2019. október 11.
Zalaegerszegen született meg a Gera-éra első találata
A korábbi labdarúgónk által felkészített U21-es magyar labdarúgó-válogatott 4-1-re kikapott a horvátoktól.

A felkészülés jegyében péntek este Zalaegerszegen lejátszott magyar-horvát összecsapás rémálomszerűen kezdődött, hiszen a vendégek egyértelmű fölénye már a 9. percben góllá érett. Akkor a horvátok centere, Kulenovic lőtt közelről a hazai kapuba. Még az első játékrészben sikerült egyenlíteni: egy remek támadás végén Bíró Bence egalizált (1-1). Ez volt a Gera-éra első találata, korábbi labdarúgónk harmadik szövetségi edzőként teljesített meccséig kellett várni erre.

A térfélcserét követően Gera Zoltán kapust cserélt, a horvátokat felkészítő kollégája pedig hat ponton változtatott. Az eredmény legközelebb az 59. percben egy védelmi-hibasorozat után módosult, Djurasek révén ismét Horvátországnál volt az előny (1-2). Tizenkét perccel később dőlt el végleg a párharc, miután a fejjel eredményes Posavec is feliratkozott a gólszerzők közé (1-3). A végeredmény végül egy magyar öngólt követően alakult ki, a lefújás előtt kilenc perccel Szalai talált a saját kapujába (1-4).

A Gera keretében szereplő két Fradi-kötődésű futballista, a Soroksárt erősítő kapus, Varga Ádám és kis Fradi, azaz a másodosztályban szereplő Soroksár mellett a Ferencvárosban is lehetőséget kapó Csonka András ezúttal nem lépett pályára.

Az U21-es magyar válogatott legközelebb kedden, Szlovénia ellen játszik felkészülési mérkőzést Celjében.

A nyitókép forrása: mlsz.hu

U21-es felkészülési mérkőzés

Magyarország–Horvátország 1-4 (1-1)

Zalaegerszeg, ZTE Aréna.

Magyarország: Demjén – Bolla, Varjas Z., Szalai A., Majnovics – Kiss B., Szabó B. (Tajti, 70.) – Szánthó (Szabó M., 61.), Schäfer (Korbély, a szünetben), Banó-Szabó (Hinora, 80.) – Bíró B. (Májer M., 70). Szövetségi edző: Gera Zoltán

Gólszerzők: Bíró B. (40.), ill. Kulenovic (9.), Djurasek (59.), Posavec (71.), Szalai A. (81. – öngól)

„Örülök, hogy segíthettem a csapatnak döntőbe jutni”

A Nyíregyháza 2-1-es legyőzése után a mindent eldöntő gól szerzője, Edgar Szevikjan értékelt.

Leandro: „Az utolsó pillanatig hittünk a fordításban”

Pályaedzőnk, Leandro de Almeida a győzelem után kiemelte a csapat küzdeni tudását és akarását.

A hajrában harcoltuk ki a kupadöntőt!

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re nyert a Nyíregyháza ellen a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!

Különleges anyák napi akció a DVSC elleni mérkőzésre

A DVSC elleni találkozóra az édesanyák belépőjét 50 százalék kedvezménnyel lehet megvásárolni.

FTC-DVSC: Jegyinformációk

Elindult a jegyértékesítés a DVSC elleni május 5-i hazai bajnokinkra.

Anyák napi ajánlat

Harmincöt százalékos kedvezménnyel vásárolhatják meg a női kapucnis pulóvert és a pamut melegítőnadrágot.

„Ahhoz, hogy duplázzunk, minden erőnkre szükség van”

Vezetőedzőnk, Dejan Sztankovics mondta el várakozásait a szerdai, Nyíregyháza elleni Magyar Kupa-elődöntőről.