
Történelme során 22. alkalommal hódította el a Magyar Kupát a Ferencváros, ezzel saját rekordját megdöntve továbbra is csúcstartó. A temérdek helyzetet kialakító, és hatalmas mezőfölényben játszó Fradi, Gera Zoltán remek ütemű fejes góljával nyerte meg az ősi rivális Újpest elleni döntőt. A különleges kupaderbiről német sikeredzőnk, Thomas Doll nyilatkozott.
- Csodálatos pillanatot élek most meg, nagyon kemény munka volt ez a mai győzelem – kezdte nyilatkozatát Thomas Doll. - Véleményem szerint nagyon jó mérkőzést láthattunk, tele érzelmekkel, feszültséggel, kiváló megoldásokkal és remek szurkolókkal, úgyhogy nagyon tetszett összességében.
- Legalább ennyire tetszett csapatom játéka, ahogy együtt, egymáshoz közel mozogtak a srácok, és nem engedtek területet az ellenfélnek a kibontakozásra. Az első húsz percben remekül játszottunk, és ugyan több gólt is szerezhettünk volna, nem idegeskedtünk a kimaradt helyzetek miatt. Tudtuk, hogy lesz még lehetőségünk veszélyt teremteni az Újpest kapuja előtt, türelmesen játszottunk és ez kifizetődött. Ahogy a kupadöntőkben az sokszor lenni szokott, most is egy rögzített szituációt követő gól döntötte el a meccset. Élmény volt a srácok mentalitását látni, koncentráltak voltunk és megvédtük a címünket. Amit lehetett kihoztuk ebből a szezonból.
Vezetőedzőnk mindemellett tiszteletét fejezte ki az Újpest együttesének, illetve elmondta, hogy a 37 évesen is parádézó Gera Zoltán nagyon fontos láncszeme a Ferencvárosnak, de a győzelmet csapatként aratta a Fradi.
Német szakvezetőnk tehát újabb trófeával örvendeztette meg a Fradi-családot, és harmadik szezonjában, már másodjára nyert meg a Magyar Kupát.
A hátvéd három évig szolgálta a Ferencvárosi Torna Club felnőtt labdarúgócsapatát.
Labdarúgócsapatunk kapusa szerint az elmúlt hetek elvégzett munkája kellő önbizalmat adhat a folytatásra.
Borbély Balázs kijelölte férfi labdarúgócsapatunk keretét a Vojvodina elleni selejtező első körére.
Íme, az ausztriai edzőtábor második mérkőzésének gólja és néhány helyzete - VIDEÓ!
Születésnapi interjú korábbi labdarúgónkkal, az FTC utánpótlás-menedzserével.
Fortune Bassey, Ismail Aaneba és Shay Shadirac sem folytatja az FTC-ben.
Vezetőedzőnk, Borbély Balázs így látta a Qarabag elleni 1-0-s győzelmet.
Megnyertük az azeri csapat elleni utolsó felkészülési meccsünket Ausztriában.