2023. szeptember 9.
Rossi elárulta, melyik FTC-játékos kezd a csehek ellen
A magyar futballválogatott szövetségi kapitánya nem győzte megköszönni a kedves születésnapi jókívánságokat.

A magyar férfi labdarúgó-válogatott Varga Barnabás góljának, illetve Dibusz Dénes több nagy bravúrjának is köszönhetően csütörtök este 2-1-re nyert Szerbia ellen idegenben Európa-bajnoki selejtezőn, ezzel magabiztosan vezeti a csoportját. A mieinkre vasárnap újabb feladat vár, ugyanis 18.00-tól Csehország ellen játszanak felkészülési mérkőzést a Puskás Arénában. Szombat délelőtt Telkiben a szövetségi kapitány, Marco Rossi tartott sajtótájékoztatót, akit születésnapja alkalmából az újságírók is felköszöntöttek.

„Szeretném kihasználni a lehetőséget, és megköszönni mindazt a sok kedves szót és köszöntést, amik a közösségi médiás felületeimen érkeztek. Sajnos nem tudok minden jókívánságra válaszolni, erre nincs időm, de ez is nagyon erősen kifejezi számomra, hogy a magyarok többsége szeret engem, ezért szeretném mindenkinek megköszönni” – mondta Marco Rossi.

Az egyik újságírói kérdés arra vonatkozott, hogy mivel felkészülési mérkőzésről van szó, a szövetségi kapitány gondolkozik-e azon, hogy egyes játékosok kevesebb játékpercet kapjanak.

„Ahogy nekünk, a kluboknak is megvannak a maguk jogai. Vannak olyan UEFA-időszakok, amikor a klubok a rendelkezésünkre bocsátják a játékosokat, és ekkor mi döntjük el, hogy ki játszik. Egyébként mindig megpróbálok kiváló kapcsolatot ápolni a klubokkal. Ilyenkor megkérdezem a vezetést, hogy rendelkezésre áll-e a játékos. Ha a válasz igen, utána már én döntöm el, hogy játszik-e vagy sem. Többször is mondtam már, és a szerbek elleni selejtező előtt is hangsúlyoztam, hogy a válogatott számára nincs olyan, hogy barátságos mérkőzés. Mindig a legversenyképesebb csapatot igyekszünk pályára küldeni, nincs idő kísérletezgetni. Azon dolgozunk, hogy egy csapatot felépítsünk a jelen, de leginkább a jövő számára. Magyarországot képviseljük, ez egy óriási felelősség!” – mondta Marco Rossi, aki a kezdőcsapatról is elárult néhány fontos információt.

„Dibusz Dénes véd vasárnap és a mérkőzés folyamán majd meglátjuk, hogyan használjuk fel a hat cserelehetőségünket. Megpróbáljuk majd mindig a lehető legjobb csapatot a pályára küldeni. Valószínűleg a csehek ellen nagyjából ugyanazok játszanak, akik Szerbiában” – zárta gondolatait a szövetségi kapitány.

FÉRFI LABDARÚGÁS
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Szeptember 10., vasárnap, 18.00, Puskás Aréna
Magyarország–Csehország

Cikkajánló

Sajtóakkreditáció a Ludogorec elleni UEL-meccsre

A sajtó munkatársai február 24., kedd 12:00-ig adhatják le akkreditációjukat.

Most már a visszavágóra fókuszálunk!

A Ludogorec elleni UEL-meccs után Robbie Keane és Cebrail Makreckis értékelték a pályán történteket - VIDEÓ!

Robbie Keane: "Nincs vége, még csak a félidőnél járunk"

Vezetőedzőnk a Ludogorec elleni UEL-rájátszás első mérkőzése után nyilatkozott.

A Groupama Arénából is sokan szurkoltak a Fradinak

Budapesten maradt drukkereink óriáskivetítőn nézték az UEL-mérkőzést.

Vereség Razgradban a Ludogorec ellen

A 2-1-es bolgár győzelem után a továbbjutás kérdése február 26-án, a budapesti visszavágón dől el.

A célunk egyértelműen a győzelem!

Robbie Keane és Mohammed Abu Fani beszélt várakozásairól a Ludogorec elleni UEL-meccs előtt - VIDEÓ!

Robbie Keane: "Veszélyes csapat lesz az ellenfelünk"

Edzőnk mellett Mariano Gómez válaszolt Razgradban az UEL-mérkőzés előtt az újságírók kérdéseire.

Megérkeztünk Bulgáriába, havazás fogadta a csapatot

Férfi labdarúgócsapatunkat igazi tél fogadta a várnai repülőtéren.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin