2020. január 23.
Sergei Rebrov: „Készen állunk a folytatásra”
Vezetőedzőnk szerint jól sikerült a felkészülésünk, Somália bemutatkozása viszont alighanem még várat magára.

Mint ismert, bajnoki címvédő labdarúgócsapatunk szombaton a Paks ellen kezdi meg a szereplését az NB I 2019/2020-as szezonjának tavaszi szakaszában. Csütörtökön a mérkőzés helyszínén, a Groupama Arénában tartottunk sajtótájékoztatót, amelyen az újságírók vezetőedzőnket, Sergei Rebrovot kérdezték.

- Kicsit furcsa, hogy január 25-én már bajnoki mérkőzést játszunk, ezért sajnos nem volt annyi időnk felkészülni, mint amennyit szerettem volna, ám a feltételek minden élvonalbeli csapat számára azonosak voltak – kezdte trénerünk. - A spanyolországi edzőtáborunk jól sikerült. Attól függetlenül, hogy az utolsó edzőmeccseink elmaradtak, a játékosok megkapták a terhelést. Készen állunk a folytatásra.

Kérdésre válaszolva Sergei Rebrov arról is beszélt, hogy régi-új brazil futballistánk, a visszatérő Somália és a keretünkhöz szintén a téli átigazolási szezonban csatlakozó Vécsei Bálint játszhat-e a Paks ellen.

- Sajnos Somália a felkészülés szempontjából nem a legjobbkor érkezett, kicsit később tudott csatlakozni a csapathoz, az izmai még nem állnak készen a bajnoki mérkőzés jelentette terhelésre. Maximális erőbedobással készült, de ne feledjük, legutóbb novemberben lépett pályára. Bízom benne, hogy mielőbb bevethető lesz. Bálint számára nem szokatlan a nemzetközi labdarúgás légköre, persze, egy kis időre neki is szüksége lesz. Kezdi megérteni az általunk képviselt játékfilozófiát, illetve azt, hogy mit jelent a Ferencváros keretéhez tartozni.

A tréner természetesen kapott kérdést a Paksot erősítő, így a Groupama Arénába szombaton ellenfélként visszatérő Böde Dániel kapcsán is.

- Dani remek ember, jó lesz őt újra látni. Számára biztosan kettőzött motivációt jelent majd, hogy az új csapatával a régi vendégeként szerepelhet. Nekünk elsősorban a saját játékunkra kell koncentrálnunk, ám tiszteletben kell tartanunk egy olyan játékost, aki annyit tett a Ferencvárosért, mint Böde Dániel.

Futballcsapatunk első idei bajnoki mérkőzésére még kaphatók belépőjegyek személyesen a Groupma Aréna jegypénztáraiban (K-P.: 10-18, Szo.: 9-13, mérkőzésnapon a kezdőrúgásig) és a meccsjegy.fradi.hu-n is.

Labdarúgó NB I, 17. forduló

FTC–Paksi FC

2020. január 25., szombat 14.55

Helyszín: Budapest, Groupama Aréna

Jegyek: Groupama Aréna jegypénztár (K-P.: 10-18, Szo.: 9-13, mérkőzésnapon a kezdőrúgásig), vagy online ITT

Cikkajánló

Íme, Borbély Balázs és Dibusz Dénes öltözői beszéde!

A Vojvodina elleni mérkőzés előtt csapatkapitányunk, a győzelem után vezetőedzőnk szólt a csapathoz - VIDEÓ!

Indul a bérletértékesítés utolsó szakasza!

Még nem késő, hogy elfoglalja a helyét a Groupama Arénában a 2026/27-es bajnoki idényre.

"Nagyon elégedett vagyok a mai teljesítménnyel"

Borbély Balázs a Vojvodina elleni Európa Liga-selejtező hazai visszavágója után nyilatkozott.

Hazai győzelem és továbbjutás az Európa Ligában

Férfi labdarúgócsapatunk az idegenbeli siker után Budapesten 3-0-ra legyőzte a Vojvodinát.

Toon Raemaekers lett az előző idény legjobb labdarúgója

Belga középpályásunk kupagyőzelmet érő góllal tette fel a koronát egész éves nagyszerű teljesítményére.

Toon Raemaekers lett májusban a hónap játékosa

Labdarúgócsapatunk védője Magyar Kupa-győzelmet érő góljával és kőkemény védőmunkájával érdemelte ki a címet.

Ekkor rajtolunk a bajnokságban Pakson

Hivatalossá vált az első két bajnoki fordulónk pontos kezdési időpontja.

FTC–Vojvodina: parkolási lehetőség az MVM Dome-nál

Szurkolóink számára a csütörtöki selejtező idején is elérhető az MVM Dome parkolója.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin