2021. november 28.
Kétgólos győzelem Dabason
Tartalékcsapatunk kapott gól nélkül zárta az idei utolsó előtti bajnokiját.

Az NB III Közép-csoportjában szereplő FTC II november 28-án, vasárnap a Dabas-Gyón FC vendége volt Dabason. Az első félidő gól nélküli eredménnyel zárult, így a döntés a második 45 percre maradt.

Csapatunk ekkor veszélyesebb volt az ellenfél kapujára, ennek eredményeképpen pedig a 65. minutumban megszerezte a vezetést is: Mazzonetto Alessio ugratta ki Lisztes Krisztiánt, aki egy az egyben vezethette a kapura a labdát, melyet szép mozdulattal át is emelt a kapus fölött (0-1). A Dabas-Gyón FC a folytatásban egy kiállítás miatt emberhátrányban küzdött az egyenlítésért.

Gól és emberlőnyünk birtokában a dabasiaknak is volt egy-egy veszélyesebb pontrúgása, de az FTC II megőrizte fórját. Sőt, a lefújás előtti pillanatokban még egy kontrát követően a Lisztes helyére beállt Kaján Norbert is betalált, így kialakítva a 2-0-s végeredményt.

- Jó meccset játszottunk, a mezőnyben is jó teljesítményt nyújtottunk, veszélyesebbek voltunk az ellenfél kapujára. Kontrolláltuk a meccset, nem engedtük helyzethez jutni a Dabast. Persze, a hazaiaknak is volt néhány kellemetlen pontrúgása, de jól reagáltunk ezekre, védekezésben is jó teljesítményt nyújtottunk – értékelt az FTC II vezetőedzője, Borbély Balázs.

Együttesünkre még egy feladat vár az idén, az Iváncsa ellen. A téli szünet előtti utolsó mérkőzést december 5-én, vasárnap rendezik az iváncsai sporttelepen.

Férfi labdarúgás, NB III Közép-csoport

19. forduló

Dabas-Gyón FC–FTC 0-2 (0-0)

Dabas, Dabas-Gyón FC Sporttelep. Játékvezető: Dobai János

FTC: Mergl – Juhász, Könczey, Szücs, Vida – Mazzonetto A., Leandro – Lisztes (Kaján, 82.), Varga S. (Mazzonetto N., 67.), Gavric (Takács, 89.) – Gera. Vezetőedző: Borbély Balázs

Gólszerzők: Lisztes (65.), Kaján (90+4.)

Sárga lap: Bene (26.), Karacs (33.), Vertetics (50.), Barta (90+3.)

Kiállítva: Honti (65.)

NB III: Győzelem az Érd ellen

Második csapatunk 3-0-ra verte az Érdet.

NB III: Kétgólos vereség Kaposváron

Második számú labdarúgócsapatunk 2-0-ra maradt alul a Kaposvári Rákóczi vendégeként.

Döntetlen hazai pályán a Mohács ellen

NB III-as labdarúgócsapatunk 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a bajnokság 22. fordulójában.

Nem született gól Dunaújvárosban

NB III-as labdarúgócsapatunk 0-0-s döntetlent játszott a bajnokság 21. fordulójában.

NB III: Vereség az Iváncsa ellen

Második csapatunk 2-1-s vereséget szenvedett a 20. fordulóban.

Egy gól döntött, vereség az MTK II ellen

Az FTC II kiélezett meccsen szenvedett vereség a bajnokság 19. fordulójában.

Egygólos vereség a tavaszi nyitányon

NB III-as férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re kikapott a Bonyhád-Majos ellen a bajnokság 18. fordulójában.

Győzelem hajrágólokkal

A dobogón zárta az őszt az FTC II, amely nem adta fel, és a végén nyerte meg a Fehérvár elleni meccset.