2021. szeptember 26.
Csak helyzetekig jutottunk
A harmadosztályban szereplő tartalékcsapatunk 3-0-s vereséget szenvedett a Dunaújvárostól.

Az NB III Közép-csoportjában szereplő FTC II vasárnap délelőtt hazai pályán, ám nem az FTC-MVM Népligeti Sporttelepen, hanem a soroksári Szamosi Mihály Sporttelepen fogadta a Dunaújvárost a harmadosztályú bajnokság 9. fordulójában.

Nem kezdtük jól a mérkőzést, egy egyéni hibát követően ugyanis Novák Zsombor révén már a 6. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat (0-1). A folytatásban több helyzetet is kidolgozott Borbély Balázs vezetőedző együttese, ám azokkal képtelen volt élni. Mindez megbosszulta magát, a 43. minutumban ugyanis egy pontrúgást követően Papp Máté góljával 0-2-re módosult az állás.

Franck Boli végigjátszotta a mérkőzést, ám ezúttal ő sem tudott segíteni

A térfélcserét követően is megvoltak az FTC II lehetőségei, a második 45 percben Borbély Balázs öt cserével próbált frissíteni, valami azonban mindig hiányzott a befejezéseknél. Együttesünk képtelen volt gólt szerezni, a Dunaújváros viszont harmadszor is beköszönt a lefújás előtti pillanatokban – Novák Zsombor önmaga második, csapata harmadik találatával állította be a 3-0-s végeredményt.

- Nem kezdtük jól a meccset, a kapott gólt követően viszont több helyzetünk is volt, ám sajnos ezeket nem tudtuk értékesíteni. A második félidőben próbáltunk még jobban letámadni, de közben az ellenfél is több veszélyes ellentámadást vezetett. Megvoltak a lehetőségeink, de valahogy úgy éreztem, hogy akkor sem szereznénk gólt, ha 24 órán keresztül játszanánk. A helyzetkihasználással hadilábon álltunk. A végeredmény szerintem nem tükrözi hűen a pályán történteket – értékelt Borbély Balázs.

Az FTC II október 3-án, vasárnap az FC Dabas vendégeként folytatja szereplését.

Férfi labdarúgás

NB III Közép-csoport, 9. forduló

FTC II–Dunaújváros 0-3 (0-2)

Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep. Játékvezető: Horváth Patrik

FTC II: Kovács M. – Godányi (Juhász, 83.), Könczey, Szűcs (Cubra, 46.), Vida (Szécsi, 68.) – Leandro, A. Mazzonetto, Gera Zalán (Varga S., 59.), Boli, N. Mazzonetto – Burzi (Kaján, 59.).

Gólszerzők: Novák (6., 94.), Papp (43.)

Sárga lap: Könczey (59.), A. Mazzonetto (88.), illetve Dorogi (89.), Jakab (90.)

NB III: Győzelem az Érd ellen

Második csapatunk 3-0-ra verte az Érdet.

NB III: Kétgólos vereség Kaposváron

Második számú labdarúgócsapatunk 2-0-ra maradt alul a Kaposvári Rákóczi vendégeként.

Döntetlen hazai pályán a Mohács ellen

NB III-as labdarúgócsapatunk 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a bajnokság 22. fordulójában.

Nem született gól Dunaújvárosban

NB III-as labdarúgócsapatunk 0-0-s döntetlent játszott a bajnokság 21. fordulójában.

NB III: Vereség az Iváncsa ellen

Második csapatunk 2-1-s vereséget szenvedett a 20. fordulóban.

Egy gól döntött, vereség az MTK II ellen

Az FTC II kiélezett meccsen szenvedett vereség a bajnokság 19. fordulójában.

Egygólos vereség a tavaszi nyitányon

NB III-as férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re kikapott a Bonyhád-Majos ellen a bajnokság 18. fordulójában.

Győzelem hajrágólokkal

A dobogón zárta az őszt az FTC II, amely nem adta fel, és a végén nyerte meg a Fehérvár elleni meccset.