2019. április 8.
Nagyszerű játékkal győzelem az Újpest elleni derbin
Az ötödik futsalderbit is megnyertük az Újpest ellen, és újabb lépést tettünk a bajnoki cím felé!

Rossz előjelekkel vártuk a találkozót, mivel több hiányzónk is volt, Jenei Krisztián a padra le tudott ülni, de a játékot nem tudta vállalni, a mérkőzés előtt közvetlenül pedig az is kiderült, hogy Tóth Gyula nem bevethető. Érdekesség, hogy ellenfelünknél pályára lépett az egyszeres nagypályás válogatott Kapcsos Vince is.

Az első ziccer a mienk volt, sőt, a második is, de Temesi Norbert és Soltész István próbálkozását is hárította Horváth Gergely. A két kihagyott helyzet megbosszulta magát, Bakay Ferenc révén előnybe került az Újpest, és az ötödik futsalderbin ez volt az első alkalom, hogy egyáltalán a meccs közben hátrányba kerültünk (1-0).

Nem sokáig volt ez a helyzet! Soltész gyönyörű egyéni villanásával egyenlített (1-1), majd a negyedik meccsén játszó Könczey Balázs megszerezte az első gólját a szezonban (1-2). Játékban ekkor már jóval fölé nőttünk ellenfelünknek, ám egy védekezési hibát kihasználtak a hazaiak, Matyó Máté volt eredményes (2-2).

A mezőnyfölény azonban már az első félidőben meghozta az eredményét, Szabó Zsolt előbb parádés labdát adott Cseri Gergőnek, aki nem hibázott (2-3), majd egy gyönyörű labdaszerzést követően bombagólt lőtt (2-4)!

A második félidőt az előny tudatában higgadtabban kezdtük, öt perc elteltével pedig szabadrúgáshoz jutottunk az újpesti kapu előterében. A labda mögé Soltész állt, aki úgy döntött, a kis gól ma nem gól, így újabb óriási bombát vágott a bal felsőbe (2-5).

A 30. percben Szabó is már duplázásnál járt, így eldőlni látszott a találkozó (2-6), egy perccel később pedig Roni is betalált (2-7), ami után már végleg elvesztette a hitét az Újpest, hogy lehet még keresnivalója ezen a mérkőzésen.

Az előjelek alapján semmiképp sem számíthattunk ilyen sima találkozóra, mégis az lett. Nagyszerű játékkal győztük le az újpestieket, így eddig mind az öt futsalderbin mi nyertünk, és újabb nagy lépést tettünk a bajnoki cím felé!

FÉRFI FUTSAL NB II KELETI CSOPORT, RÁJÁTSZÁS, FELSŐHÁZ
ÚJPEST FC-220 VOLT - FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 2-7 (2-4)
Budakalászi Sportcsarnok V: Kovács G., Wittner, Szabó D.
ÚJPEST: Horváth G. - Kavalecz, Vadászi, Horváth L., Matyó - Hidalgo, Bakay, Reich, Gyárfás, Sós, Bihari, Nagy Zs., Péter, Kapcsos. Vezetőedző: Póta Balázs
FTC: Bajusz - Cseri, Soltész, Temesi, Roni - Tóth Gy. (k), Könczey, Szabó Zs., Bertalan, Soóky, Jenei. Vezetőedző: Felipe Matos
Gól: Bakay (6.), Matyó (15.), ill. Soltész (9., 25.), Könczey (9.), Cseri (17.), Szabó (20., 30.), Roni (31.)

Visszatértünk! Ismét az NB I-ben futsalcsapatunk

Férfi futsalcsapatunk a 2019/2020-as szezonban ismét az NB I-ben szerepelhet!

Bognár Enikő: „Sohasem fogok a Fradi ellen játszani”

Bognár Enikő nagypályás visszavonulása után különleges és kalandos éven van túl.

Nem lett meg az NB I az osztályozón

Férfi futsalcsapatunk a pályán nem tudta kiharcolni a feljutást, de még meglehet az NB I-es indulás.

Első szezonjában rögtön feljutott női futsalcsapatunk!

Újjáalakulását követő első szezonjában rögtön feljutott az NB I-be női futsalcsapatunk!

Soltész-tripla, kétgólos előny az osztályozón

Férfi futsalcsapatunk 5-3-ra legyőzte a Szigetszentmiklóst az NB I-es osztályozó első mérkőzésén.

Négygólos előny, egy lépésre a feljutás!

Női futsalcsapatunk 5-1-re nyert a TF elleni osztályozó első mérkőzésén.

Egyelőre nincs meg a feljutás

Férfi futsalcsapatunk kevesebb idegenben lőtt góllal nem tudta kiharcolni a feljutást.