Bajnoki címvédő együttesünk a Fizz Liga 30. fordulójában fájó 1-0-s vereséget szenvedett az ETO FC otthonában. A visszavágásra azonban nem kellett sokáig várni, hiszen a bajnoki találkozó után három nappal a MOL Magyar Kupa elődöntőjében fogadtuk a győrieket a Groupama Arénában.
Robbie Keane a találkozót megelőzően elmondta, nem lesz tartalékolás, hiszen minden egyes sorozatban az a célja, hogy megnyerje a trófeát. Vezetőedzőnk ennek megfelelően a Dibusz – Cadu, Makreckis, Gómez, Raemaekers – O'Dowda, Júlio Romao, Zachariassen, Levi – Joseph, Kovacevic összeállításban küldte pályára a mieinket.
Első félidő
Ilyen kezdésről álmodtunk, ugyanis egy labdaszerzés után Franko Kovacevic már a 3. percben betalált a vendégek kapujába. (1-0) Éppen akkor, amikor a tábor a 2002. április 23-án tragikus körülmények között elhunyt Simon Tibor nevének skandálásába kezdett.
A 15. percben horvát támadónk kapott sárga lapot, miután veszélyesen csúszott oda Megyer Balázsnak, két perccel később pedig Toon Raemaekerst kellett ápolni, aki a vendégek csatárával, Olekszandr Piscsurral fejelt össze. A győri játékos sárga lapot is kapott a veszélyes megmozdulásért.
A 20. percben végre ismét a focié volt a főszerep, Levi és Cadu gyönyörű összjátéka után a brazil középpályásunk lőtt az oldalhálóba. Három perccel később O'Dowda balról érkező beadása után Joseph fejesét kellett védenie Megyerinek.
A játékrész második felében továbbra is a Fradi irányította a játékot, és bár igazán veszélyes helyzetet nem sikerült kialakítanunk, jól illusztrálta a mérkőzést a tény, miszerint Dibusz Dénesnek nem kellett egyszer sem védenie. Ennek ellenére nem mehettünk előnnyel a szünetre, mert a 40. percben egy jobbról érkező beadást Piscsur ki tudja, hogyan visszafejelt középre a hosszú kapufától, a középen érkező Csinger pedig kiegyenlített. (1-1)
A 44. percben Cadu jobbról beívelt labdája egy hajszállal volt magasabb a kelleténél, így Joseph nem tudta már irányítani a labdát, amit megpróbált átfejelni a rosszul kimozduló Megyeri fölött.
A vendégeknek viszont ismét szerencséjük volt, a 16-osunkon belül Júlio Romaóról pont Bumba elé került a labda, akinek hét méterről már csak a kapuba kellett passzolnia. (2-1)
De nem kellett hátránnyal mennünk az öltözőbe! Cadu beadása után Jonathan Levi egyenlített ki fejjel a ráadás harmadik percében. (2-2)
Második félidő
Lendületesen kezdtük a játékrészt, Megyerinek már a 47. percben akadt védenivalója, ugyanakkor továbbra is figyelnünk kellett hátul, mert a győriek sem tettek le a gólszerzésről. A 62. percben Kovacevic veszélyeztetett, de Dibusznak is akadt munkája.
Egy győri roham után a 70. percben ismét átvettük a játék irányítását, és a 74. percben kis híján ismét megszereztük a vezetést, de Kovacevic lövése óriási helyzetben elakadt Megyeriben. Horvát csatárunk rendkívül aktív volt, de a szerencsével hadilábon állt.
A 89. percben Abu Fani szögletét Szalai Gábor fejelte a léc fölé, a négy perces ráadás utolsó pillanataiban pedig Joseph bombázott kapásból centikkel a bal kapufa mellé, így 90+4 perc játék után 2-2-ről jöhetett a hosszabbítás.
Hosszabbítás
A 95. percben Dibusz védett óriásit Vitális közeli próbálkozása után. Többet volt nálunk a labda, de a győri tizenhatos közelében rendre becsúszott egy-egy hiba. A 103. percben ugyan Stefulj betalált a kapunkba, de a horvát támadó lesen kapta a labdát.
Fordulás után a 107. percben Gruber Zsombor vihette kapura a labdát, de nem tudta elrúgni Megyeri mellett, két perccel később pedig Joseph hibázott óriási ziccerben. Gruber, Abu Fani, majd újra Gruber lövését védte Megyeri. Hiába támadtuk végig a második 15 percet, nem sikerült begyötörni a győztes gólt, így jöhettek a tizenegyesek.
Tizenegyesek
Abu Fani volt az első lövő, aki azonban a felső lécet találta el. Vitális lövését viszont megfogta Dibusz! Gruber Zsombor a jobb alsóba lőtt, ahogy Krpic is (1-1). A harmadik pár első lövőjeként Toon Raemaekers is a jobb alsót választotta, Stefulj pedig a bal felsőbe lőtt (2-2). Joseph kihagyta, ahogy Benbouali is! Corbu következett és nem hibázott, Gavric emelése viszont a gólvonal elé pattant a felső lécről!
Ami azt jelenti, hogy a Ferencváros sorozatban harmadszor jutott be a MOL Magyar Kupa döntőjébe, ahol május 9-én a ZTE lesz a mieink ellenfele!
MOL Magyar Kupa, elődöntő:
Ferencváros – ETO FC 2-2 (2-2, 2-2), tizenegyesekkel 3-2
Groupama Aréna, 12 122 néző, v.: Bognár T.
Ferencváros: Dibusz – Cadu (Nagy B. 94.), Makreckis, Gómez, Raemaekers – O'Dowda (Szalai 88.), Júlio Romao (Rommens 58.), Zachariassen (Corbu 106.), Levi (Abu Fani 58.) – Joseph, Kovacevic (Gruber 91.)
ETO FC: Megyeri – Vladoiu (Huszár 97.), Csinger (Krpic, a szünetben), Miangue, Stefulj – Vitális, Tóth – Bánti (Njie a szünetben, Bíró B. 85.), Bumba (Gavric 75.), Schön – Piscsur (Benbouali 60.)
gólszerzők: Kovacevic (3.), Levi (45+3.) ill. Csinger (40.), Bumba (45+1.)
sárga lap: Kovacevic (15.), O'Dowda (28.), Raemaekers (53.), Gruber (120.) ill. Piscsur (19.), Vladoiu (50.), Tóth R. (118.)
Labdarúgó világbajnoki felkészülési mérkőzésen Haiti válogatottja előnyről kapott ki Perutól.
Magyar bajnok korábbi labdarúgónk bízik volt csapattársában, az FTC új vezetőedzőjében, Borbély Balázsban.
Labdarúgó-válogatottunk idei harmadik meccsén is pályára lépő védőnk értékelte a finnek elleni sikert – VIDEÓ!
Védőnk 45 percet volt pályán, Varga Barnabás két gólja döntötte el a mérkőzést.
Idén sem múlhat el a nyár a nagy sikerű Garázsvásár nélkül, ahol hatalmas kedvezményekkel vásárolhatnak.
Egy illat, ezer emlék. Egy igazán különleges Fradi-relikvia lehet az öné, ráadásul a játékosok...
Az Osváth Attilával és Gruber Zsomborral készülő magyar labdarúgó-válogatott pénteken a finneket fogadja.
Ne hagyja a felkészülést az utolsó pillanatra a következő tanévre!