2021. november 21.
Egy percen belül két gólt lőve győzött az FTC II
Hátrányból fordítva tért vissza a győztes útra az NB III-ban szereplő tartalékcsapatunk.

Az NB III Közép-csoportjában szereplő FTC II két nyeretlen bajnoki után vasárnap a Paksi FC második csapatát fogadta az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.

Számunkra jól kezdődött a mérkőzés, hiszen a 9. percben máris megszereztük a vezetést, miután egy hosszú indítást követően csapatunk újonca, a borítóképünkön látható Lukács Dániel ziccerben nem hibázott és a kapuba talált (1-0). Előnye birtokában kissé beszorult az FTC II, a szünetig azonban nem változott az állás, őrizte egygólos fórját Borbély Balázs vezetőedző együttese.

Küzdelmes mérkőzésen szereztünk három pontot. Képünkön Gera Zalán harcol a labdáért

A térfélcserét követően hamar egaláiztáltak a paksiak, Volter Patrik a 47. percben egyenlített. Újabb 10 perccel később Tamás Olivér góljával átvette a vezetést a vendégcsapat (1-2), amely végül pont nélkül távozott a népligeti sporttelepről: a 81. percben egy szöglet után a 10 perccel korábban beállt Czékus Ádám egalizált (2-2), alig 60 másodperccel később pedig a Ferencváros nagycsapatával korábban négy bajnoki címet nyert Leandro de Almeida is betalált, kialakítva a 3-2-es végeredményt.

- Színvonalas mérkőzést játszottunk – kezdte értékelését az FTC II-t felkészítő Borbély Balázs. - Jól kezdtünk, hiszen hamar megszereztük a vezetést, ezt követően viszont nagyon beszorultunk, úgy éreztem, csak idő kérdése, hogy mikor kapunk gólt. A második félidőben ellenfelünk fordított, a cserék viszont sokat hozzátettek a játékunkhoz, Czékus Ádám gólt is fejelt, így megnyertük a meccset.

Tartalékcsapatunkra 2021-ben még két bajnoki vár, legközelebb november 28-án, vasárnap a Dabas-Gyón FC vendégeként lép pályára az FTC II.

Férfi labdarúgás, NB III Közép-csoport

18. forduló

FTC II–Paksi FC II 3-2 (1-0)

Budapest, FTC-MVM Népligeti Sportközpont. Játékvezető: Jakab Árpád

FTC II: Mergl - Juhász, Könczey, Szücs, Vida - Leandro, Godányi (Czékus, 71.) - Lukács (Kaján, 79.), Varga S. (Lisztes, 46.), Mazzonetto N. (Takács, 84.) - Gera.

Gólszerzők: Lukács (9.), Czékus (81.), Leandro (82.), illetve Volter (47.), Tamás O. (57.)

Sárga lap: Könczey (51.), Lisztes (85.), illetve Gyurkits (42.), Lorentz (59.), Gévay (70.)

NB III: Győzelem az Érd ellen

Második csapatunk 3-0-ra verte az Érdet.

NB III: Kétgólos vereség Kaposváron

Második számú labdarúgócsapatunk 2-0-ra maradt alul a Kaposvári Rákóczi vendégeként.

Döntetlen hazai pályán a Mohács ellen

NB III-as labdarúgócsapatunk 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a bajnokság 22. fordulójában.

Nem született gól Dunaújvárosban

NB III-as labdarúgócsapatunk 0-0-s döntetlent játszott a bajnokság 21. fordulójában.

NB III: Vereség az Iváncsa ellen

Második csapatunk 2-1-s vereséget szenvedett a 20. fordulóban.

Egy gól döntött, vereség az MTK II ellen

Az FTC II kiélezett meccsen szenvedett vereség a bajnokság 19. fordulójában.

Egygólos vereség a tavaszi nyitányon

NB III-as férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re kikapott a Bonyhád-Majos ellen a bajnokság 18. fordulójában.

Győzelem hajrágólokkal

A dobogón zárta az őszt az FTC II, amely nem adta fel, és a végén nyerte meg a Fehérvár elleni meccset.