2023. október 8.
Rákosi Gyula: 85!
Október 9-én ünnepli 85. születésnapját klublegendánk, a VVK-győztes Rákosi Gyula!

Olimpiai és Európa-bajnoki bronzérmes, VVK-győztes, négyszeres magyar bajnok, kétszeres Magyar Népköztársasági-kupagyőztes, a Magyar Arany Érdemkereszt büszke birtokosa, az FTC örökös bajnoka – részletek Rákosi Gyula dicsőséglistájából. Korábbi labdarúgónk a sikerei mellett arra is kifejezetten büszke, hogy 70 éve tartozik a Ferencváros kötelékébe.

Életre kelnek a történetek és a fotók, avagy a közelmúltban megjelent 70 évem a Fradiban könyv után egy újabb alkotás, a 70 perces, 70 év a Fradiért című dokumentumfilm is elmeséli, feleleveníti Rákosi Gyula pályafutását, amely 70 esztendőn át szinte csak a Ferencvárosi Torna Clubhoz kapcsolódott.

- Jóban, rosszban, szakadékban, örömben, bánatban, mindenben részese voltam. Viccelnék, ha azt mondanám, ez még házasságban is sok – összegzi a filmben Rákosi Gyula azt a 70 évet, amelyet kölyökfocista korától elnöki tanácsadói pozíciójáig élt meg a Fradiban. Rákosi Gyula 1952-ben 14 évesen érkezett meg a Ferencváros juniorcsapatához, öt évvel később, 1957-ben mutatkozott be az első csapatban. A klublegendánk életéről készült filmet a Duna World tűzi műsorára október 9-én, 21.40-től.

Mivel 70 évet nem lehet csak 70 percben elmesélni, ezért a kimaradt jelenetekből is készült egy anyag, amelyet másnap, október 10-én, kedden láthatnak az M4 Sporton a 20 órakor kezdődő Fradi TV-ben. A 70 év a Fradiért alkotás a televíziós premier után megtekinthető lesz a fradi.hu weboldalon is.

Gyula bácsi számára a Ferencváros mellett a válogatott is mindig nagyon sokat jelentett, 1960 és 1968 között 41-szer ölthette magára a címeres mezt. Négyszer talált az ellenfelek kapujába, máig sem feledte például a Népstadionban játszott mérkőzéseket.

Cikkajánló

Így látta Lenny Joseph Haiti első vb-meccsét

Nem sokon múlt, hogy hőssé váljon Haiti első vb-meccsén. A lefújás után értékelte a találkozót.

Lenny Joseph vereséggel mutatkozott be a vb-n

McGinn góljával Skócia 1–0-ra legyőzte Haitit, amelyben csereként pályára lépett a Fradi csatára.

Távozik Mohammed Abu Fani

A technikás izraeli válogatott az elmúlt három év több nagy sikerének volt egyik főszereplője.

Nyerjen zenélő, táncoló Fradi-kaktuszt!

Vége a magányos meccsnézéseknek, ha önre mosolyog a szerencse legújabb TikTok-játékunkban.

Leltár miatt három napra bezár a Fradi Shop

A zárva tartás a webshopot is érinti, de június 19-től ismét a megszokott rend szerint vásárolhatnak.

Stefan Pánik: Lenny rengeteg tapasztalatot fog szerezni

Klubunk vezető erőnléti edzője a világbajnokságra készülő cseh labdarúgó-válogatottról is mesélt.

"Remélem, hogy a történet még csak most kezdődik"

Az FTC labdarúgó utánpótlásának újabb tehetséges játékosa kötelezte el magát klubunkhoz.

Osváth a kezdőben, bombagólokkal jött a siker

Osváth Attila újra bizalmat kapott, a magyar labdarúgó-válogatott 3–1-re verte Kazahsztánt.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin