2023. május 20.
Vereség az utolsó hazai bajnokin
Férfi labdarúgócsapatunk 3-1-es vereséget szenvedett a DVSC ellen.

A 2. percben Dzsudzsák szabadrúgása után egy fejes kerülte el a kapunkat. A 10. percben alakult ki először komolyabb veszély a debreceniek kapuja előtt, Traoré lecsúszott beadását kellett Megyerinek szögletre ütnie. Öt perccel később Owusu lőtt mellé. Rögtön ezt követően Zachariassen gurított le Ryan Mmaee-nak, a tizenhatoson belüli kísérletet azonban védte a vendégek kapusa. Félórányi játék után Lisztes és Megyeri is megsérült egy ütközésnél, a vendégek kapusa hordágyon hagyta el a pályát, helyére Milosevic érkezett.

A 36. percben Kyziridis fejese ment a kapunk mellé. A 42. percben tört meg a jég, amikor Pászka éles szögből ballal mesterien a jobb felsőbe tekert (1-0). Ezután Zachariassen hagyott ki egy nagy lehetőséget, majd Lisztes sem talált kaput. Az első félidő hosszabbításában Traoré adta be a labdát Marquinhosnak, aki a kapuba talált, de les miatt érvénytelenítették a találatot, így a szünetre maradt az egygólos Fradi-vezetés.

A második félidőre kettőt is cserélt a Debrecen, mi nem változtattunk. Az 51. percben Babunski lövését Knoester blokkolta. Két perccel később Gojak lőtt fölé. Egy szöglet utáni kavarodás során Traoré és Knoester is lőhetett, de lepattant mindkét próbálkozás. A 61. percben Marquinhos egy szóló után kapura tört, de a lövése mellé ment. Két perccel később Babunski egyenlített lapos, közeli lövésével (1-1). Három perccel később Babunski már a vezetést is megszerezte a vendégeknek (1-2). A vezetés megszerzése után ismét cserélni kényszerült a DVSC, a megsérült Dzsudzsák helyére Ojediran érkezett.

A 74. percben büntetőhöz jutott ellenfelünk, Gojak percekkel korábbi belépőjét nézték vissza a videóbíró segítségével. Bódi értékesítette a büntetőt, ezzel kétgólosra növelte a debreceniek előnyét (1-3). Próbáltunk visszajönni a mérkőzésbe, de Marquinhos lövése megpattant, a szöglet már nem volt veszélyes. A 84. percben Mercier, Kaján és Tóth Alex érkezett Marquinhos, Pászka és Gojak helyett. A hosszabbításban Owusu beadása után Zachariassen fejese a kapufáról pattant le, R. Mmaee pedig nem tudott ismételni. Mercier ívelt ezután egy szabadrúgást, a fejes nem volt pontos utána.

Csapatunk tehát már biztos bajnokként 3-1-re kikapott a DVSC-től a szezon utolsó hazai bajnokiján a Groupama Arénában.

OTP Bank Liga, 32. forduló
FTC-DVSC 1-3 (1-0)
FTC: Dibusz – Pászka (Tóth A., 84.), Botka, Knoester – Traoré, Zachariassen, Gojak (Mercier, 84), Marquinhos (Kaján, 84.), Owusu – R. Mmaee, Lisztes. Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov
DVSC: Megyeri (Milosevic, 34.) – Kusnyír, Dreskovic, Lagator, Ferenczi – Manrique, Kyrizidis (Varga K., 46.) – Szécsi (Bódi, 51.), Dzsudzsák (Ojediran, 70.), Loncar (Romanchuk, 46.) - Babunski. Vezetőedző: Srdjan Blagojevic
Gól: Pászka (42.), illetve Babunski (64., 67.), Bódi (75.)

„Az anyám!”: Dibusz és az FTC ajándéka Bodrogi Gyulának

A Nemzet Színésze nemrég ünnepelte 90. születésnapját, klubunk pedig emlékezetes ajándékkal lepte meg – VIDEÓ!

Botka Varga Barnabásnak adott tippeket, de megfogadta?

Focistáink ismét fát ültettek a Budakeszi Vadasparkban, ahol Dibusz Dénes kisfia ismét ellopta a showt – VIDEÓ

Sajtóakkreditáció a DVSC elleni bajnokira

A sajtó munkatársai május 2., csütörtök 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat a vasárnapi bajnokira.

„Örülök, hogy segíthettem a csapatnak döntőbe jutni”

A Nyíregyháza 2-1-es legyőzése után a mindent eldöntő gól szerzője, Edgar Szevikjan értékelt.

Leandro: „Az utolsó pillanatig hittünk a fordításban”

Pályaedzőnk, Leandro de Almeida a győzelem után kiemelte a csapat küzdeni tudását és akarását.

A hajrában harcoltuk ki a kupadöntőt!

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re nyert a Nyíregyháza ellen a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!