2025. április 20.
Tóth és Joseph is betalált, kiütöttük a Nyíregyházát
Pesics, Saldanha és Varga Barnabás is góllal vette ki a részét a Szpari elleni 7-0-s győzelemből.

Bajnoki címvédő férfi labdarúgócsapatunk a Nyíregyháza együttesét fogadta az OTP Bank Liga 28. fordulójában. A mérkőzés előtt és alatt szurkolóink ezúttal is megtekinthették exkluzív műsorunk, a Fradi Zóna vodcast aktuális adását, vendégeink ezúttal Szokolai László, Jovánczai Zoltán, Varga Ádám és Somália voltak a FradiMédia hivatalos Youtube-csatornáján.

A mérkőzésen Robbie Keane a Dibusz - Makreckis, Gartenmann, Cissé, Szalai, Civic - Abu Fani, Maiga, Tóth - Pesics, Saldanha kezdőcsapatnak szavazott bizalmat.

I. félidő

A kezdőrúgást a mieink végezhették el, az első helyzetre pedig a második percig kellett várni, ekkor Makreckis beadását Pesics fejelte a vendégek kapujára, de Tóth Balázs még védeni tudott. Másodpercekkel később Tóth Alex centerezésénél viszont nagyot hibáztak a vendégek védői, az üresen maradt Pesics pedig a Nyíregyháza kapujába bólintott (1-0)

A gól után is együttesünk diktálta a tempót, a 18. percben Saldanha került helyzetbe, brazil támadónk értékesítette is a ziccert, de az asszisztens lest intett. A videóbíró azonban hosszas vizsgálat után felülbírálta az ítéletet, így csapatunk kétgólos előnyre tett szert (2-0).

A 33. percben egy indítás után Pesics léphetett ki, de Tóth hárított. Két perccel ezután Saldanha húzott el a jobb szélen, becselezte magát a tizenhatoson belülre, majd Pesics elé tálalt, aki látványos mozdulattal, sarokkal juttatta a hálóba a labdát (3-0). A 39. percben Szalai Gábor próbálkozott távolról, erőteljes löketét a vendégek kapusa ütötte ki. A szünet előtt két perccel Tóth Alex szerzett labdát, majd Maigához passzolt, aki jó ütemben indította Makreckist, hátvédünk pedig kapura tört, de a nyíregyházi védők az utolsó percben mentettek.

II. félidő

A fordulás után sem kellett sokat várni az újabb találatra, az 53. percben Tóth Alex bal oldali beadására Saldanha érkezett, és gólra váltotta a helyzetet, így ő is duplázott (4-0). Három perccel később csapatunk cserélt, a két gólt szerző Pesicset Varga Barnabás, míg Maigát Júlio Romao váltotta. Az 57. percben Eppel kínálta meg távolról Dibuszt, de csapatkapitányunk védeni tudott.

Az 58. percben Tóth Alex kapott jó labdát a vendégek kapuja előtt, és be is vette a nyírségiek kapuját, így két gólpassza mellett gólt is jegyzett, és először talált be első csapatunkban (5-0). Négy perccel később fiatal középpályásunk el is hagyta a pályát, helyére Ben Romdhane érkezett, míg a duplázó Saldanhát Joseph váltotta. 

A 71. percben Abu Fani jött le a pályáról, a helyén a debütáló Madarász Ádám folytatta. Tíz perccel később a mieink megszerezték hatodik góljukat is, Civic beadása után Joseph fejelt Tóth kapujába, ezzel megszerezve első ferencvárosi gólját (6-0). A 85. percben francia légiósunk önzetlenül szolgálta ki Varga Barnabást, így válogatott támadónk is beköszönt (7-0).

Férfi labdarúgás,
OTP Bank Liga, 28. forduló

FTC-Nyíregyháza 7-0 (3-0)
Groupama Aréna, v. Bogár, 10 765 néző

FTC: Dibusz - Makreckis, Gartenmann, Cissé, Szalai, Civic - Abu Fani (Madarász, 71.), Maiga (Júlio Romao, 56.), Tóth (Ben Romdhane, 62.) - Pesics (Varga B., 56.), Saldanha (Joseph, 62.)
Vezetőedző: Robbie Keane

Nyíregyháza: Tóth - Alaxai, Correa, Keresztes (Temesvári, 46.) - Navrátil (Benczenleitner, 64.), Jokics (Kovács K., 64.), Keita (Beke, 74.), Nagy - Kovács, Medved (Eppel, 46.), Radosevics
Vezetőedző: Szabó István

Sárga lapok: Makreckis (90.), ill. Jokics (22.), Kovács (24.), Eppel (71.)

Gólok: Pesics (3., 35.), Saldanha (21., 53.), Tóth (58.), Joseph (81.), Varga B. (85.)

Cikkajánló

Magabiztos győzelem az első felkészülési meccsen

Férfi labdarúgócsapatunk 4-0-ra győzte le a házigazdát a mezőkövesdi első nyári edzőtábor zárónapján.

Visszatértek a Népligetbe válogatott labdarúgóink

Csapatkapitányunk, Dibusz Dénes és támadónk, Varga Barnabás is optimistán várja az új szezont – VIDEÓ!

Fradi Zóna Értékelés a Mezőkövesd elleni mérkőzésen is

9:40-tól várja önt Dragóner Attila és Bánki József a FradiMédia hivatalos YouTube-csatornáján.

Keane kemény edzései, csapatszellem és formába kerülés

Megmutatjuk, hogyan zajlik a munka férfi labdarúgócsapatunk mezőkövesdi edzőtáborában - VIDEÓ!

Belga védőnkkel jön a Fradi Zóna Plusz legújabb adása

A Fradi Zóna Plusz adásában labdarúgócsapatunk legfrissebb igazolásával, Toon Raemaekersszel beszélgetünk.

Belga belső védővel erősítettünk

A Ferencvárosban folytatja pályafutását a 24 éves belga védő, Toon Raemaekers.

VVK-győztes hőseinket ünnepeltük

Legendáinkat ünnepélyes vacsorán köszöntöttük a Groupama Arénában - VIDEÓ!

„A legfittebb csapat akarunk lenni a bajnokságban!”

Labdarúgócsapatunk hétfőtől péntekig Mezőkövesden edzőtáborozik – VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin