sorfalba rúgta a labdát, míg a másik oldalon csak a szerecsének volt köszönhető, hogy Mezei kísérlete a kapufáról kifele jött. A 68. percben hármat is cseréltünk: sérülése után ismét pályára lépett Varga Barnabás, Pesicset váltva, míg Anderson Esiti Besic,
Mohamed Ali Ben Romdhane pedig Gojak helyére érkezett. A cserék után azonnal szépített Marqiunhos egy gyönyörű lövéssel (2-1). Ezzel visszajöttünk a meccsbe, ám Makreckis megkapta a második sárgáját és emberhátrányba kerültünk. A 85. percben Szabó Bálint értékesítette a Paksnak ítélt véleményes büntetőt (3-1), amelyre nem sokkal később a tíz perccel korábban beállt Lisztes még válaszolni tudott (3-2), de az egyenlítés már nem jött össze.

Labdarúgócsapatunk maradt a második helyen négy pont hátránnyal az éllovas Paks mögött.

FÉRFI LABDARÚGÁS
OTP BANK LIGA, 16. FORDULÓ

Paksi FC–FTC 3–2 (2–0)
Paks, v.: Andó-Szabó

Paksi FC: Szappanos – Kinyik, Szélpál, Szabó J., Kovács K., Osváth – Mezei, Papp K. – Horváth K. (Balogh B., a szünetben), Hahn (Szabó B., 17., Skribek, 87.), Könyves (Böde, 71). Vezetőedző: Bognár György

FTC: Dibusz – Makreckis, Cissé, Aaneba, Civic – Besic (Esiti, 68.), Abu Fani (Katona B. a szünetben), Zachariassen (Lisztes, 73.) – Gojak (Ben Romdhane, 68.), Marquinhos – Pesics (Varga B., 68.). Vezetőedző: Dejan Sztankovics

Sárga lapok: Kovács K (27.), Szélpál (38.), Kinyik (81.) illetve Gojak (18.), Civic (24.), Makreckis (38.,78.), Ben Romdhane (78.), Kinyik (81.)

Piros lap: Makreckis (78.)

Gólok: Papp K. (8.), Könyves (16.), Szabó B. (85.), illetve Marquinhos (70.), Lisztes (87.)

Sztankovics: „A szezonnak még nincs vége”

Vezetőedzőnk beszélt várakozásairól az MTK elleni bajnoki előtt.

„Az anyám!”: Dibusz és az FTC ajándéka Bodrogi Gyulának

A Nemzet Színésze nemrég ünnepelte 90. születésnapját, klubunk pedig emlékezetes ajándékkal lepte meg – VIDEÓ!

Botka Varga Barnabásnak adott tippeket, de megfogadta?

Focistáink ismét fát ültettek a Budakeszi Vadasparkban, ahol Dibusz Dénes kisfia ismét ellopta a showt – VIDEÓ

Sajtóakkreditáció a DVSC elleni bajnokira

A sajtó munkatársai május 2., csütörtök 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat a vasárnapi bajnokira.

„Örülök, hogy segíthettem a csapatnak döntőbe jutni”

A Nyíregyháza 2-1-es legyőzése után a mindent eldöntő gól szerzője, Edgar Szevikjan értékelt.

Leandro: „Az utolsó pillanatig hittünk a fordításban”

Pályaedzőnk, Leandro de Almeida a győzelem után kiemelte a csapat küzdeni tudását és akarását.

A hajrában harcoltuk ki a kupadöntőt!

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re nyert a Nyíregyháza ellen a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!