2023. szeptember 27.
Sigér fejesgólja döntött a KTE ellen
Férfi labdarúgócsapatunk 1-0-ra legyőzte a Kecskemétet az első forduló pótlásán.

34-szeres bajnok férfi labdarúgócsapatunk egy héten belül harmadik mérkőzését játszotta, hiszen a múlt hét csütörtöki, Csukaricski elleni EKL-csoportmeccset és a vasárnapi, Kisvárda elleni bajnokit követően a Kecskemétet fogadta a Groupama Arénában. Az OTP Bank Liga első fordulójában elhalasztott mérkőzés pótlásán Dejan Sztankovics vezetőedző a Dibusz - Makreckis, Wingo, Abena, Ramírez - Ben Romdhane, Sigér - Zachariassen, Marquinhos, Lisztes - Pesics összeállítású kezdőtizenegyet küldte a pályára.

Az első komolyabb lehetőség a vendégek előtt adódott, egy jobbról beívelt szabadrúgást Dibusz Dénesnek kellett kiöklöznie a kapu előteréből. Pár perccel később megint a KTE veszélyeztett, de Iyinbor fejese célt tévesztett. A tizedik percben Ramírez mentett nagyot, hiszen a gólvonalról vágta ki az ellenfél próbálkozását.

Együttesünk első igazán nagy helyzetére a 25. percig kellett várni, Ramírez szögletére Zachariassen érkezett, norvég légiósunk fejesét Varga Bence tolta ki a léc alól. Az első játékrész második felében csapatunk egyértelműen átvette a kezdeményezést, de betalálni továbbra sem sikerült. Először Sigér bombája zúgott el a jobb kapufa mellett, majd Pesics ollózott, de Varga a helyén volt. Három perccel a szünet előtt ismét Zachariassen lőtt, de a kaput nem találta el.

A második félidőt a mieink kezdték jobban, az 50. percben egy szöglet után Wingo ballal lőtt, Varga bravúrral hárított. Nem sokkal ezután megint védőnk húzódott előre, beadása Lisztes elé került, fiatal támadónk azonban a kapu fölé lőtt. Az 57. percben két helyen is változtatott Dejan Sztankovics, Lisztes helyére Varga Barnabás, míg Ben Romdhane helyére Abu Fani érkezett. A 72. percben végül a vezetést is sikerült megszereznünk, Sigér Dávid bólintott az ellenfél kapujába (1-0).

Hét perccel később Abu Fani próbálkozott, majd Marquinhos lövése vágódott szögletre. Három perccel a rendes játékidő vége előtt csapatunk megduplázhatta volna előnyét, Marquinhos rázta le a védőit a jobb szélen, majd Zachariassennek passzolt, de átadása hosszúnak bizonyult.

Férfi labdarúgócsapatunk 1-0-ra legyőzte a Kecskemétet az első forduló pótlásán, ezzel pedig a tabella élére állt!

Férfi labdarúgás,
OTP Bank Liga, 1. forduló (pótlás)

FTC-Kecskemét 1-0 (0-0)

FTC: Dibusz - Makreckis, Wingo, Abena, Ramírez - Ben Romdhane (Abu Fani, 57.), Sigér - Zachariassen, Marquinhos (Civic, 87.), Lisztes (Varga B., 57.) - Pesics (Botka, 77.)
Vezetőedző:
Dejan Sztankovics

Kecskemét: Varga - Szalai, Belényesi, Iyinbor - Szűcs, Szuhodovszki, Vágó, Zeke - Kiss (Zsótér, 46.), Szendrei (Tóth, 61.), Horváth (Pálinkás, 77.)
Vezetőedző: Szabó István

Sárga lapok: Abena (84.), illetve Kiss (28.), Zeke (49.), Tóth (71.), Vágó (89.)

Gól: Sigér (72.)

„Mi is úgy élvezhetjük a meccset, mint az ép emberek”

Korlátok nélkül programunk nagy sikerrel zajlott április hónapban – VIDEÓ!

Ezért nem mindennapi Myenty Abena teljesítménye

Védőjátékos legutóbb 20 éve tudott duplázni labdarúgócsapatunkban az NB I-ben.

Ünnepelje 35. bajnoki címünket legújabb kollekciónkkal

Sorozatban hatodik bajnoki elsőségünk alkalmából jelent meg a BCS35 kollekció.

78 találat! NB I-es gólcsúcsot döntöttünk a DVSC ellen

A 12 csapatos labdarúgó NB I-ben egy együttes sem ért el annyi gólt, mint mi a mostani idényben.

A kétgólos Abena: „Ezt neked ajánlom, anya!”

Játékosunk örült, hogy édesanyja a helyszínen látta dupláját, és gólöröme is szóba került – VIDEÓ!

Zajlik a licit a DVSC elleni győztes meccslabdákért

A gólszerzők labdáiért beérkezett nettó összeget az FTC klubalapítványa, az Albert Alapítvány kapja.

„Büszke vagyok a csapatomra”

Férfi labdarúgócsapatunk vezetőedzője, Dejan Sztankovics értékelt a DVSC 5-1-es legyőzése után.

Kiütéssel győztünk a Debrecen ellen

Férfi labdarúgócsapatunk 5-1-re legyőzte hazai pályán a DVSC-t az OTP Bank Liga 31. fordulójában.