2022. április 10.
Baturina és Gera gólja döntött, legyőztük a Dabast
A nagyszerű győzelem mellett kapusunk, Kovács Marcel a hajrában 1-0-s vezetésnél büntetőt védett.

A 29. fordulót megelőzően az NB III Közép csoportjának 11. helyén álló tartalékcsapatunk az FC Dabas együttesét fogadta az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.

A Dunaújváros elleni mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is ott volt a kezdőcsapatban magyar válogatott középpályásunk, Sigér Dávid. Az NB I-es visszatérésre készülő Sigér mellett Roko Baturina és Pászka Lóránd is a kezdőtizenegy tagja volt a vasárnapi bajnokin.

Ahogy arra számítani lehetett, nagy csatát hozott a 11. és a 12. helyezett összecsapása. Sokáig kiegyenlített volt a küzdelem, egyik csapat sem tudta feltörni a másik védelmét, azonban a 36. percben megtört a jég: Roko Baturina góljával megszereztük a vezetést. Előnyünket megtartottuk a szünetig, így 1-0-s vezetéssel mentünk pihenőre.

A fordulás után feljebb tolta sorait a Dabas, ráadásul a szél is segítette a csapatot, de nem tudták feltörni a védelmünket. A mérkőzés végéhez közeledve végül egy egyéni hibát követően büntetőhöz jutottak a vendégek, de kapusunk, Kovács egy nagyszerű mozdulattal védett. Pillanatokkal később már mi kontrázhattunk, és ahogy a túloldalon a Dabasnak, úgy most nekünk fújt büntetőt a játékvezető. A Dunaújváros elleni mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is Gera Zalán volt az ítéletvégrehajtó, aki most sem hibázott, feltette az i-re a pontot (2-0).

A 2-0-ra megnyert találkozó után csapatunk vezetőedzője, Borbély Balázs értékelt: - Az első félidőben azt kaptuk a vendégektől, amire előzetesen is számítottunk: mélyen, ötvédős rendszerben védekeztek, amit nem volt egyszerű feltörni – kezdte Borbély Balázs. – Ennek ellenére megvoltak a lehetőségeink, és ha az utolsó passzoknál kicsit pontosabbak vagyunk és jobban koncentrálunk, akkor több gólt is szerezhettünk volna. Sigér és Pászka jelenléte sokat segít a fiataloknak, hiszen mindketten olyan tapasztalatot, olyan mentalitást képviselnek, ami jót tesz a srácoknak, ráadásul sokkal szervezettebbek vagyunk velük – zárta gondolatait vezetőedzőnk.

Fiataljaink legközelebb április 13-án, szerdán 11.00-tól lépnek pályára a Budapest Honvéd II vendégeként.

Férfi labdarúgás,
NB III Közép csoport, 29. forduló

FTC II – Dabas 2-0 (1-0)
Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont

FTC II: Kovács – Juhász, Könczey, Orosz, Pászka – A. Mazzonetto, Sigér (Godányi, 82.) – Vida (Pintér, 87.), Gera, Lisztes – Baturina (Varga, 90.)
Vezetőedző: Borbély Balázs

Gólok: Baturina (36.), Gera Z. (89. – büntető)

NB III: Vereség a Szentlőrinc otthonában

Második csapatunk 6-2-es vereséget szenvedett.

NB III: Győzelem az Érd ellen

Második csapatunk 3-0-ra verte az Érdet.

NB III: Kétgólos vereség Kaposváron

Második számú labdarúgócsapatunk 2-0-ra maradt alul a Kaposvári Rákóczi vendégeként.

Döntetlen hazai pályán a Mohács ellen

NB III-as labdarúgócsapatunk 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a bajnokság 22. fordulójában.

Nem született gól Dunaújvárosban

NB III-as labdarúgócsapatunk 0-0-s döntetlent játszott a bajnokság 21. fordulójában.

NB III: Vereség az Iváncsa ellen

Második csapatunk 2-1-s vereséget szenvedett a 20. fordulóban.

Egy gól döntött, vereség az MTK II ellen

Az FTC II kiélezett meccsen szenvedett vereség a bajnokság 19. fordulójában.

Egygólos vereség a tavaszi nyitányon

NB III-as férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re kikapott a Bonyhád-Majos ellen a bajnokság 18. fordulójában.