2019. március 30.
Fontos győzelmet szereztünk
Mikalai Sihnevich egyetlen találata döntött Kisvárdán. Újabb fontos lépést tettünk előre. Videón a gól.

Az első tíz perc legérdekesebb eseménye az volt, hogy Isaelt csúnyán megrúgták. Brazil támadónk sokáig húzta a lábát, de szerencsére tudta folytatni a játékot. Az első kósza lehetőség a hazaiaké volt: a 14. percben Ilic szabadrúgását Dibusz bokszolta el, ezután Kravchenko tüzelt 12 méterről, de sikerült blokkolni.

A 17. percben előttünk volt nagy helyzet: Isael két remek csel után indította tökéletesen Petrjakot, aki jobbról, az alapvonal közeléből erőből középre lőtt, de Felipe másodjára rá tudott feküdni a labdára – pedig Gorriaran érkezett. Nem sokkal később ismét Petrjak adott be, ezúttal balról, és meg is találta Sihnevichet, aki közelről lőtt, de Felipe védett.

A 33. percben sajnos mégis kellett egyet kényszerűségből változtatnia Sergei Rebrovnak: Blazicot Frimpong váltotta.

A 42. percben a Kisvárdának is ziccere volt: Lukianchuk jobboldali beadását Tsoukalas lőtte közelről, becsúszva, nagy helyzetben mellé.

Az utolsó szó a mieinké volt a játékrészben: Isael 15 méteres bombáját hatalmas bravúrral tolta a felső léc fölé Felipe.

A második félidőt azonnal góllal indítottuk: Sigér játszotta ki a labdát jobbra Lovrencsicsnek, ő erőből lőtt középre, a labda végül Sihnevichez jutott el, aki a kapuba is bombázott (1-0 ide).

A 61. percben emberelőnybe kerültünk, miután Lukianchuk Petrjakkal szemben szabálytalankodott, ezzel pedig rövid időn belül második sárgáját is megkapta - így jött a piros is.

A 73. percben nagyon közel voltunk a második találathoz: Isael bombázott 23-ról, de Felipe bravúrral oldalra ütötte a labdát, amelyet aztán Lovrencsics tett vissza középre az érkező Lanzafaménak, olasz csatárunk azonban közelről, szorongatott helyzetben fölé lőtt.

Pár percre rá csak milliméterek kellett volna a gólunkhoz, de Lanzafame 17 méteres, majdnem tökéletes szabadrúgása kijött a jobb kapufáról.

A 87. percben is eldönthettük volna a meccset, amikor Lanzafame, Tokmac és Petrjak ment egy védő ellen, Lanzafame nagy helyzetben lövést választott, de Felipe megfogta a labdát. A következő támadásnál pedig Gorriaran lőtt balról a rövid sarokra, a brazil kapus ismét hárított.

NB I, 26. forduló

Kisvárda-FTC 0-1 (0-0)

Kisvárda: Felipe – Lukianchuk, Kravchenko, Berios, Protic – Karasiuk (Horváth Z., 84.) – Gosztonyi, Tsoukalas, Lucas, Seco – Ilic

FTC: Dibusz – Lovrencsics, Blazic (Frimpong, 33.), Dvali, Hesiter – Sigér (Tokmac, 74.), Haratin – Isael, Gorriaran, Petrjak – Sihnevich (Lanzafame, 64.)

Sárga: Lucas (15.), Lukianchuk (50., 61.), Isael (54.), Sihnevich (59.), Heister (71.), Berios (78.)

Piros: Lukianchuk (61.)

G.: Sihnevich (47.)

„Örülök, hogy segíthettem a csapatnak döntőbe jutni”

A Nyíregyháza 2-1-es legyőzése után a mindent eldöntő gól szerzője, Edgar Szevikjan értékelt.

Leandro: „Az utolsó pillanatig hittünk a fordításban”

Pályaedzőnk, Leandro de Almeida a győzelem után kiemelte a csapat küzdeni tudását és akarását.

A hajrában harcoltuk ki a kupadöntőt!

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re nyert a Nyíregyháza ellen a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!

Különleges anyák napi akció a DVSC elleni mérkőzésre

A DVSC elleni találkozóra az édesanyák belépőjét 50 százalék kedvezménnyel lehet megvásárolni.

FTC-DVSC: Jegyinformációk

Elindult a jegyértékesítés a DVSC elleni május 5-i hazai bajnokinkra.

Anyák napi ajánlat

Harmincöt százalékos kedvezménnyel vásárolhatják meg a női kapucnis pulóvert és a pamut melegítőnadrágot.

„Ahhoz, hogy duplázzunk, minden erőnkre szükség van”

Vezetőedzőnk, Dejan Sztankovics mondta el várakozásait a szerdai, Nyíregyháza elleni Magyar Kupa-elődöntőről.