2023. július 27.
Remek győzelem, négygólos előny a visszavágóra!
Sigér, Ramírez, Traoré és Varga is eredményes volt a Shamrock Rovers elleni 4-0-s meccsen.

Magyar bajnoki címvédő férfi labdarúgócsapatunk az UEFA Európa Konferencia Liga második selejtezőkörének első mérkőzésén hazai pályán fogadta az ír Shamrock Rovers együttesét. Vezetőedzőnk, Máté Csaba a Dibusz – Makreckis, S. Mmaee, Cissé, Ramírez – Sigér, Abu Fani – Marquinhos, Zachariassen, Traoré – Varga Barnabás kezdőcsapatnak szavazott bizalmat.

A vendégek kezdték a találkozót, és az első helyzet is előttük adódott, a 7. percben egy jó passz után támadtak, de Dibusz jól mozdult ki, és védett. Három perccel később egy jobb oldali szöglet után Cissé kifejelt labdáját próbálta Burt a kapu irányába terelni, de lövése elkerülte a kaput. A 13. percben magyar válogatott támadónk, Varga Barnabás kapott egy ígéretes passzt, de a partjelző intett, lesről indult.

Tizenöt perc játék után régi-új játékosunk, a kezdőcsapatba bekerült Ramírez cselezett a bal oldalon, beadásába a vendégek védője az utolsó pillanatban tudott belelépni. Egy perccel később Sigér lőtte vissza az írek által kifejelt labdát, és bár úgy nézett ki, nem lesz veszélyes a kísérlet, a labda a kapuban kötött ki (1-0).

A 25. percben Sigér nagyszerű mélységi labdával találta meg a jobb oldali védőként játszó Makreckist, aki egyből tette középre a labdát, végül Traoré lőtt, de blokkolt az ír védelem. Folyamatosan nyomás alatt tartottuk a vendégeket, akik csak elvétve tudtak kijönni saját tizenhatosuk előteréből. A 32. percben a visszatérő Ramírez a tizenhatoson kívülről lőtt a kapuba (2-0), a szurkolótábor pedig azonnal elkezdte éltetni az ecuadori játékost.

Helyzetekig még eljutottunk az első félidőben, de gól már született, 2-0-s előnnyel mentünk a szünetre.

A fordulás után nem kellett sokat várni a harmadik FTC-gólra, a 47. percben Traoré volt eredményes (3-0). A 49. percben cseréltek a vendégek, Finn érkezett Towell helyére. A háromgólos előny ellenére nem vettek vissza a mieink, rendre helyzetbe kerültek. A 64. percben Abu Fani bökött alá a labdának, Zachariassen egyből tüzelt, de nem találta el a kaput.

A 71. percben két helyen változtattunk: Marquinhost Ben Romdhane, míg Zachariassent Lisztes váltotta. Három perccel később Traoré elképesztő sebességgel futotta le ellenfelét, majd a labda Varga elé került, aki kíméletlenül lőtt a kapuba (4-0). Pillanatokkal később közel volt a szépítéshez a Shamrock Rovers, de a kapufa után Dibusz ütötte oldalra a labdát.

Hét perccel a rendes játékidő vége előtt Ben Romdhane lapos lövését védte Mannus, majd pillanatokkal később Lisztes bombáját blokkolták a vendégek. A hajrában ismét cseréltünk, Varga Barnabás helyét Katona Bálint vette át. A 92. percben Ramírez beadása után Katona fejelt, de Mannus védett.

A párharc visszavágóját augusztus 3-án, csütörtökön 21.00-tól rendezik Dublinban a Tallaght Stadionban.

Férfi labdarúgás,
UEFA Európa Konferencia Liga, 2. selejtezőkör, 1. mérkőzés

FTC-Shamrock Rovers 4-0 (2-0)
Budapest, Groupama Aréna, 10.735 néző

FTC: Dibusz – Makreckis, S. Mmaee, Cissé, Ramírez – Sigér (Esiti, 77.), Abu Fani – Marquinhos (Ben Romdhane, 72.), Zachariassen (Lisztes, 72.), Traoré (Owusu, 77.) – Varga B. (Katona B., 88.)
Vezetőedző: Máté Csaba

Shamrock Rovers: Mannus – Cleary, Lopes, Grace – Kavanagh, Burt (Razi, 79.), Poom, O’Neill, Hoare – Towell (Finn, 49.), Kenny (Greene, 79.)
Vezetőedző: Stephen Bradley

Sárga lapok: Esiti (93.), illetve Hoare (50.), Finn (57.)

Gólok: Sigér (16.), Ramírez (32.), Traoré (47.), Varga B. (74.)

Sztankovics: „A szezonnak még nincs vége”

Vezetőedzőnk beszélt várakozásairól az MTK elleni bajnoki előtt.

„Az anyám!”: Dibusz és az FTC ajándéka Bodrogi Gyulának

A Nemzet Színésze nemrég ünnepelte 90. születésnapját, klubunk pedig emlékezetes ajándékkal lepte meg – VIDEÓ!

Botka Varga Barnabásnak adott tippeket, de megfogadta?

Focistáink ismét fát ültettek a Budakeszi Vadasparkban, ahol Dibusz Dénes kisfia ismét ellopta a showt – VIDEÓ

Sajtóakkreditáció a DVSC elleni bajnokira

A sajtó munkatársai május 2., csütörtök 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat a vasárnapi bajnokira.

„Örülök, hogy segíthettem a csapatnak döntőbe jutni”

A Nyíregyháza 2-1-es legyőzése után a mindent eldöntő gól szerzője, Edgar Szevikjan értékelt.

Leandro: „Az utolsó pillanatig hittünk a fordításban”

Pályaedzőnk, Leandro de Almeida a győzelem után kiemelte a csapat küzdeni tudását és akarását.

A hajrában harcoltuk ki a kupadöntőt!

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re nyert a Nyíregyháza ellen a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!