2019. március 21.
Vereséggel kezdtünk Szlovákiában
Lovrencsics Gergő végigjátszotta a találkozót. Sihnevich is pályára lépett Hollandiában.

Az első Európa-bajnoki selejtezőn nehéz mérkőzés várt a magyar labdarúgó-válogatottra, hiszen idegenben, Szlovákiában kellett pályára lépnünk. Marco Rossi szövetségi kapitány a kezdőcsapatba jelölte játékosunkat, Lovrencsics Gergőt, aki a 3-5-1-1-es felállásban jobbszélsőt játszott. Dibusz Dénes és Varga Roland a kispadról várt a bevetésre.

A szlovákok kezdték jobban a találkozót, legnagyobb sztárjuk, Marek Hamsík került először ziccerbe, majd nem sokkal később David Hancko lőtt kapufát. A 29. percben Lovrencsics kiváló jobb oldali beadását vágták ki a szlovák védők. A 42. percben hátrányba kerültünk, egy bal oldali beadást követően a német Hertha játékosa, Ondrej Duda vette be közelről a kapunkat (1-0).

A második félidőben is veszélyeztetett Lovrencsics, az 54. percben azonban hárította kísérletét a hazai kapus. Nem sokkal később Szalai Ádám kapáslövése kerülte el kevéssel a kaput, majd Orbán Willi rontott ziccerben.

A 84. percben eldőlt a találkozó, Albert Rusnak góljával megduplázta az előnyét Szlovákia (2-0), így vereséggel kezdte a magyar válogatott az Európa-bajnoki selejtezősorozatot.

Folytatás vasárnap, a Groupama Arénában Horvátország ellen.

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐ
E-CSOPORT

Szlovákia-Magyarország 2-0 (1-0)
Magyarország: Gulácsi - Lang (Holender, 81.), Orbán, Kádár - LOVRENCSICS, Kalmár (Dzsuzdsák, 61.), Nagy Á., Kleinhesler (Szoboszlai, 55.), Korhut - Kovács I. - Szalai
Gól: Duda (42.), Rusnak (85.)

Dibusz és Varga nem állt be.

Pályán Sihnevich is

A magyar válogatotton kívül is lépett pályára csütörtökön olyan csapat, amelynek volt Fradi-játékos a keretében. Mikalai Sihnevich kezdett a fehéroroszoknál Hollandia otthonában, de a házigazda meggyőző teljesítmény nyújtott, és simán nyert. Csatárunkat a 63. percben cserélték le.

Szlovénia Izraelben vendégeskedett 1-1-es döntetlent ért el idegenben, Miha Blazic nem lépett pályára.

Szlovákia-Magyarország 2-0

A Lovrencsics Gergővel felálló magyar válogatott 2-0-ra kikapott Szlovákiában, Eb-selejtezőn.

Zachariassen is nézett, amikor Wingo rávágta, hogy…

Futballistáinkat különleges játékra hívtuk, amelyben az Újpest, a Barca és a Liverpool is pontot ért - VIDEÓ

Elindult a jegyértékesítés az MK-elődöntőre

Férfi labdarúgócsapatunk április 24-én, szerdán 20 órakor lép pályára a Nyíregyháza ellen.

Így lehetünk bajnokok szombaton

Férfi labdarúgócsapatunk közel került a bajnoki cím megvédéséhez.

Fradi Kamion a Kisvárda elleni meccsen

A Kisvárda elleni bajnoki előtt drukkereink 14 és 17 óra között megcsodálhatják országjáró járművünket.

FTC-Kisvárda: íme, a meccsnapi ajánlatunk

Ezúttal a Fradi ágyneműket vásárolhatják meg jelentős kedvezménnyel.

Sajtóakkreditáció a Kisvárda elleni bajnokira

A sajtó munkatársai április 19., péntek 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat a szombati bajnokira.

Kenan Kodro: „Mind Dejannal vagyunk”

A ZTE ellen eredményes bosnyák támadónk értékelte a mérkőzést – VIDEÓ!