2023. november 26.
Zachariassen gólja egy pontot ért Felcsúton
A Puskás Akadémia elleni 1-1-es döntetlennel maradtunk a második helyen az NB I-es tabellán.

Azzal a céllal érkezett Felcsútra címvédő férfi labdarúgócsapatunk, hogy egy győzelemmel visszavegye a Pakstól az első helyet az NB I-es tabellán, míg a Magyar Kupa-kiesés után nagyon fogadkozó Puskás Akadémia a találkozó meccsfüzete alapján egy hévízi miniedzőtáborral hangolt a rangadóra, ahol főleg a játékosok erőnlétének fejlesztésén volt a hangsúly. Vezetőedzőnk, Dejan Sztankovics az alábbi kezdőcsapatot küldte pályára a Pancho Arénában: Dibusz – Botka, Wingo, Cissé, Ramírez – Abu Fani, Makreckis – Marquinhos, Zachariassen, Traoré – Pesics.

A mérkőzés előtt a tabella negyedik helyén álló hazaiak kezdték a találkozót méghozzá fagypont körüli hőmérsékletben. Az első helyzet a miénk volt a 6. percben, Zachariassen robogott el a bal oldalon, középre adását a kivetődő Markek középre ütötte, de Pesics a rövidre érkezett, nem középen, így nem lett lövés. Nem sokkal később, szintén balról, Abu Fani adott be szögletet, Cissé fejelt, Markek védett, a kiütött labdát Cissé elé kibólintották. Egy újabb bal oldali szöglet után a vezetőgólunk is megszületett: a 18. percben Abu Fani tekerte be a labdát, Pesics a rövidnél megcsúsztatta, Zachariassen pedig közelről bekotorta a labdát a bal alsó sarokba (0-1). A 27. percben járt először közel a gólhoz a Puskás, Favorov cselezte be magát jobbról az ötös sarkáig, majd a védőink lábai között ellőtte a labdát a bal alsó sarok felé, ám Dibusz remek védéssel hárított. Helyzetre helyzettel válaszoltunk, Makreckis középre gurítása után Pesics előbb a blokkba, majd fölé lőtt 13 méterről. A 32. percben újabb nagy helyzetet alakítottunk ki, Marquinhos, Pesics, Traoré volt a labda útja, utóbbi a hat méterre a kaputól visszakészített az érkező Zachariassen elé, aki egy bevetődő védőbe lőtte a labdát. A félidőt két lövésünk zárta le, Ramírez előbb sajnos Pesicset találta el, majd szerb támadónk lőtt a blokkba, ezzel zárult az első 45 perc.

A második félidő első lehetősége is a Fradié volt, Marquinhos bal oldali lapos beadása után Pesics lőtt 11 méterről, de Markek leért a labdára. Az 57. percben egyenlített a Puskás Akadémia, Nagy Zsolt sarokkal tálalt a tizenhatoson belülre betörő Lamin Colley elé, aki Dibusszal szemben nem hibázott, s a kapu közepébe lőtt (1-1). A 63. percben kis híján fordított a felcsúti együttes, Nagy Zsolthoz került a labda, aki senkitől sem zavartatva lőhetett a tizenhatosról, ballal a felső léc és a bal kapufa találkozását lőtte telibe. A 73. percben ismét mi veszélyeztettünk, Makreckis lőtt távolról, Makrekről kijött a labda, Traoré elől azonban fel tudta kapni a hazai kapus. Megindultak a cserék is, előbb a hazaiak, majd a Fradi változtatott kettőt, nálunk Gojak és Lisztes váltotta Botkát és Traorét. A 83. percben Marquinhos ugyan a kapuba talált, de lesről tette, így nem adták meg a találatot. A hajrában is a Fradinál volt többet, de több gól nem esett. Csapatunk maradt a tabella második helyén, két ponttal a Paks mögött, de csapatunk egy meccsel kevesebbet játszott, mint a tolnai együttes.

Férfi labdarúgás
OTP Bank Liga, 14. forduló

Puskás Akadémia – Ferencvárosi Torna Club 1-1 (0-1)
Felcsút, Pancho Aréna. V.: Bogár

Puskás: Markek – Maceiras, Szolnoki, Stronati, Nagy Zs. (Slagveer, 86.) – Favorov, Corbu, Levi (Soisalo, 68.), Omonde-Ottewill – Plsek – Colley (Gruber, 68.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt

FTC: Dibusz – Botka (Gojak, 77.), Wingo, Cissé, Ramírez – Abu Fani, Makreckis – Marquinhos, Zachariassen, Traoré (Lisztes, 77.) – Pesics. Vezetőedző: Dejan Sztankovics

Gólok: Colley (58.), ill. Zachariassen (18.)

Sárga lapok: Szolnoki (42.), Colley (45.), Nagy Zs. (60.), Stronati (78.)

Hosszabbítottunk Katona Bálinttal

Középpályásunk az idei szezonban 11 tétmeccsen négy gólpassznál jár.

TE IS MEGTESZED? „SZEDD ÖSSZE MAGAD!”

Férfi labdarúgócsapatunk Kecskemét elleni bajnokiján újra megmutathatjuk: minden tekintetben zöldek vagyunk!

Győrfi Pál és a fradizmus

Az OMSZ Fradi-drukker szóvivője nagyobbik fiával járhatta be a Groupama Arénát az Örökrangdó napján – VIDEO

Megvan, kivel játszunk az MMK-negyeddöntőben

24-szeres kupagyőztes együttesünk a DVTK ellen játszik az elődöntős szereplés kiharcolásáért.

FTC-Kecskemét: meccsnapi programok

A Kecskemét elleni bajnoki napján, március 3-án, vasárnap a környezettudatosság kerül középpontba.