2021. május 16.
Döntetlen a Körösladány vendégeként
Tartalékcsapatunk Zyen Jones és Pócsik Botond góljával 2-2-t játszott a Körösladány ellen az NB III-ban.

NB III-as labdarúgócsapatunk a Körösladány vendégeként lépett pályára a bajnokság 36. fordulójában.Az első félidőben a mieink birtokolták többet a labdát, míg a hazaiak elsősorban a kontrákra összpontosítottak.

Helyzet mind a két oldalon adódott, kapusunknak, Oroszi Istvánnak több alkalommal is nagyot kellett védenie. Gól végül nem esett az első 45 perc során, nem úgy a folytatásban. A mi részünkről a 48. percben, Zyen Jones remek egyéni akciója végén, kiszorított helyzetből a kapus lábai között juttatta a labdát a kapuba, ezzel megszerezve a vezetést a mieinknek (0-1).Szűk fél órával később már kétgólos volt a Fradi II előnye, miután a csereként beállt Szabó Levente az alapvonalról remekül tálalt az érkező Pócsik Botondnak, aki nem hibázott (0-2).

Azonban pár perccel a gólunk után, egy labdavesztést követően, a Körösladány szépíteni tudott Burai Dávid révén, és ettől a hazaiak vérszemet kaptak. Az utolsó negyed órában az FTC már nem tudta olyan mértékben birtokolni a labdát, mint korábban, és végül a 88. percben egy lecsúszott beadás után ellenfelünknek sikerült egyenlíteni. A hátralévő időben több gól nem esett, így maradt a 2-2-es döntetlen. A lefújás után csapatunk vezetőedzője, Máté Csaba értékelt.

- Érezhető volt a feszültség a pályán, hiszen a hazaiaknak csak a győzelem adhatott reményt a bennmaradásra. Kétgólos előnyre tettünk szert, de ha higgadtabbak tudtunk volna maradni, akkor több góllal is vezethettünk volna. Sajnos a szépítőgóltól az ellenfél magára talált, és végül egyenlíteni tudott. Igazságosnak érzem a döntetlent, de 2-0-ás vezetés után inkább keserű a szánk íze.

A Fradi II legközelebb a Taksony SE-t látja vendégül a Népligetben, május 23-án.

Férfi labdarúgás, NB III Közép csoport 36. forduló

Körösladányi MSK - FTC II 2-2 (0-0)

FTC IIOroszi – Könczey, Arday, Molnár T., Orosz - Nagy (Mazonetto N.,88.), Katona (Szabó L., 65.), Hajdú (Szabó R., 75.), Leandro - Pócsik, Jones Vezetőedző: Máté Csaba

Gólok: Burai (77.), Zelenyánszky (88.), illetve Jones (48.), Pócsik (74.)

Sárga lap: Burai (39.), Szántó (92.), illetve Jones (33.)

NB III: Győzelem az Érd ellen

Második csapatunk 3-0-ra verte az Érdet.

NB III: Kétgólos vereség Kaposváron

Második számú labdarúgócsapatunk 2-0-ra maradt alul a Kaposvári Rákóczi vendégeként.

Döntetlen hazai pályán a Mohács ellen

NB III-as labdarúgócsapatunk 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a bajnokság 22. fordulójában.

Nem született gól Dunaújvárosban

NB III-as labdarúgócsapatunk 0-0-s döntetlent játszott a bajnokság 21. fordulójában.

NB III: Vereség az Iváncsa ellen

Második csapatunk 2-1-s vereséget szenvedett a 20. fordulóban.

Egy gól döntött, vereség az MTK II ellen

Az FTC II kiélezett meccsen szenvedett vereség a bajnokság 19. fordulójában.

Egygólos vereség a tavaszi nyitányon

NB III-as férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re kikapott a Bonyhád-Majos ellen a bajnokság 18. fordulójában.

Győzelem hajrágólokkal

A dobogón zárta az őszt az FTC II, amely nem adta fel, és a végén nyerte meg a Fehérvár elleni meccset.