2021. augusztus 15.
Jones-dupla, magabiztos hazai győzelem
Második számú labdarúgócsapatunk 4-1-es győzelmet aratott a Rákosmente ellen.

Az NB III Közép csoportjában a forduló előtt egy győzelemmel és egy döntetlennel álló FTC II a harmadik fordulóban a Rákosmentét fogadta az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban.

Mindössze hét percet kellett várni az első ferencvárosi találatra, amikor egy baloldalról érkező beadás után Zyen Jones megelőzte a kapust, majd a kapuba fejelt. A 39. percben ismét szép támadást vezettek a mieink, egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Leandro a védelem mögé passzolta a labdát, Jones ismét megnyerte párharcát a kapussal szemben, majd gurításával megszerezte második gólunkat.

A félidei vezetés után nem jöttünk ki jól a második játékrészre, és az 51. percben szépítettek a vendégek. A 88. percben azonban mégis mi növeltük előnyünket: Gera Zalán, Leandro és Jones összjátéka után az ekkor már kétgólos Jones passzolt vissza Gerának, aki egy lövőcsel után 12-13 méterről újra kétgólosra növelte a különbséget. Itt még nem volt vége, hiszen a 93. percben egy kontratámadás után Ammar Ramadan beállította a 4-1-es végeredményt.

- Jó meccs volt egy veszélyes ellenféllel szemben. A Rákosmente egészpályás letámadással próbálkozott, amit jól is csináltak. A pálya nem volt a legjobb állapotban, ezért nehéz dolgunk volt a támadások felépítésénél, de ennek ellenére az első félidőben két szép támadás után voltunk eredményesek. A második félidő elején beállt cserejátékosok jó energiát hoztak a csapatba, többet volt nálunk a labda, jobban domináltunk, és később a támadásainkat is be tudtuk fejezni. A játékunkkal nem teljesen, de az eredménnyel elégedett vagyok – értékelt az FTC II vezetőedzője, Borbély Balázs.

NB III Közép csoport, 3. forduló
FTC II – Rákosmente 4-1 (2-0)
FTC II: Kovács M. – Szücs, Könczey, Cubra (Juhász B., 60.), Arday – N. Mazzonetto (Vida, 86.), Leandro – Jones, Fenyvesi (Pintér, 57.), Ramadan – Burzi (Gera, 57.)
Gól: Jones (7., 39.), Gera (88.), Ramadan (93.), illetve Vattai (51.)

NB III: Győzelem az Érd ellen

Második csapatunk 3-0-ra verte az Érdet.

NB III: Kétgólos vereség Kaposváron

Második számú labdarúgócsapatunk 2-0-ra maradt alul a Kaposvári Rákóczi vendégeként.

Döntetlen hazai pályán a Mohács ellen

NB III-as labdarúgócsapatunk 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a bajnokság 22. fordulójában.

Nem született gól Dunaújvárosban

NB III-as labdarúgócsapatunk 0-0-s döntetlent játszott a bajnokság 21. fordulójában.

NB III: Vereség az Iváncsa ellen

Második csapatunk 2-1-s vereséget szenvedett a 20. fordulóban.

Egy gól döntött, vereség az MTK II ellen

Az FTC II kiélezett meccsen szenvedett vereség a bajnokság 19. fordulójában.

Egygólos vereség a tavaszi nyitányon

NB III-as férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re kikapott a Bonyhád-Majos ellen a bajnokság 18. fordulójában.

Győzelem hajrágólokkal

A dobogón zárta az őszt az FTC II, amely nem adta fel, és a végén nyerte meg a Fehérvár elleni meccset.