2021. november 12.
U21: FTC-játékos góljával nyert a Gera-csapat
Gera Zoltán szövetségi edző együttese Lettországot győzte le Eb-selejtezőn.

Az U21-es magyar labdarúgó-válogatott (amelynek keretében ott van két FTC-játékos, Csontos Dominik és Szánthó Regő is) péntek este Lettországot fogadta az Eb-selejtezők B-csoportjának 5. fordulójában. A mieink a kispadon kezdtek.

Gera Zoltán szövetségi edző együttese próbálta irányítani a játékot, ám az első 45 percben nem forogtak veszélyben a kapuk. A második félidő 10. percében csereként beállt Szánthó Regő, aki a 77. minutumban Skribek Alennel játszott össze a tizenhatos jobb oldalánál, az akció befejezéseképpen pedig 12 méterről, laposan a kapuba lőtt (1-0). Vezetésünk birtokában a hajrá a kitámadó letteké volt, de a vendégek egyetlen, igazán veszélyes lövését a 89. percben Hegyi Krisztián bravúros vetődéssel hárította, így Magyarország megőrizte előnyét és legyőzte a letteket. Az utolsó hat percben lehetőséget kapott védőnk, Csontos Dominik is.

U21-es válogatottunk szeptemberben 2-1-re kikapott Izraeltől, majd 4-0-ra nyert San Marinóban, októberben pedig 2-2-es döntetlent játszott a lengyelekkel, illetve Szegeden 5-1-re alulmaradt a németekkel szemben. Az együttes kedden Izraelben játszik, azt követően a sorozat márciusban folytatódik.
Kép forrása: mlsz.hu

U21-es Eb-selejtező, B-csoport, 5. forduló

Magyarország–Lettország 1-0 (0-0)
Felcsút, Pancho Aréna. Játékvezető: Putros (Hummelgaard, Bramsen)
Magyarország: Hegyi - Varju, Mocsi, Csóka, Kerkez (Csontos, 84.) - Major (Bukta, 74.), Szendrei, Baráth P. - Soltész (Szánthó, 55.), Németh A. (Tóth-Gábor, 74.), Skribek.
Szövetségi edző: Gera Zoltán
Gólszerző: Szánthó (77.)

„Ahhoz, hogy duplázzunk, minden erőnkre szükség van”

Vezetőedzőnk, Dejan Sztankovics mondta el várakozásait a szerdai, Nyíregyháza elleni Magyar Kupa-elődöntőről.

Varga Barnabás a gólátlag-rangsor élén

72 ligát figyelembe véve támadónk rendelkezik a legjobb átlaggal a büntetők nélküli gólszerzést illetően.

FTC35: Dibusz Dénes elitklubba lépett

Kapusunk a jövőben komoly rekordokat dönthet meg a bajnoki címek tekintetében.

FTC 35: TOP10-ben Európában

Cikkünkben megvizsgáltuk, hogyan állunk a bajnoki címek számában az európai összevetésben.

FTC35: Ők vívták ki a 35. bajnoki címünket

13 játékosunk először ünnepelhet magyar bajnoki címet, de sok „trófeahalmozó” is van a keretben.

VIDEÓ: Így ünnepeltek a 35-szörös bajnokok

A Kisvárda elleni meccs után elindult a buli és az örömmámor a Groupama Arénában.

„A Ferencváros mindannyiunknál nagyobb!”

A Kisvárda elleni meccset és a bajnoki cím bebiztosítását követően vezetőedzőnk, Dejan Sztankovics értékelt.

FTC35: Történelmi bajnoki címet nyertünk

Az FTC 125 éves történelmében még sosem sikerült zsinórban hatszor bajnokságot nyernünk, egészen idáig.