2019. augusztus 23.
Jenei-tripla - óriási győzelemmel indult a szezon!
Futsalcsapatunk kapott gól nélkül, Jenei Krisztián mesterhármasával nyerte meg első NB I-es meccsét!

Több cikkben is beszámoltunk róla, hogy alaposan megerősödött a futsalcsapatunk erre a szezonra, ám az új idény első mérkőzésére három kiváló új játékosunk, Fehér Krisztián, Fekete Róbert és Hosszú Ádám még nem épült fel, míg Büki Baltazár az előző napokban sérült meg.

Így lépett előre egy fiatal tehetséges játékosunk, Gellérfi Sándor, a Debrecenből érkező 19 éves játékost már a 3. percben bedobta a mélyvízbe új szakmai igazgatónk, Roni Ribeiro, és nagyszerűen helytállt az egész mérkőzésen.

Nagyon nehéz találkozóra számíthattunk az előző szezonban is NB I-es, ám a nyáron szintén megerősödő Csömör ellen, de mi kezdtünk jobban, és az ötödik percben meg is szereztük a vezetést, Jenei Krisztián csent labdát a korábbi csapattárstól, Bita Lászlótól, majd jobb belsővel a bal felső sarokba bombázta a labdát (1-0)!

Innentől kezdve egy hihetetlenül kiélezett mérkőzést láthattunk, nagyon sokáig újabb gól nélkül. A mieink az első tíz percben még két kapufát lőttek, valamint Gergály Gyula nagyon közel járt a gólhoz, míg a Rubeola az első félidő második felét uralta.

A második játékrész elején nagyon gyorsan összejött a négy faultunk, ám utána a Csömör is sokat szabálytalankodott, így bár az öthöz mi jutottunk el előbb, a hathoz ők, és Bognár Bence kisbüntetőt lőhetett, de nem sikerült a kapuba találnia.

A Csömör átállt az öt a négyre, a védekezésünk azonban elképesztő volt ezen a napon, nagyszerűen zártuk a réseket, amikor pedig nem sikerült, Tóth Gyula mentett meg minket bravúrokkal. Csapatkapitányunk parádésan védett végig!

Ám a hős nem ő lett, hanem Jenei Krisztián! Közönségkedvenc játékosunk előbb egy újabb labdaszerzést követően a levegőben szálló labdát ívelte gyönyörűen a bal felső sarokba az utolsó perc kezdete után (2-0), ezzel már gyakorlatilag eldöntötte a találkozót, de nem állt meg, Tóth Gyula felívelését még a kapuba fejelte, ezzel

mesterhármast szerzett és beállította a 3-0-s végeredményt!

Hiába a sok hiányzó, gyönyörű, bravúros győzelemmel indítottuk visszatérésünket követően az NB I-es szezont!

FTC-FISHER KLÍMA - RUBEOLA FC CSÖMÖR 3-0 (1-0)
FTC:
Tóth Gy. - Öreglaki, Gergály, Fülöp, Bognár - Bajusz (k), Gellérfi, Rábold, Fekete, Temesi, Óhidi, Jenei. Szakmai igazgató: Roni Ribeiro
CSÖMÖR: Varsányi - Horváth N., Horváth Sz., Keresztury, Fischer - Nehéz, Dauner, Husz, Bita, Józsa, Gémesi. Vezetőedző: Jenei Ottó
Gól: Jenei (5., 40., 40.)

Roni Ribeiro távozik a csapat éléről

Futsalcsapatunk közös megegyezéssel szerződést bontott Roni Ribeiróval.

Nagy különbségű vereség Szombathelyen

Futsalcsapatunk nagy különbségű vereséget szenvedett Szombathelyen.

Nagy falat volt a Haladás, búcsú a kupától

Futsalcsapatunk nem tudott bejutni a legjobb nyolc közé az NB I élcsapata, a Haladás ellen.

Fordított ellenfelünk, ismét pont nélkül maradtunk

Futsalcsapatunk 5-3-as vereséget szenvedett hazai pályán az Aramisszal szemben.

Háromszor is vezettünk, de végül vereséget szenvedtünk

Férfi futsalcsapatunk vereséget szenvedett a Rubeola FC vendégeként.

Rengeteg helyzetünk volt, mégsem nyertünk Nyírgyulajon

Férfi futsalcsapatunk lenyűgözően játszott bajnoki riválisával, de végül 3-2-re kikapott.

13 gólos meccs és továbbjutás a Magyar Kupában

NB I-es futsalcsapatunk a vártnál nehezebben, de hozta a kötelezőt a REAC ellen a Magyar Kupa 1. fordulójában.

Öt gól és szép győzelem a tavalyi bronzérmes ellen

A háromhetes bajnoki szünet után 5-1-es győzelemmel tért vissza futsalcsapatunk.