2019. március 21.
Vereséggel kezdtünk Szlovákiában
Lovrencsics Gergő végigjátszotta a találkozót. Sihnevich is pályára lépett Hollandiában.

Az első Európa-bajnoki selejtezőn nehéz mérkőzés várt a magyar labdarúgó-válogatottra, hiszen idegenben, Szlovákiában kellett pályára lépnünk. Marco Rossi szövetségi kapitány a kezdőcsapatba jelölte játékosunkat, Lovrencsics Gergőt, aki a 3-5-1-1-es felállásban jobbszélsőt játszott. Dibusz Dénes és Varga Roland a kispadról várt a bevetésre.

A szlovákok kezdték jobban a találkozót, legnagyobb sztárjuk, Marek Hamsík került először ziccerbe, majd nem sokkal később David Hancko lőtt kapufát. A 29. percben Lovrencsics kiváló jobb oldali beadását vágták ki a szlovák védők. A 42. percben hátrányba kerültünk, egy bal oldali beadást követően a német Hertha játékosa, Ondrej Duda vette be közelről a kapunkat (1-0).

A második félidőben is veszélyeztetett Lovrencsics, az 54. percben azonban hárította kísérletét a hazai kapus. Nem sokkal később Szalai Ádám kapáslövése kerülte el kevéssel a kaput, majd Orbán Willi rontott ziccerben.

A 84. percben eldőlt a találkozó, Albert Rusnak góljával megduplázta az előnyét Szlovákia (2-0), így vereséggel kezdte a magyar válogatott az Európa-bajnoki selejtezősorozatot.

Folytatás vasárnap, a Groupama Arénában Horvátország ellen.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
E-CSOPORT

Szlovákia-Magyarország 2-0 (1-0)
Magyarország: Gulácsi - Lang (Holender, 81.), Orbán, Kádár - LOVRENCSICS, Kalmár (Dzsuzdsák, 61.), Nagy Á., Kleinhesler (Szoboszlai, 55.), Korhut - Kovács I. - Szalai
Gól: Duda (42.), Rusnak (85.)

Dibusz és Varga nem állt be.

Pályán Sihnevich is

A magyar válogatotton kívül is lépett pályára csütörtökön olyan csapat, amelynek volt Fradi-játékos a keretében. Mikalai Sihnevich kezdett a fehéroroszoknál Hollandia otthonában, de a házigazda meggyőző teljesítmény nyújtott, és simán nyert. Csatárunkat a 63. percben cserélték le.

Szlovénia Izraelben vendégeskedett 1-1-es döntetlent ért el idegenben, Miha Blazic nem lépett pályára.

Szlovákia-Magyarország 2-0

A Lovrencsics Gergővel felálló magyar válogatott 2-0-ra kikapott Szlovákiában, Eb-selejtezőn.

Rebrov: „A DVTK legyőzése is kell a bajnoki címhez!”

Ukrán vezetőedzőnk célja jövőre is az európai főtábla, ehhez pedig fontos, hogy megvédjük bajnoki címünket.

Idegenbeli veretlenség: először történt ilyen!

Nemzetközi szinten zsinórban hét idegenbeli mérkőzésen maradt veretlen a Fradi!

Magyar rekordot döntöttünk az UEFA-pontok terén

Labdarúgócsapatunk jövőre jó eséllyel kiemelt lehet a BL-selejtezők első fordulójában.

Balhátvédünk lepte meg az 5000. bérletes szurkolót!

Új, háromcsillagos mez és szezonbérlet volt győztes szurkolónk nyereménye!

Túlszárnyaltuk az eddigi csoportkörös rekordot!

Az FTC először szerzett hét pontot nemzetközi kupasorozat főtábláján!

„Nem hétköznapi tett, amit az ősszel véghezvittünk”

„Felvettük a nemzetközi ritmust és minden mérkőzésen egyenrangú ellenfélként játszottunk” – VIDEÓ!

Frimpong kapufája és Sihnevich gólja – összefoglaló

Mutatjuk, hogyan játszottunk döntetlent az UEFA Europa League csoportkörében Razgradban – videó!