2019. április 15.
Fontos győzelem, nagyon közel a bajnoki cím!
Futsalcsapatunk idegenben is legyőzte közvetlen riválisát, a Kecskemétet, így nagyon közel a bajnoki cím!

Közvetlen riválisunk, a Kecskemét otthonába látogattunk, hét pont előnnyel vártuk a mérkőzést, így egy győzelem esetén tetemesre növelhettük volna előnyünket. Rossz hír volt azonban, hogy a bemelegítés során megsérült kulcsemberünk, Roni Ribeiro, de Tóth Gyula és Jenei Krisztián visszatért.

Az első tíz percben mindkét csapat óvatosan játszott, kevés helyzet alakult ki, a 11. percben azonban megszereztük a vezetést, az Újpest ellen is nagyon hatékonyan futsalozó Szabó Zsolt lőtte ki a hosszú alsó sarkot (0-1).

A szünet előtt sikerült megdupláznunk az előnyünket, Cseri Gergő álompasszát Temesi Norbert váltotta gólra (0-2), ám egy megpattanó lövéssel szépíteni tudtak a hazaiak, így 1-2 állt az eredményjelzőn az első félidő végén.

Jól kezdődött a számunkra a második játékrész, a 24. percben Temesi került ziccerbe, a Kecskemét kapusa azonban nagyot védett. Igen ám, de a hatoson kívül tette meg mindezt, ami miatt kiállították. A kétperces emberelőnyt Soltész István váltotta gólra (1-3).

Három perccel később szépítettek a hazaiak (2-3), így izgalmas lett a végjáték. A 34. percben azonban ismét kétgólos lett az előnyünk, Soltész gyönyörű szóló végén talált be (2-4).

Ellenfelünk átállt az öt a négyes játékra, ám nem sikerült betalálnia, ráadásul Temesi egy labdaszerzést követően az üres kapuba gurított, ezzel eldöntötte a találkozót (2-5)! A végén még ugyan szépíteni tudott a Kecskemét (3-5), de ez már nem számított sokat, négy fordulóval a vége előtt 10 pont az előnyünk, így nagyon közel vagyunk a bajnoki címhez!

FÉRFI FUTSAL NB II KELETI CSOPORT, RÁJÁTSZÁS, FELSŐHÁZ
SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC - FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 3-5 (1-2)
KECSKEMÉT: Peltzer - Rutai, Kovács J., Marozsi, Dobosi - Csővári (k), Sallai, Szabó Sz., Marsa, Maczelka, Deák D. Vezetőedző: Koós Károly
FTC: Tóth Gy. - Soltész I., Roni, Cseri, Temesi - Bajusz (k), Könczey B., Szabó Zs., Bertalan, Soóky, Jenei. Vezetőedző: Felipe Matos
Gól: Szabó Zs. (11.), Temesi (18., 39.), Soltész (25., 34.), ill. Dobosi (20., 39.), Deák (28.)
Piros: Peltzer (24.)

18 éves játékosunk a felnőttválogatottban!

Soltész István meghívót kapott a felnőtt férfi futsalválogatottba!

Magabiztos kezdés: öt perc alatt kiütöttük a Nyírséget

Női futsalcsapatunk 6-0-ra nyert a Nyírség ellen az NB II-es rájátszás első fordulójában.

Női csapatunk is megkezdi a rájátszást

Női futsalcsapatunk számára is megkezdődik csütörtökön a rájátszás.

Nagyszerű játékkal győzelem az Újpest elleni derbin

Az ötödik futsalderbit is megnyertük az Újpest ellen, és újabb lépést tettünk a bajnoki cím felé!

Hatgólos győzelemmel zártuk az alapszakaszt

Női futsalcsapatunk 10-4-re nyert az alapszakasz utolsó meccsén, így jó előjelekkel várja a rájátszást.

Győzelem, újabb lépés a bajnoki cím felé

Futsalcsapatunk újabb fontos győzelmet aratott, ezzel még egy lépéssel közelebb került a bajnoki cím felé.