2020. május 31.
Tokmac gyönyörű gólja után egy pont Felcsútról
Labdarúgócsapatunk 1-1-es döntetlent játszott a Puskás Akadémiával.

A MOL Fehérvár szombati döntetlenje után nyolcpontos előnnyel vártuk a Puskás Akadémia elleni, idegenbeli mérkőzést a 26. fordulóban. A mieinknél Zubkov eltiltás miatt nem játszhatott, helyette Somalia kezdett, de volt még két változtatás: Botka és Civic helyett Otigba és Heister volt ott ezúttal a mérkőzés elején a pályán.

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, Gyurcsó középre lőtt labdáját követően Knezevic lőtt, így Dibusznak már a hatodik percben bravúrt kellett bemutatnia. Két perccel később Sigér adott remek, magas labdát Somaliának, aki befutott a védők mögé, Spandler azonban az utolsó pillanatban tisztázni tudott előle.

A 17. percben megszereztük a vezetést, Tokmac káprázatos cselt mutatott be a bal oldalon, lefutotta Meissnert, betört a tizenhatosra, majd hibátlanul lőtte ki a bal alsó sarkot (0-1).

Negyedórával később azonban egyenlített a Puskás Akadémia, Knezevic bal oldali beadása után a labda a menteni igyekvő Lovrencsics lábáról a bal alsó sarokba gurult (1-1).

Öt perccel később Isael fordult le szépen a védőjéről, majd kiváló passzt adott Somáliának, aki a tizenhatos vonalához érkezve jobbról lőtt, Tóth nagyot védett, majd a másik oldalon Dibusznak is tisztáznia kellett Gyurcsó beadását követően.

Hazai helyzettel kezdődött a második játékrész, Gyurcsó és Slagveer sem találta el közelről a kapunkat, illetve Blazic is blokkolt egy nagyot. Rögtön jött a válasz a másik oldalon, Somalia szép cselek után szöktette Bolit, akinek a lövését védte Tóth.

A Puskás Akadémia több durva belépőt is elkövetett, a 70. percben már az ötödik sárga villant, közülük az egyik már a második volt, Van Nieff mehetett idő előtt zuhanyozni. Lovrencsics az egyik szabálytalanság után nem is tudta folytatni, jött Botka, és Leandro is beállt csereként Sigér helyett.

Nagy nyomást helyeztünk ezután ellenfelünkre, a legközelebb Leandro járt a gólhoz, előbb kevéssel lőtt mellé, majd Tóth védett nagyot. Az eredmény azonban nem változott, 1-1-es döntetlent játszottunk, így maradt a kilencpontos előnyünk a tabella élén.

LABDARÚGÓ NB I, 26. FORDULÓ
PUSKÁS AKADÉMIA-FTC 1-1 (1-1)
PUSKÁS AKADÉMIA: Tóth - Szolnoki, Meissner, Spandler, Nagy Zs. - Van Nieff, Plsek - Gyurcsó (Favorov, 74.), Knezevic, Slagveer (Tamás, 69.) - Mebrahtu (Sós, 86.)
FTC: Dibusz - Lovrencsics (Botka, 74.), Blazic, Otigba, Heister - Sigér (Leandro, 74.), Haratin, Somalia (85.) - Isael, Boli (Sihnevich, 85.), Tokmac
GÓL: Lovrencsics (30. - öngól), ill. Tokmac (17.)
SÁRGA: Van Nieff (24.), Szolnoki (43.), Plsek (64.), Nagy (70.), Spandler (74.) ill. Blazic (60.)
PIROS: Van Nieff (70.)

„A Ferencváros jelent számomra mindent”

Ma ünnepli ötvenkettedik születésnapját Lipcsei Péter, labdarúgóklubunk legendája.

Mezőkövesden a Fradi-minibusz

Drukkereink a Mezőkövesd elleni mérkőzés idején is beszerezhetik kedvenc Fradi-terméküket.

Dibusz bizonyított a kapitánynak

Labdarúgócsapatunk kapusa, Dibusz Dénes értékelte a válogatott Koszovó ellen 2-0-ra megnyert meccsét - VIDEÓ!

Szevikjan gólt lőtt, Ben Romdhane kezdett

Örmény játékosunk Csehország ellen volt eredményes, míg tunéziai középpályásunk Új-Zéland ellen játszott.

Dibusszal és Vargával győzte le Koszovót a válogatott

Dibusz Dénes kezdőként, Varga Barnabás csereként játszott a Puskás Arénában 2-0-ra megnyert meccsen.

Köszönünk mindent, Toki!

Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa, három UEL- és egy BL-csoportkör után Tokmac Nguen távozik az FTC-től.

„Dénes a legkiválóbb magyar csapat kapusa”

Marco Rossi a Koszovó elleni mérkőzés előtt beszélt várakozásairól és Dibusz Dénesről is.

Mezőkövesd-FTC: elindult a jegyértékesítés!

Március 31-én, vasárnap 18.00-tól lépünk pályára a Mezőkövesd vendégeként a bajnokság 26. fordulójában.