2019. április 8.
Nagyszerű játékkal győzelem az Újpest elleni derbin
Az ötödik futsalderbit is megnyertük az Újpest ellen, és újabb lépést tettünk a bajnoki cím felé!

Rossz előjelekkel vártuk a találkozót, mivel több hiányzónk is volt, Jenei Krisztián a padra le tudott ülni, de a játékot nem tudta vállalni, a mérkőzés előtt közvetlenül pedig az is kiderült, hogy Tóth Gyula nem bevethető. Érdekesség, hogy ellenfelünknél pályára lépett az egyszeres nagypályás válogatott Kapcsos Vince is.

Az első ziccer a mienk volt, sőt, a második is, de Temesi Norbert és Soltész István próbálkozását is hárította Horváth Gergely. A két kihagyott helyzet megbosszulta magát, Bakay Ferenc révén előnybe került az Újpest, és az ötödik futsalderbin ez volt az első alkalom, hogy egyáltalán a meccs közben hátrányba kerültünk (1-0).

Nem sokáig volt ez a helyzet! Soltész gyönyörű egyéni villanásával egyenlített (1-1), majd a negyedik meccsén játszó Könczey Balázs megszerezte az első gólját a szezonban (1-2). Játékban ekkor már jóval fölé nőttünk ellenfelünknek, ám egy védekezési hibát kihasználtak a hazaiak, Matyó Máté volt eredményes (2-2).

A mezőnyfölény azonban már az első félidőben meghozta az eredményét, Szabó Zsolt előbb parádés labdát adott Cseri Gergőnek, aki nem hibázott (2-3), majd egy gyönyörű labdaszerzést követően bombagólt lőtt (2-4)!

A második félidőt az előny tudatában higgadtabban kezdtük, öt perc elteltével pedig szabadrúgáshoz jutottunk az újpesti kapu előterében. A labda mögé Soltész állt, aki úgy döntött, a kis gól ma nem gól, így újabb óriási bombát vágott a bal felsőbe (2-5).

A 30. percben Szabó is már duplázásnál járt, így eldőlni látszott a találkozó (2-6), egy perccel később pedig Roni is betalált (2-7), ami után már végleg elvesztette a hitét az Újpest, hogy lehet még keresnivalója ezen a mérkőzésen.

Az előjelek alapján semmiképp sem számíthattunk ilyen sima találkozóra, mégis az lett. Nagyszerű játékkal győztük le az újpestieket, így eddig mind az öt futsalderbin mi nyertünk, és újabb nagy lépést tettünk a bajnoki cím felé!

FÉRFI FUTSAL NB II KELETI CSOPORT, RÁJÁTSZÁS, FELSŐHÁZ
ÚJPEST FC-220 VOLT - FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 2-7 (2-4)
Budakalászi Sportcsarnok V: Kovács G., Wittner, Szabó D.
ÚJPEST: Horváth G. - Kavalecz, Vadászi, Horváth L., Matyó - Hidalgo, Bakay, Reich, Gyárfás, Sós, Bihari, Nagy Zs., Péter, Kapcsos. Vezetőedző: Póta Balázs
FTC: Bajusz - Cseri, Soltész, Temesi, Roni - Tóth Gy. (k), Könczey, Szabó Zs., Bertalan, Soóky, Jenei. Vezetőedző: Felipe Matos
Gól: Bakay (6.), Matyó (15.), ill. Soltész (9., 25.), Könczey (9.), Cseri (17.), Szabó (20., 30.), Roni (31.)

Rengeteg helyzetünk volt, mégsem nyertünk Nyírgyulajon

Férfi futsalcsapatunk lenyűgözően játszott bajnoki riválisával, de végül 3-2-re kikapott.

13 gólos meccs és továbbjutás a Magyar Kupában

NB I-es futsalcsapatunk a vártnál nehezebben, de hozta a kötelezőt a REAC ellen a Magyar Kupa 1. fordulójában.

Öt gól és szép győzelem a tavalyi bronzérmes ellen

A háromhetes bajnoki szünet után 5-1-es győzelemmel tért vissza futsalcsapatunk.

Fiatal csapattal szép győzelem idegenben!

Hiába volt rengeteg hiányzónk, futsalcsapatunk bravúros győzelmet aratott a Kecskemét otthonában.

Kockáztattunk, vereség lett a vége

Futsalcsapatunk nagyon fájó vereséget szenvedett hazai pályán a DEAC-tól.

Drámai meccsen 8 gólos döntetlent játszottunk

A Dunaferr 4 másodperccel a vége előtt jutott büntetőhöz, azzal egyenlített futsal csapatunk ellen.

Közel volt a bravúr a bajnoki címvédő otthonában

Férfi futsalcsapatunk 6-4-es vereséget szenvedett a bajnoki címvédő Berettyóújfalu otthonában.

Nem sikerült a bravúr a tavalyi bajnoki döntős ellen

Férfi futsalcsapatunk 5-2-es vereséget szenvedett az előző idény másodikjától, a Haladástól.