Harminchatszoros magyar bajnok férfi labdarúgócsapatunk a Viktoria Plzen elleni döntetlennel kezdte meg az UEFA Európa Liga 2025/26-os ligaszakaszát. A találkozót követően Robbie Keane értékelte a látottakat.
- Nem tetszett a gól, amit kaptunk, a piros lap meg pláne. A szünetben azt mondtam a fiúknak, hogy legyenek bátrak, megkérdeztem tőlük, hogy felteszik-e a kezüket, vagy küzdenek tovább. A második félidő volt az igazi Robbie Keane-csapat, ez az elszántság. A jövőben természetesen ki kell küszöbölnünk azokat a hibákat, amik a kiállításhoz vezetnek. A futballban nincsen de és ha, tíz emberrel játszottunk, emiatt muszáj örülnünk a döntetlennek. A 94. percben is hittem a pontszerzésben, a szurkolókat pedig általában 12. embernek szoktuk hívni, ma ők voltak a 11. Hatalmas nagy köszönet a szurkolóknak, végig buzdították a csapatot, az egyenlítésnél ki is futottam hozzájuk, nem tudunk elég hálásak lenni, ők érdemelték meg a legjobban. Az egész stadion, a csapat és a szurkolók egyként harcoltak meg ezért a pontért. Minden meccset meg akarok nyerni, de amikor ez nem sikerül, akkor nem akarok veszíteni. 25 éve vagyok a profi fociban, 7-8 éve edzősködöm, értem a sportot. Emberhátrányban is pontot akartam szerezni, Levi más poszton játszott, Kanikovszki teljesen megváltoztatta a játék képét, és Pesics is fantasztikusan szállt be. Azt mondtam nekik, hogy csináljanak valamit, gondolkodtassanak el engem a következő meccsre, hogy esetleg akkor már ők legyenek a kezdőben – mondta trénerünk.
Rekordbajnok férfi labdarúgócsapatunk a Paksi FC vendégeként kezdi meg az új bajnoki szezont.
A jövőben is a FTC-ben játszik elefántcsontparti középpályásunk.
Az azeri bajnokkal és a nemzetközi porondról jól ismert Qarabaggal is megmérkőzik csapatunk Ausztriában.
A 25 éves Nathan Zohoré a francia másodosztályú Boulogne csapatától érkezik klubunkhoz.
Labdarúgóink Tiszakécske elleni felkészülési mérkőzését Dibusz Dénes és Bamidele Yusuf értékelték - VIDEÓ
Lejátszotta első mérkőzését labdarúgócsapatunk Borbély Balázs irányításával a másodosztályú Tiszakécske ellen.
Támadónk sem tudott segíteni csapatán, az ötszörös világbajnok 3-0-ra nyert.
Nagyinterjú az FTC-t közel tíz éve szolgáló futballistával, aki otthonra talált a Népligetben.