2019. december 16.
Nagyon közel volt a csoda Madarász János debütálásán
Futsalcsapatunk hatalmasat küzdött a listavezető Berettyóújfalu elleni mérkőzésen, de kikapott.

Új vezetőedzőnk, Madarász János első mérkőzése volt ez a Fradi kispadján, és nem kapott könnyű feladatot, hiszen a bajnoki címvédő, jelenlegi éllovas, eddig veretlen MVFC-Berettyóújfalu volt az ellenfelünk az Elek Gyula Arénában.

Nem kezdődött jól számunkra a találkozó, már a 3. percben hátrányba kerültünk, Harmati Tamás távoli lövését nem tudta védeni Tóth Gyula (0-1). Játékban azonban nagyszerűen felvettük a harcot a listavezetővel, és elképesztően sokat javult a védekezésünk!

A 6. percben Gál István buktatta ziccerben Bognár Bencét, a játékvezető egyből piros lapot mutatott fel neki! Emberelőnybe kerültünk, ám igencsak lassan játszottuk a négy a hármas szituációt, így Madarász János időt kért, ami után (még a két perc lejárta előtt) Bognár révén egyenlítettünk (1-1).

A 15. percben pedig meg is szereztük a vezetést, és micsoda találat volt ez! Hosszú Ádám keményen felívelt labdáját Büki Baltazár parádésan tartotta meg, annál pedig csak az volt szebb, ahogy végtelenül finoman a jobb alsóba emelte a labdát (2-1)!

A szünetig nagyon igyekeztük megtartani az előnyünket, ám ennél jobban is sikerült a félidőzárás, hiszen egy labdaszerzést követően Bognár passzát Büki végtelenül higgadtan váltotta gólra (3-1).

Jó volt a kilátás a második félidőre, és még jobbá tette a helyzetünket, hogy a 25. percben Fekete Róbert lefordult a védőjéről, majd ballal a kapuba lőtt (4-1). A negyedik gólunkat követően azonban átállt az öt a négyre a Berettyóújfalu, ráadásul nagyon gyorsan összeszedtünk négy faultot.

Ezt a helyzetet pedig kiválóan kihasználta az MVFC, és sorra alakította ki a ziccereket. Hiába a bravúrok sora Tóth Gyulától, a 32. percben Sidnei betalált (4-2), majd egy utolsó emberes szabálytalanságért Fülöp Viktort is kiállították. A megítélt büntetőt Nagy Imre gólra váltotta, ráadásul megvolt az ötödik szabálytalanságunk is (4-3).

A második félidőben kevesebb ziccerünk volt, Fekete azonban nem tudta gólra váltani a legnagyobbat, és a 36. percben Sidnei egyenlített (4-4). Átálltunk mi is az öt a négyre, ami jó döntésnek bizonyult, mivel tartani tudtuk a labdát, a 40. percben Sidnei azonban óriási gólt lőtt, így sajnos nem tudtunk pontot szerezni (4-5).

Ennek ellenére minden dicséretet megérdemel a csapat, amely hatalmasat javult az előző meccsekhez képest, mind támadásban, mind védekezésben. Nagyon biztató volt, amit láthattunk Madarász János legénységétől, amelynek hamar lehetősége van a javításra, csütörtökön ugyanis Dunaújvárosban lép pályára az év utolsó meccsén. Nagyon fontos lesz onnan elhozni a három pontot!

FÉRFI FUTSAL NB I, 13. FORDULÓ
FTC-FISHER KLÍMA - MVFC-BERETTYÓÚJFALU 4-5 (3-1)
FTC: Tóth Gy. - Öreglaki, Fekete, Hosszú, Fülöp - Bajusz (k), Rábold, Büki, Csei, Dávid, Gergály, Bognár, Lőrincz, Temesi. Vezetőedző: Madarász János
MVFC: Mezei - Nagy I., Szabó P., Harmati, Rafinha - Sándor, Diece, Daróczi, Gál, Kártik, Sidnei, Trencsényi, Nagy D., Takács Z. Vezetőedző: Mullor Cabrera Sergio
Gól: Bognár (8.), Büki (15., 20.), Fekete (25.), ill. Harmati (3.), Sidnei (32., 36., 40.), Nagy I. (33.)
Piros: Fülöp (33.), ill. Gál (6.)

Fordulatos, különleges mérkőzésen vertük az Aramist

Kétgólos előny után hátrányba kerültünk, de üreskapus gólokkal sikerült nyerni.

Oda vezetné a Fradit, ahol még nem volt

A játékosként minden idők egyik legjobb futsalosa a kispadról a Fradit is sikerre vezette.

25 percig szoros volt, végül a listavezető nyert

Futsalcsapatunk 25 percig szorossá tette a meccset, de végül kikapott a listavezetőtől.

Együttműködés a BioTech USA-val

Futsalcsapatunk együttműködési megállapodást kötött a BioTech USA-val.

7-1-es győzelem - 9 év után újra a felsőházban!

Futsalcsapatunk 7-1-re legyőzte a Nyírgyulajt, ezzel a negyedik helyen végzett az alapszakaszban!

Őrült, tizenkétgólos meccsen játszottunk döntetlent!

Futsalcsapatunk 6-6-os döntetlent játszott Veszprémben, így még nincs meg a felsőház.

Rábold mesternégyese után újabb fontos győzelem

A Kecskemét legyőzésével ismét egy lépéssel közelebb kerültünk a felsőházhoz.

Rendkívül fontos három pontot szereztünk Debrecenben!

Futsalcsapatunk nagyon fontos mérkőzésen nyert 3-1-re a DEAC otthonában, így már a felsőházban van.