2020. július 31.
Döntetlen az első felkészülési mérkőzésen
A kemény alapozás közepette lejátszottuk első edzőmérkőzésünket, 4-4-es döntetlenre végeztünk a BAK-kal.

Madarász János vezetésével kemény alapozás közepén vannak futsalosaink, ám csütörtök este a játéké volt a főszerep. Ellenfelünk fiókcsapatunk, a Budapesti Atlétikai Klub volt, amely az első öt percben még gól nélkül tudott tartani minket, ám aztán Bognár Bence révén megszereztük a vezetést (1-0).

Nem sokkal később Büki Baltazár duplázta meg az előnyünket (2-0), majd ellenfelünk gyakorlatilag az első veszélyes támadásából szépíteni tudott, egyik korábbi játékosunk, Németh Gábor találatával (2-1).

A 2x40 perces mérkőzés szünetéig növelni tudtuk a nyomást és előnyünket is, Milavecz Kevin egy remek egyéni villanással megszerezte első Fradi-gólját (3-1), és Bognár Bence is újfent eredményes tudott lenni (4-1).

A második félidőre már jobban kijött rajtunk az előző napok kemény munkája okozta fáradtság, ezt pedig lelkes ellenfelünk ki tudta használni. Előbb Lőrinczy Soma, majd Nagy Tamás is bevette a kapunkat (4-3).

Ezt követően sokáig maradt ez az állás, újabb nagy helyzeteket tudtunk kialakítani, de a BAK kapusa, László Dániel több nagy bravúrt is bemutatott. Tíz perccel a vége előtt egy egyéni villanással a szintén korábban nálunk játszó Kántor Barnabás lőtt nagy gólt, beállítva ezzel a 4-4-es végeredményt.

A formánk még idény eleji, és főleg a második félidőben látszott rajtunk a fáradtság, de a következő hetekben van lehetőség a javításra az újabb edzőmeccseken. Emellett viszont jár a gratuláció ellenfelünknek, fiókcsapatunk szépen helytállt ellenünk!