2020. november 22.
Ismét hátrányból fordítva nyert második csapatunk
Az FTC II a második félidőben háromszor is betalált és 3-1-re legyőzte a Kozármislenyt.

Második számú labdarúgócsapatunk az NB III 19. fordulójában a tabella élmezőnyéhez tartozó Kozármislenyt fogadta az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.

Ahogy arra számítani lehetett, nem volt könnyű dolga Máté Csaba együttesének, ezt támasztja alá az is, hogy a Kozármisleny már az 5. percben megszerezte a vezetést Berdó Máté révén. (0-1) Az FTC II a folytatásban próbálkozott becsülettel, ám háromszor is a kapufa sietett a vendégek segítségére.

A második játékrészben aztán végre kifizetődött a Fradi megalkuvást nem tűrő játéka. Az 57. percben hatalmas kavarodás után egyenlítettünk, háromszor is blokkolták a zöld-fehér próbálkozásokat a vendégvédők, végül negyedszerre Katona Bálint vágta 13 méterről a hálóba a labdát. (1-1) Tíz perccel később már vezettünk: a csereként beállt Redziccsel szemben szabálytalankodtak a tizenhatos bal szélén, a jogosan megítélt büntetőt pedig Ammar Ramadan higgadtan értékesítette. (2-1) A 79. percben egy remek mélységi indítást követően Redzic lépett ki a védők közül, és nem hibázta el a ziccert, bebiztosítva ezzel a Ferencváros győzelmét. (3-1)

- A sors nagy igazságtalansága lett volna, ha ezt a mai mérkőzést nem tudjuk megnyerni, hiszen az elejétől kezdve domináltunk, sok helyzetet alakítottunk ki – kezdte értékelését második számú csapatunk vezetőedzője, Máté Csaba. - Annak ellenére, hogy nagyon korán hátrányba kerültünk, a fiúk nem veszítették el a hitüket, csinálták tovább, amit megbeszéltünk. Nem adtuk fel, pedig az első játékrészben három kapufát szereztünk. A második félidőben teljesen megérdemelten fordítottunk, ami mindenképpen dicséretes, nem az első meccset fordítottuk meg hátrányból. Kezdenek visszatérni a játékosaink sérülésből, betegségből, így kicsit már sakkozni kell a játékpercekkel, de ez pozitív az ősz hátralévő mérkőzéseire, nagyobb lesz a variációs lehetőségünk.

Férfi labdarúgás, NB III Közép csoport, 19. forduló
FTC II – Kozármisleny 3-1 (0-1)
FTC II: Mergl – Orosz, Arday, Molnár, Leandro – Pócsik (Redzic, 63.), Csonka, Katona (Szabó R., 80.), Hajdú (Szabó L., 85.) – Iyinbor (Jones, a szünetben), Georgijevic (Ramadan, a szünetben). Vezetőedző: Máté Csaba.
Gólszerzők: Katona (57.), Ramadan (67., 11-esből), Redzic (79.), illetve Berdó (5.)
Sárga lap: Horvát (36.), Kocsis (62.)

Nem született gól Dunaújvárosban

NB III-as labdarúgócsapatunk 0-0-s döntetlent játszott a bajnokság 21. fordulójában.

NB III: Vereség az Iváncsa ellen

Második csapatunk 2-1-s vereséget szenvedett a 20. fordulóban.

Egy gól döntött, vereség az MTK II ellen

Az FTC II kiélezett meccsen szenvedett vereség a bajnokság 19. fordulójában.

Egygólos vereség a tavaszi nyitányon

NB III-as férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re kikapott a Bonyhád-Majos ellen a bajnokság 18. fordulójában.

Győzelem hajrágólokkal

A dobogón zárta az őszt az FTC II, amely nem adta fel, és a végén nyerte meg a Fehérvár elleni meccset.

Magabiztos siker Szekszárdon

Tartalékcsapatunk 2-0-s félidő után 3-1-es győzelmet aratott a labdarúgó NB III-ban.