2021. október 9.
Vb-selejtező: fájó vereség Albániától
Botka Endre és Myrto Uzuni kezdett, Vécsei Bálint csereként lépett pályára az 1-0-ra elbukott mérkőzésen.

A továbbjutás szempontjából roppant fontos mérkőzést vívott egymással a magyar és az albán labdarúgó-válogatott a Puskás Arénában, amelyben ezúttal a zárt kapus büntetés miatt üresek voltak a lelátók, leszámítva azt a mintegy 200 albán drukkert, akik jelenlétét engedélyezte a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség.

A 2022-es katari világbajnokság európai selejtezőjének I csoportjában a kezdés előtt Albánia a második helyen állt 12 ponttal, két egységgel megelőzve a negyedik Magyarországot. Nemzeti csapatunk olasz szövetségi kapitánya, Marco Rossi a Ferencvárosból Botka Endrét a kezdőbe, Dibusz Dénest, Bogdán Ádámot és Vécsei Bálintot a cserepadra jelölte. Az ellenfélnél légiósunk, Myrto Uzuni szintén a pályán volt a mérkőzés kezdetétől.

A sérült Szalai Ádám távollétében Gulácsi Péter viselte a csapatkapitányi karszalagot.

Első félidő:

A mérkőzés első helyzetét az albánok hagyták ki a 10. percben, Schäfer vesztett labdát a saját térfelén, de az előre törő Cikalleshi lövését végül blokkolták a védők. Ezután Botka Endre lépett rosszul, s terült el a gyepen, de szerencsére bekkünk folytatni tudta a játékot. A nagy tét láthatóan rányomta bélyegét a találkozóra, sok volt a hiba. Magyarország a 15. percben került helyzetbe, ám a jobb szélen remek labdát kapó Nego beadása után a labda nem jutott el az érkező Sallóihoz, aki Szalai Ádám helyett volt az elölre tolt ék a válogatottban. Nem sokkal később újra ez a kettős villant meg, de az albánok mentettek. A 25. percben Szalai Attila fejesét követően Berisha kapus és a védő Djimsiti ütköztek, utóbbit le kellett cserélni, a karját fájlalta. A 33. percben Botka lecsúszott beadása ment kapura, de nem okozott gondot Berishának, akárcsak rögtön utána Sallai laposan szélről belőtt labdája sem. A 43. percben Uzuni ugrott ki, de a ziccert elrontotta, Gulácsi védett, bár les miatt a gól amúgy is érvénytelen lett volna. A szünet előtt egy-egy albán és magyar sárga lap is volt, utóbbi Botkától, ami azért is fájó, mert így eltiltottként ki kell hagynia az Anglia elleni találkozót kedden a Wembleyben.

Második félidő:

Hatalmas magyar helyzettel indult a félidő, a felfutó Botka remek labdát kapott Negótól, a centerezés után Sallói perdített 5 méterről a bal kapufa mellé. Az 58. percben Uzuni ezúttal már nem lesről indult meg, ám Gulácsi bravúrral védett. A 65. percben Uzuni fejjel is veszélyeztetett, de a válogatottunk kapusa jó helyen állt és hárított. Gjasula lövésénél pedig lesuhant a labda a jobb kapufa mellett. Hét év után ismét pályára lépett a magyar válogatottban klubunk középpályása, Vécsei Bálint, akit a 71. percben cseréltek be. A 74. percben a szerencse sem állt Magyarország mellett, Szoboszlai szabadrúgása után a középre fejelt labdát Szalai Attila terelte a bal kapufára, ahonnan kifelé jött a labda. A folyatásában távoli lövésekkel próbálkoztunk, de Kleinheisler és Nagy Zsolt próbálkozása sem volt komoly gólszerzési lehetőség. Jött a sokk 80. percben, a csereként beállt Armando Broja egy szóló végén ismét betalált, akárcsak Albániában (0-1). Botka Endrét nem sokkal később lecserélték. Az utolsó tíz percben a kissé hitehagyott magyar válogatott próbálkozott, de kapura veszélytelen volt. Albánia Budapestről is elvitte a 3 pontot. A továbbjutási esélyek minimálisra csökkentek. A hátralévő három fordulóban Angliába és Lengyelországba is utazik a nemzeti csapatunk.

Férfi labdarúgás, világbajnoki-selejtező, I-csoport, 7. forduló

Magyarország–Albánia 0-1 (0-0)

Budapest, Puskás Aréna, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Carlos del Cerro Grande (spanyol)

Magyarország: Gulácsi – Botka (Lang, 83.), Orbán, Szalai A. – Nego (Hahn, 83.), Nagy Á. (Kleinheisler, 71.), Schäfer, Nagy Zs. – Sallai (Vécsei, 71.), Szoboszlai – Sallói (Schön, 59.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi

Albánia: Berisha – Ismajli, Kumbulla, Djimsiti (Veseli, 30.) – Hysaj, Bare, Gjasula, Trashi (Balliu, 85.) – Uzuni (Broja, 67.), Cikalleshi (Manaj, 66.), Cekici (Bajrami, 46.). Szövetségi kapitány: Edoardo Reja

Gólszerző: Broja 0–1 (80.)

Sárga lap: Cekici (45+1.), Gjasula (61.), Veseli (69.), Trashi (73.), illetve Botka (45+2.), Kleinheisler (89.)

I csoport, 7. forduló:

Lengyelország–San Marino 5-0

Andorra–Anglia 0-5

Az I csoport állása:

1. Anglia                     7          6          1          -          23-2    +21      19 pont

2. Albánia                   7          5          -          2          11-6    +5        15 p.

3. Lengyelország        7          4          2          1          24-8    +16      14 p.

4. Magyarország       7          3          1          3          12-11  +1        10 p.

5. Andorra                  7          1          -          6          4-19    –15      3 p.

6. San Marino            7          -          -          7          1-29    –28      0 p.

FTC-DVSC: parkolási lehetőség

A DVSC elleni meccsre autóval érkező drukkereink az MVM Dome parkolóját használhatják.

"Mindenkit motivál, hogy a Fradiban futballozhat!"

Vezetőedzőnk a DVSC elleni bajnoki előtt osztotta meg gondolatait.

Honvédelmi Napot tartunk a DVSC elleni meccsen

Az akadálypálya, a lézerfegyveres lövészet és a kvízjáték után értékes nyereményért szállhat versenybe.

Városnézés: Edgar Szevikjant ámulatba ejtette Budapest

Városnézésre vittük örmény válogatott labdarúgónkat, Edgar Szevikjant, aki karrierjéről is mesélt - VIDEÓ!

Bérletesek Napja két napon át - dupla kedvezményekkel!

Előbb a Fradi Shopban, majd online, a shop.fradi.hu-n tartjuk meg kedvezményes napunkat.

FTC-DVSC: várja a Fradi Kamion

A Debrecen elleni bajnoki előtt drukkereink 15.30 és 18.30 között megcsodálhatják országjáró járművünket.

Indul a jegyértékesítés a DVTK elleni bajnokira

Május 11-én, szombaton 19.30-tól lépünk pályára a DVTK otthonában a bajnokság 32. fordulójában.