2021. április 29.
Izgalmas végjáték után a Fradi nyerte a derbit
Csapatunk először hat perccel a vége előtt vezetett az Újpest otthonában – a hősies védekezés győzelmet ért.

Félidőben még úgy tűnt, hogy semmi nem változik, azaz ugyanúgy döntetlenre (2-2) állt a 2020/2021-es futsalidény negyedik, csütörtök esti derbije is, mint a korábbiak. De ne szaladjunk ennyire előre!

A futsal NB I alsóházi rájátszásának 7. fordulójában rendezett Újpest–Fradit a vendéglátó kezdte jobban, rögtön a középkezdés után Sámson Zoltánnak kellett tisztázni egy felívelés után. Az első gólra hat percet kellett várni, akkor egy oldalberúgást követően a védőjéről leforduló Suscsák Máté bombázott tíz méterről a kapunkba (1-0).

Középkezdés következett, egyből támadásba lendült az FTC-Fisher Klíma. A gyors válasz nem is váratott sokat magára, végül öt a négy ellen rohamozva, Büki Baltazár centerezését követően Fekete Róbert közelről volt eredményes (1-1).

A következő találatot nem akcióból, hanem egy rögzített szituáció után szerezte az Újpest, egy félpályáról elvégzett szabadrúgás után Horváth Benedek tette bele a lábát a labdába egy méterre a kapunktól (2-1). Kisvártatva erre is volt válaszunk: amikor már másfél perce csak fradista lábakon járt a labda, Fekete Róbert lőtt, lövése viszont megpattant Moreira Alves Lucas lábán – 2-2, öngóllal egyenlítettünk!

Hogy ezúttal talán nem lesz döntetlen a derbi, azt az is előrevetítette, hogy szinte azonnal a térfélcserét követően gól esett – sajnos az Újpest jutott ismét előnyhöz, miután Horváth Benedek két játékosunkat is kicselezve a kapunkba talált (3-2). Nem adtuk fel, ennek eredményeképpen Hosszú Ádám lapos lövésével nagyon gyorsan, egy percen belül 3-3-ra alakítottuk az állást.

Küzdelmes meccs volt. Képünkön Öreglaki Norbert küzd az újpestiek gyűrűjében

Az izgalmas futsalderbit végül egy újabb Hosszú-találat döntötte el, játékosunk egy testcsel után stílszerűen a hosszúba bombázott körülbelül hat méterről, hat perccel a lefújás előtt (3-4). Először vezettünk, de a legjobbkor!

A hajrában kapusunk, Tóth Gyula többször is bravúrral hárított, Lucas és Szeghy Szabolcs is betalálhatott volna, Tóth-kapus azonban védeni tudott. Büki Baltazár négy és féllel a vége előtt kapufát talált, szóval eseményben a végén sem volt hiány, végül azonban megőriztük a végén szerzett fórt, így hátrányból fordítva győztünk! Negyedik nekifutásra nem pontosztozkodás lett a vége az Újpest és az FTC között.

Sikerével együttesünk tovább növelte előnyét az alsóházi tabella élén.

Férfi Futsal NB I, Alsóház 7. forduló

Újpest RFC-220Volt – FTC-Fisher Klíma 3-4 (2-2)

Budapest, UTE Atlétikai Stadion, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Újhelyi Tamás

FTC-Fisher Klíma: Tóth Gy. – Horváth Sz., Sámson, Fekete, Hosszú. Cserék: Nyerges, Gellérfi,Németh P., Rábold, Büki, Öreglaki, Cseri, Panyi, Bognár. Vezetőedző: Machalek Attila

Gólszerzők: Suscsák (6.), Horváth B. (10., 21.), illetve Fekete (7.), Lucas (13. – öngól), Hosszú (22., 34.)

Drámai végjátékban győztük le a Nyírgyulajt

Futsalcsapatunk az alsóházi rájátszás hatodik fordulójában hazai pályán 4-3-ra győzte a Nyírgyulaj együttesét.

Remek játék, nagyon értékes, 6-0-s győzelem!

Futsalcsapatunk nagyon fontos sikert ért el az Aramis ellen hazai pályán.

Újabb sima siker, ezúttal 10 gólt vágtunk!

Futsalcsapatunk péntek után ismét simán legyőzte a Dunaferrt ezúttal 10-4-re.

11 gólt szerezve, sima győzelem idegenben!

Futsalcsapatunk nagy különbségű, 11-2-es sikert aratott Dunaújvárosban.

Döntetlen a Magyar Kupa visszavágóján

Futsalcsapatunk 1-1-es döntetlent játszott a Berettyóújfaluval az MK-negyeddöntő második mérkőzésén.

Az Exatlon Hungary versenyzője újra a Fradiban!

A négyszeres magyar bajnok, világbajnoki 4. helyezett Ujvári Izabella ismét az FTC sportolója lett!

Bátor játékot hoztunk, de nem sikerült a bravúr

Futsalcsapatunk hátrányból várja a visszavágót a Magyar Kupa negyeddöntőjében.

Kapuskidobásból lőtt pompás gólt a válogatott fradista

Horváth Szabolcs félfordulatból talált be az Izrael elleni futsal Európa-bajnoki selejtezőn - VIDEÓ!