2021. október 27.
Sima győzelmet arattunk a kupában
Labdarúgóink 7-0-ra nyertek a Tököl vendégeként és bejutottak a legjobb 16 közé a MOL Magyar Kupában.

Férfi labdarúgócsapatunk a MOL Magyar Kupa negyedik fordulójában a Pest megyei I. osztályú Tököl VSK-hoz látogatott szerdán. Peter Stöger a Bogdán – Besic, Kovacevic, S. Mmaee, Cabraja – Somália, Loncar, Zachariassen, Marin – Uzuni, Zubkov kezdőt küldte fel a pályára.

A mieink indították útjára a labdát.  A 11. percben a balszélről végezhettünk el szabadrúgást. A beadást a hazaiak kapusa még ki tudta ütni, ám a labda így pont Oleksandr Zubkov elé került, aki jobbal, nagy erővel vágta a kapuba azt. Nem sokkal később tizenegyeshez jutottunk, amit Myrto Uzuni magabiztosan értékesített (0-2). Három perccel később ismét büntetőt kaptunk és albán támadónk ekkor se hibázott, majd Kristoffer Zachariassen megszerzete első gólját csapatunkban (0-4)

A 40. percben gyönyörű jelenetet láthattunk. Somália ívelte át balra a labdát, amit Uzuni akrobatikus mozdulattal tett a kapura, ám Szabó Zsombor védeni tudott. Egy perccel később azonban már ő is tehetetlen volt és Zubkov is megszerezte a második gólját a meccsen , ahogy a félidő utolsó másodperceiben Zachariassen is, így a szünetre 6-0-s vezetéssel mehettünk.

II.félidő

Peter Stöger frissített a csapaton a szünetben. A második félidőre érkezett Zeljko Gavric, Csontos Dominik és Szánthó Regő is Zubkov, Besic és Kovacevic hagyta el a pályát. Uzuni közel járt a mesterhármashoz, ám a Tököl frissen beállt kapusa, Koman Konstatin bravúrral mutatkozott be, majd Szánthó lövését is kivédte. A 61. percben Marin helyét Vécsei Bálint, míg Uzuniét Róbert Mak vette át.

A 80. percben Zachariassen csúsztatta kapura a labdát egy szöglet után, ám nem született meg a norvég középpályás harmadik találata. Három percel később aztán Mak is feliratkozott a gólszerzők közé, ezzel kialakítva a 7-0-s végeredményt. Csapatunk sima győzelemmel jutott be a MOL Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé.

MOL Magyar Kupa, 4.forduló
Tököl VSK-FTC 0-7 (0-6)
FTC: Bogdán – Besic (Csontos, 46.), Kovacevic (Szánthó, 46.), S. Mmaee, Cabraja – Somália, Loncar, Zachariassen, Marin (Vécsei 61.) – Uzuni (Mak, 61.), Zubkov (Gavric, 46.)
Gólok: Zubkov (12., 41.), Uzuni (15., 18.), Zachariassen (26., 45.), Mak (83.)

Sztankovics: „Bajnoknak kell lennünk!”

Vezetőedzőnk szerint a Kisvárda ellen az egyetlen cél a bajnoki cím megszerzése lehet.

Eltűnt derbihősök: Nacer Bouiche

A Fradi TV sorozatának második részében focicsapatunk első afrikai légiósával találkozhatnak – VIDEÓ!

Együtt a lelátón! – Elindult a bérletértékesítés!

Nagy kedvezményt kapnak, akik az early bird időszakban vásárolják meg bérletüket a 2024/25-ös idényre.

FTC-Kisvárda: meccsnapi programok

Április 20-án, szombaton a Kisvárda elleni bajnokin az Egészségnap kerül a középpontba.

Közösen ültetett fát az FTC és a Provident

A pénzügyi szolgáltató vállalat Provigreen elnevezésű programjában az április a fenntarthatóságról szól.

A Föld Napja: Szedd össze magad!

A Föld Napja alkalmából különleges eseménnyel készül klubunk a Kisvárda elleni labdarúgó bajnokira.

Zachariassen is nézett, amikor Wingo rávágta, hogy…

Futballistáinkat különleges játékra hívtuk, amelyben az Újpest, a Barca és a Liverpool is pontot ért - VIDEÓ

Elindult a jegyértékesítés az MK-elődöntőre

Férfi labdarúgócsapatunk április 24-én, szerdán 20 órakor lép pályára a Nyíregyháza ellen.