2019. március 1.
Ötgólos győzelem a rájátszás első rangadóján!
A rájátszás első mérkőzésén 6-1-re legyőztük a második helyezett Kecskemétet.

Az alapszakasz során mind a két meccsünket megnyertük a Kecskemét ellen, ám most egy sokkal nehezebb mérkőzés várt ránk. Nemcsak azért, mert nem azt az előnyt hoztuk magunkkal, amit az alapszakaszban megszereztünk győztesként (sorrendben 7, 5, 4, 3, 2, 1 pontot vitt magával a hat csapat), hanem mert azóta sok távozónk volt, elsősorban a 35 gólt szerző Öreglaki Norbertet lesz nehéz pótolnunk.

Debütált viszont a csapatunkban Soltész István ikertestvére, Soltész Dominik, aki nagy erősítésnek számít, valamint U18-as együttesünkből Bederna Benjámin és Dávid Tamás is keretbe került. Sokáig keveset mutatott a két csapat, de többnyire az első tíz percben is mi próbálkoztunk. A 13. percben aztán megszereztük a vezetést, az első igazán szép, futsalos támadás végén Roni Ribeiro volt eredményes (1-0).

Két perccel később már egy szerencsésebb találattal növeltük az előnyünket Temesi Norbert révén (2-0), majd a Kecskemét is kihasználta az első ziccerét, Sallai Bence talált be (2-1) még a szünet előtt, ezzel valamennyire nyitottá tette a találkozót.

Ellenfelünk azonban nem tudta igazán feltörni a védelmünket, a 25. percben pedig egy újabb remekbeszabott találatot szereztünk, Jenei Krisztián és Cseri Gergő összjátékából utóbbi volt eredményes (3-1).

Öt perccel később végleg eldőlt a találkozó, Soltész István gyönyörű szólója után önzetlenül játszotta meg Temesit, aki nem hibázott (4-1). Ellenfelünk átállt az öt a négyes játékra, de kevés sikerrel játszotta, előbb Cseri, majd Jenei használta ki, hogy a vendégek üresen hagyták a kapujukat, így kialakult a 6-1-es végeredmény.

Győzelmünkkel öt pontra növeltük az előnyünket a Kecskeméttel szemben, így készülhetünk a tíz nap múlva következő, Kartal elleni, idegenbeli rangadóra.

FÉRFI FUTSAL NB II KELETI CSOPORT, RÁJÁTSZÁS, FELSŐ HÁZ, 1. FORDULÓ
FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA–SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC 6-1 (2-1)
Elek Gyula Aréna V: Kovács G., Janitz, Urgyán
FTC: Tóth Gy. - Soltész I., Roni, Cseri, Temesi - Bajusz (k), Csanády, Bederna, Szabó Zs., Soltész D., Dávid T., Jenei
KECSKEMÉT: Csővári - Sallai, Márk Á., Kovács J., Dobosi - Peltzer (k), Szabó Sz., Daróczi, Supka, Maczelka, Marozsi. Vezetőedző: Koós Károly
Gól: Roni (13.), Temesi (15., 30.), Cseri (25., 35.), Jenei (36.), ill. Sallai (17.)

11 gólt szerezve, sima győzelem idegenben!

Futsalcsapatunk nagy különbségű, 11-2-es sikert aratott Dunaújvárosban.

Döntetlen a Magyar Kupa visszavágóján

Futsalcsapatunk 1-1-es döntetlent játszott a Berettyóújfaluval az MK-negyeddöntő második mérkőzésén.

Az Exatlon Hungary versenyzője újra a Fradiban!

A négyszeres magyar bajnok, világbajnoki 4. helyezett Ujvári Izabella ismét az FTC sportolója lett!

Bátor játékot hoztunk, de nem sikerült a bravúr

Futsalcsapatunk hátrányból várja a visszavágót a Magyar Kupa negyeddöntőjében.

Kapuskidobásból lőtt pompás gólt a válogatott fradista

Horváth Szabolcs félfordulatból talált be az Izrael elleni futsal Európa-bajnoki selejtezőn - VIDEÓ!

Elképesztő körülmények között újabb ikszes derbi

Nem állt mellettünk a szerencse - 3-0-ról egyenlített az Újpest.

Kétgólos előnyről veszítettünk a Nyírgyulaj otthonában

Futsalcsapatunk az alsóházi rájátszás első fordulójában 5-3-ra kikapott a Nyírgyulaj vendégeként.

Pont nélkül maradtunk, de így is elértük a célunkat

Futsalcsapatunk nem tudott pontot szerezni Nyírgyulajban, de utólag kiderült, tét nélküli meccsen.