36-szoros magyar bajnok férfi labdarúgócsapatunk az örmény Noah és a bolgár Ludogorec búcsúztatása után az azeri Qarabagot fogadta a Groupama Arénában az UEFA Bajnokok Ligája rájátszásának első mérkőzésén. A szinte telt házas szentélyünkben Robbie Keane vezetőedzőnk a Dibusz - Gartenmann, Raemaekers, Szalai - Makreckis, Tóth, Kanikovszki, Ötvös, O'Dowda - Joseph, Varga kezdőt küldte a pályára.
I. félidő
Kadyé volt az első lövés, Dibusz védte, de a kipattanó majdnem a vendégeké lett, majd Akhundzade fejese ment fölé. A 8. percben mi is megvillantunk, Gartenmann jobb oldali beadása után Varga fejelt, éppenhogy, de mellé ment. Ezt követően megúsztunk egy kapunk előtti kavarodást, egyik vendégjátékos sem találta el a középre tett labdát. A másik oldalon Joseph került helyzetbe, de a kifutó kapus mellett ellőtt labdája nem talált kaput, később pedig Tóth lövését védte Kochalski. A 27. percben egy szöglet után Medina fejese ment fölé, majd két perccel később Makreckis finom csele után jobbról középre adta a labdát, amit Varga Barnabás kiválóan vett át, majd belőtte csapatunk vezető találatát (1-0). Közel volt a második is, Szalai passzolt Josephez, akinek a tekerését Kochalski ki tudta ütni, ezzel zárult az első játékrész.

II. félidő
A szünetben sérülés miatt le kellett cserélni Ötvöst, a helyére Kristoffer Zacharissen érkezett a második félidőre. Rögtön a félidő elején kiegyenlítettek a vendégek, Jankovics távoli lövése utat talált Dibusz kapujába (1-1). A 63. percben Gartenmann helyére Ibrahim Cissé érkezett. Négy perccel később Medina góljával átvette a vezetést a Qarabag (1-2). Ezt követően ismét frissítettünk, jött Gruber Zsombor, valamint Alekszandar Pesics Varga és Joseph helyére. A 76. percben Tóth adta be a labdát, Pesics fejese azonban nem volt elég erős. Ezt követően Kanikovszkit Jonathan Levi váltotta. Két perccel később Makreckis került helyzetbe, de a megpattanó lövése elkerülte a vendég kaput. Raemaekersé volt a következő lehetőség, de a fejese mellé ment. A másik oldalon viszont Gurbanli nem hibázta el a ziccerét (1-3). Megvolt a lehetőség a szépítésre, de Levi a középre tett labdát fölé vágta.
Folytatás jövő szerdán Azerbajdzsánban, a mieinknek kétgólos hátrányt kellene ledolgozni a visszavágón, hogy meccsben maradjanak a BL-főtábláért.
Férfi labdarúgás
Bajnokok Ligája, rájátszás 1. mérkőzés
FTC - Qarabag 1-3 (1-0)
Budapest, Ferencváros Stadion, jv.: Pinheiro (portugál), nézőszám: 19.675
FTC: Dibusz - Gartenmann (Cissé, 63.), Raemaekers, Szalai - Makreckis, Tóth, Kanikovszki (Levi, 77.), Ötvös (Zacahriassen, a szünetben), O'Dowda - Joseph (Gruber, 70.), Varga (Pesics, 70.)
Vezetőedző: Robbie Keane
Qarabag: Kochalski - Silva (Bolt,90+2), Mustafazade, Medina, Jafarguliyev - Pedro Bicalho, Jankovics - Leandro Andrade (Addai, 58.), Kady, Zoubir (Kouakou, 90+2) - Akhundzade (Gurbanli, 81.)
Vezetőedző: Gurban Gurbanov
Sárga lapok: Szalai (90+3), Pesics (90+5), Silva (69.)
Gólok: Varga (29.), illetve Jankovic (50.), Medina (67.), Gurbanli (85.)
Ötvös Bence gólja döntötte el a Kisvárda elleni idegenbeli bajnokinkat - VIDEÓ!
Ír vezetőedzőnk, Robbie Keane értékelte a Kisvárda elleni 1-0-s győzelmet.
Horváth László Api bácsi, Lékai Máté, valamint Barna Kata részesült elismerésben – VIDEÓ!
Az FTC elnöke, Kubatov Gábor köszönetet mondott az olasz cég remek munkájáért - VIDEÓ!
Férfi labdarúgócsapatunk nagy csatában egy büntetővel 1-0-ra megnyerte a bepótolt bajonkit.
Nyereményjáték a Fradi Facebook-oldalán, tippeljen a Kisvárda elleni bajnoki végeredményére!
December 7-én, vasárnap a Kisvárda ellen is meccsnapi akcióval készülünk szurkolóinknak.
Úton-útfélen rovatunk következő szereplője férfi labdarúgócsapatunk csatára, Lenny Joseph – VIDEÓ!