2021. május 6.
Szerződést hosszabbítottunk csupaszív középpályásunkkal
Továbbra is a Ferencvárost erősíti a szurkolók egyik kedvence.

A Ferencvárosi Torna Club csütörtökön szerződést hosszabbított magyar bajnok labdarúgócsapatának középpályásával, Sigér Dáviddal!

A 30 éves játékos a 2020/2021-es idényben eddig 34 mérkőzésen lépett pályára. A hazai címvédésből – óriási teherbírása és csupaszív játéka mellett - egy góllal és két gólpasszal, a BL-csoportkörös kvalifikációból pedig egy Celtic elleni, idegenben elért találattal vette ki a részét.

- Nagy öröm, hogy Sigér Dávid továbbra is a Ferencvárost fogja erősíteni. Személyében egy rendkívül profi és csupaszív játékosról beszélhetünk, aki mindig a maximumra törekszik. Bízunk benne, hogy a következő idényben is fontos tagja tud majd lenni a csapatunknak és együtt sikeresek tudunk lenni – mondta az FTC sportmenedzsere, Hajnal Tamás.

 

Pályaív

A debreceni utánpótlásban nevelkedő, később a DVSC korosztályos és tartalékcsapataiban, majd Mezőkövesden és Balmazújvárosban is futballozó Sigér Dávid 2018 nyarán csatlakozott csapatunkhoz. A 2018/2019-es szezon 5. játéknapján, a Paks ellen, a Groupama Arénában debütált a Fradiban, onnantól pedig kirobbanthatatlan volt a csapatból. Az első Fradi-góljára sem kellett sokáig várni, a 2018. november 3-án, az MTK Budapest ellen szerzett találata ráadásul igen emlékezetesre sikerült, hiszen később megválasztották az Év góljának is.

Sigér Dávid 2019 tavaszán élete első, valamint a Ferencváros futballcsapatának 30. bajnoki aranyérmének örülhetett.

A következő idényben újabb szintlépés következett csapatunk és játékosunk életében is. Sigér Dávid összesen 41 meccsen kapott lehetőséget, gólt szerzett a BL selejtezőjében a Dinamo Zagreb, illetve az UEFA Európa Liga csoportkörében az Espanyol ellen is. A hazai ligában fontos duplával jelentkezett a MOL Fehérvár otthonában 2-1-re megnyert rangadón és a DVSC elleni hazai meccsen is, emellett győztes gólt szerzett a Kisvárda elleni hazai bajnokin is. Nyolc góllal és négy góllal vette ki a részét a címvédésből és a nemzetközi kupamenetelésből.

A jelenleg is zajló szezonnak immáron kétszeres magyar bajnokként nekivágó Sigér Dávid a hazai bajnokik és kupameccsek mellett négy BL-selejtezőn és öt UEFA Bajnokok Ligája csoportmérkőzésen játszott a Fradiban. Az egész idény kimenetelét meghatározta a Skóciában szerzett gólja.

Mindent sorozatot figyelembe véve Sigér Dávid mostanáig 126 mérkőzésen szerepelt csapatunkban, 15 gólt szerzett. Emellett beverekedte magát a magyar válogatottba is. Eddig 12 alkalommal ölthette magára a magyar címeres mezt, tagja volt a 2020-ról az idénre halasztott Európa-bajnoki szereplést kiharcoló, valamint a Nemzetek Ligája B-divíziójának 3. csoportját megnyert, így az elitbe feljutott nemzeti csapatnak is. Egyszer, Törökország ellen szerzett gólt.

 

„Sigi”, a szurkolók kedvence

A csütörtöki szerződéshosszabbításnak köszönhetően szurkolóink egyik kedvence marad továbbra is a Fradiban. Sigér Dávid inspiráló, tanulságos életútját tavaly az év végi ünnepek idején idéztük fel.

Cikkajánló

Fradi Zóna Értékelés Live a DVSC elleni bajnokin

Vasárnap 14.25-től várják önöket vendégeink a Fradi Zóna Értékelés Live by iFOREX Europe legújabb adásában.

Keane: „Kell a két győzelem és utána jöhet a pihenő!”

Vezetőedzőnk is tudja, itt az év vége, de nagyon nagy szükség van a maximális hat pontra a bajnokságban.

10 nemzetközi győzelem, Keane beérte Nyilasit és Blumot

Robbie Keane kevesebb, mint egy év alatt jutott el 10 nyertes nemzetközi találkozóig.

FTC-DVSC: 50 %-os meccsnapi áresés

2025 utolsó hazai bajnokiján féláron tehetnek szert szurkolóink különböző kabátjainkra.

„Tudtuk, hogy ez egy nagyon fizikális meccs lesz”

Callum O’Dowda elmondta, Stephen Glass is segítette gólpasszában – VIDEÓ!

Jön a Fair Nap a DVSC elleni bajnokinkon

A Groupama Biztosító támogatásával vasárnap különleges programokon vehetnek részt a meccsre érkezők.

Európa szűk elitjében a Ferencváros

A három európai kupasorozatban összesen csupán nyolc csapat van, amelyik veretlenül menetel.

Gróf hatalmas bravúrja a forduló védései között

Az FTC kapusának 87. percben bemutatott, győzelmet érő hárítása az UEFA figyelmét sem kerülte el – VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin