2020. szeptember 19.
Öt gólszerző, magabiztos győzelem Ráckevén
Labdarúgócsapatunk 6-1-re győzött a Ráckeve ellen.

31-szeres bajnok labdarúgócsapatunk a szerdai, Molde elleni idegenbeli BL-rájátszás első mérkőzése előtt még a Pest megyei II. osztályú Ráckeve ellen lépett pályára a MOL Magyar Kupában.

Első félidő

Az 5. percben Varga passza után Zubkov ívelt a tizenhatoson belülre, de Skvarka elől megszerezte a labdát a kapus. Három perccel ezután Varga készített le egy szabadrúgást, de Skvarka lövése nem volt pontos. Majd Vécsei hozta játékba Baturinát, aki szépen fedezte és megtartotta a labdát, majd Varga lövése pattant le. Ezután Zubkov löketét blokkolták. A 13. percben Skvarka szöglete után Baturina fejelt fölé. A 17. percben Katona, Varga és Baturina szép háromszögben passzolt a Ráckeve tizenhatosának előterében, Baturina helyzetbe került és laposan előnyhöz juttatta csapatunkat!

Két perccel a gól után Varga pontos szabadrúgása Zubkov fejét találta meg, a közeli fejest kiütötte a kapus. Katona is helyzetbe került, de fölé lőtt. Félórányi játék után Vécsei indította volna laposan Zubkovot, de kijött a hazaiak kapusa, Zelei. Két perccel később Baturina a tizenhatoson belül visszafordult, Katonához passzolt, aki magabiztosan megduplázta az előnyünket! A 36. percben egy távoli szabadrúgás után Bogdánnak is védenie kellett. Öt perccel a vége előtt Tóth lőtt a kapunk mellé. Két perccel a félidő vége előtt Vécsei lőtt távolról, mellé ment a labda. A hazaiak legnagyobb helyzete a 44. percben jött, amikor Kenesei átívelése után Markovic közelről rosszul találta el a labdát. Ezt követően Baturinát indították, de nem tudta meglőni harmadik gólunkat.

A 52. percben Heister baloldali beadása után Baturina talált újra a kapuba! Három perccel később laposan jött középre a labda, Zubkov nem hibázott, 4-0. Ezután Heister beadását követően Vécsei készített le Vargának, a távoli lövésbe beleértek. A 61. percben Skvarka emelése kereste Laidounit, de nem volt pontos a labda. Ezt követően Varga szabadrúgása ment fölé.

A 79. percben Bogdán fogott könnyen egy távoli próbálkozást. Zubkov szöglete után a Fradi felnőtt csapatában tétmeccsen debütáló Molnár Tamás fejelt mellé. Kilenc perccel a vége előtt Skvarka ugratta ki Vargát, aki az elfekvő kapus mellett a bal alsóba lőtt, ezzel már 5-0 volt! Egy perccel később Baturina szaladt fel a jobb oldalon, lapos, középreadott labdájára Skvarka jól érkezett, 6-0. A 85. percben Varga szöglete után kiöklözte a kapus a labdát, majd Heister lövése mellé ment. A 86. percben Markovic révén szépítettek a hazaiak. Zubkov szabadrúgást lőhetett, fölé ment.

Csapatunk így 6-1-es győzelmével továbbjutott a MOL Magyar Kupa következő fordulójába a legjobb 64 közé.

MOL Magyar Kupa
Ráckeve-FTC 1-6 (0-2)
FTC: Bogdán – Csonka, Laidouni, Csontos, Heister – Skvarka, Vécsei – Varga, Katona (Molnár T., 63.), Zubkov – Baturina
Sárga lap: Dudu (54.), Markovic (88.)
Gól: Baturina (17., 52.), Katona (32.), Zubkov (55.), Varga (81.), Skvarka (82.), illetve Markovic (86.)

„A Ferencváros jelent számomra mindent”

Ma ünnepli ötvenkettedik születésnapját Lipcsei Péter, labdarúgóklubunk legendája.

Mezőkövesden a Fradi-minibusz

Drukkereink a Mezőkövesd elleni mérkőzés idején is beszerezhetik kedvenc Fradi-terméküket.

Dibusz bizonyított a kapitánynak

Labdarúgócsapatunk kapusa, Dibusz Dénes értékelte a válogatott Koszovó ellen 2-0-ra megnyert meccsét - VIDEÓ!

Szevikjan gólt lőtt, Ben Romdhane kezdett

Örmény játékosunk Csehország ellen volt eredményes, míg tunéziai középpályásunk Új-Zéland ellen játszott.

Dibusszal és Vargával győzte le Koszovót a válogatott

Dibusz Dénes kezdőként, Varga Barnabás csereként játszott a Puskás Arénában 2-0-ra megnyert meccsen.

Köszönünk mindent, Toki!

Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa, három UEL- és egy BL-csoportkör után Tokmac Nguen távozik az FTC-től.

„Dénes a legkiválóbb magyar csapat kapusa”

Marco Rossi a Koszovó elleni mérkőzés előtt beszélt várakozásairól és Dibusz Dénesről is.

Mezőkövesd-FTC: elindult a jegyértékesítés!

Március 31-én, vasárnap 18.00-tól lépünk pályára a Mezőkövesd vendégeként a bajnokság 26. fordulójában.