2023. február 1.
„Tudtuk, hogy csak harcias játékkal nyerhetünk”
Sztanyiszlav Csercseszov azzal a céllal küldte pályára Owusut, hogy gyorsítson a játékon, és fordítson.

Amint arról korábban beszámoltunk, magyar bajnoki címvédő, kupa- és UEL-csoportgyőztes férfi labdarúgócsapatunk hátrányból felállva 3-1-es győzelmet aratott a Paks vendégeként a negyedik fordulóból elhalasztott mérkőzésen. A találkozó után csapatunk vezetőedzője értékelte a mérkőzést és válaszolt az újságírók kérdéseire.

- Tudtuk nagyon jól, hogy a Paks hazai pályán nagyon harcos – kezdte Sztanyiszlav Csercseszov. - Tisztában voltunk vele, hogy szép és látványos focival nem nyerhetünk, fel kell vennünk a kesztyűt, és harciasnak kell lennünk. Hála Istennek ez így is lett.

Az első kérdés arra vonatkozott, hogy mi volt a döntő tényező a második félidőben.

- Kondícióban is jók vagyunk, viszont a megfelelő kvalitásunkat csak és kizárólag akkor tudjuk megmutatni, ha a helyzeteinket gólra is váltjuk. Az első félidőben domináltunk, viszont nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket. 1-0 után viszont változtatnunk kellett a felállásban, örülök annak, hogy a beszálló játékosok nagyszerű teljesítményt nyújtottak.

Ezt követően arra voltak kíváncsiak, hogy a támadó szellemű játékosok sorozatos beküldésével mekkora kockázatot vállalt.

- A rizikó az lenne, ha az ember úgy küldené pályára a játékosait, hogy előtte nem látta, mit tudnak, és nincs azzal tisztában, hogy a pályán mire képesek. Ilyen szempontból nem volt rizikó. 1-0 után mindenképp támadó játékosokat kellett beküldeni, hála Istennek nagyon jó teljesítményt nyújtottak. Egy új játékost pályára küldeni mindig motiváló. Abena személyében is egy olyan játékosról beszélhetünk, aki hosszabb kihagyás után került pár percre a pályára a ZTE ellen. Most azt mondtam Owusunak, hogy szeretném, ha felgyorsítaná a játékunkat, és egy 1-0-s hátrány után fordítana – zárta gondolatait vezetőedzőnk.

Cikkajánló

Adama Traoré a válogatottban is megvillant - VIDEÓ

A Fradi szélsője Gambia kapuját vette be büntetőből az Afrikai Nemzetek Kupája selejtezőjében.

Baráth kezdett, legyőztük Görögországot

Az FTC téli igazolása is tagja volt a felkészülési mérkőzésen győztes U21-es magyar labdarúgó-válogatottnak.

„Mindent megteszünk, hogy visszatérjünk a győztes útra”

Férfi labdarúgócsapatunk néhány szabadnap után ismét munkához látott a Népligetben.

Szavazzon a hónap játékosára, nyerjen páros VIP-belépőt

Ön dönt! A honapjatekosa.fradi.hu oldalon lehet szavazni március hónap legjobb FTC-labdarúgójára.

Védőnk óriási örömet szerzett egy kisfiúnak - VIDEÓ

Védőnk 91 percet játszott a suriname-i válogatottban. • A bosnyákok Kovacevic és Gojak nélkül nyertek.

Dibusz Dénes: „Maradt még a csapatban”

Kapusunk és Vécsei Bálint szerint is nagyobb erőpróba vár majd a magyar válogatottra hétfőn a bolgárok ellen.

Sikeres főpróba, jöhetnek a bolgárok az Eb-selejtezőn

A magyar labdarúgó-válogatott Ádám Martin góljával 1-0-ra nyert Észtország ellen felkészülési meccsen.

Dokumentumfilm készül az UEL-menetelésünkről

Exkluzív felvételek sorát láthatják majd a FradiMédia alkotásában, amely a kupatavaszunkra fókuszál – VIDEÓ!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin