2021. október 27.
Sima győzelmet arattunk a kupában
Labdarúgóink 7-0-ra nyertek a Tököl vendégeként és bejutottak a legjobb 16 közé a MOL Magyar Kupában.

Férfi labdarúgócsapatunk a MOL Magyar Kupa negyedik fordulójában a Pest megyei I. osztályú Tököl VSK-hoz látogatott szerdán. Peter Stöger a Bogdán – Besic, Kovacevic, S. Mmaee, Cabraja – Somália, Loncar, Zachariassen, Marin – Uzuni, Zubkov kezdőt küldte fel a pályára.

A mieink indították útjára a labdát.  A 11. percben a balszélről végezhettünk el szabadrúgást. A beadást a hazaiak kapusa még ki tudta ütni, ám a labda így pont Oleksandr Zubkov elé került, aki jobbal, nagy erővel vágta a kapuba azt. Nem sokkal később tizenegyeshez jutottunk, amit Myrto Uzuni magabiztosan értékesített (0-2). Három perccel később ismét büntetőt kaptunk és albán támadónk ekkor se hibázott, majd Kristoffer Zachariassen megszerzete első gólját csapatunkban (0-4)

A 40. percben gyönyörű jelenetet láthattunk. Somália ívelte át balra a labdát, amit Uzuni akrobatikus mozdulattal tett a kapura, ám Szabó Zsombor védeni tudott. Egy perccel később azonban már ő is tehetetlen volt és Zubkov is megszerezte a második gólját a meccsen , ahogy a félidő utolsó másodperceiben Zachariassen is, így a szünetre 6-0-s vezetéssel mehettünk.

II.félidő

Peter Stöger frissített a csapaton a szünetben. A második félidőre érkezett Zeljko Gavric, Csontos Dominik és Szánthó Regő is Zubkov, Besic és Kovacevic hagyta el a pályát. Uzuni közel járt a mesterhármashoz, ám a Tököl frissen beállt kapusa, Koman Konstatin bravúrral mutatkozott be, majd Szánthó lövését is kivédte. A 61. percben Marin helyét Vécsei Bálint, míg Uzuniét Róbert Mak vette át.

A 80. percben Zachariassen csúsztatta kapura a labdát egy szöglet után, ám nem született meg a norvég középpályás harmadik találata. Három percel később aztán Mak is feliratkozott a gólszerzők közé, ezzel kialakítva a 7-0-s végeredményt. Csapatunk sima győzelemmel jutott be a MOL Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé.

MOL Magyar Kupa, 4.forduló
Tököl VSK-FTC 0-7 (0-6)
FTC: Bogdán – Besic (Csontos, 46.), Kovacevic (Szánthó, 46.), S. Mmaee, Cabraja – Somália, Loncar, Zachariassen, Marin (Vécsei 61.) – Uzuni (Mak, 61.), Zubkov (Gavric, 46.)
Gólok: Zubkov (12., 41.), Uzuni (15., 18.), Zachariassen (26., 45.), Mak (83.)

„Eső? Ahhoz már hozzászoktam Norvégiában!”

Kristoffer Zachariassen közel volt az első bajnoki góljához, mégsem bánja, hogy még várnia kell rá – VIDEÓ!

Peter Stöger: „A látottak alapján mi voltunk a jobbak”

Vezetőedzőnk azt kapta, amire számított a Mezőkövesd elleni vasárnapi mérkőzésen.

Újabb fontos győzelem, ismét kapott gól nélkül

Listavezető férfi focicsapatunk az NB I-es tabellán ötödik Mezőkövesd otthonából is elhozta a három...

„Nem lehet kérdés, hogy milyen céllal lépünk pályára”

A Mezőkövesd elleni találkozó előtt vezetőedzőnk, Peter Stöger beszélt várakozásairól.

Elhunyt Rakonczay András

Emlékét örökké megőrizzük!

Mezőkövesden a Fradi-minibusz!

Karácsonyi termékekkel, hazai mezünkkel és számos szurkolói kiegészítővel várjuk a fradistákat!

Stöger: „Nem lehetek elégedett a teljesítménnyel”

A Real Betis elleni mérkőzés után Peter Stöger és Botka Endre értékelt.

„Csapatként nyerünk és csapatként veszítünk”

Csapatkapitányunk a helyszínen értékelte a Betis ellen 2-0-ra elveszített sevillai UEL-mérkőzést – VIDEÓ!