2021. május 2.
Kimaradtak a helyzetek, döntetlen a Szekszárd ellen
Pócsik góljával egyenlítettünk, megvoltak a helyzeteink, de meg kell elégednünk az egy ponttal.

Az NB III Közép csoportban szereplő FTC II hazai pályán, az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban fogadta a 16. helyen álló Szekszárdot a bajnokság 33. fordulójában. A mieink az első perctől kezdve többet birtokolták a labdát, de ennek ellenére negyed óra játék után a vendégek szerezték meg a vezetést (0-1). Együttesünk labdabirtoklási fölénye első játékrészben nem hozott eredményt, így 1-0-s szekszárdi előnnyel vonultunk pihenőre.

A fordulás után sikerült kijavítanunk az első negyvenöt percben elkövetett hibákat, így a Szekszárdnak jóval kevesebb támadása és lehetősége volt a folytatásban. Játékosainknak tempót váltottak, az eddig látott mezőnyfölény megmaradt, de a gólra egészen a 65. percig várni kellett: Redzicet állították meg szabálytalanul a büntetőterületen belül, így tizenegyeshez jutottunk, amelyet Pócsik értékesített (1-1). Egészen az utolsó percig küzdöttünk és mentünk előre a győzelemért, de a támadások befejezésénél nem voltunk elég higgadtak, így maradt az 1-1-es döntetlen.

Máté Csaba (vezetőedző): - Hiába birtokoltuk többet a labdát az első félidőben, sok párharcot vesztettünk, a lepattanókat nem sikerült megszerezni, így az ellenfél veszélyes kontrákat vezetett. A fordulás után sikerült ezeket a hibákat kiküszöbölnünk, így többször is meg volt a lehetőségünk, hogy betaláljunk, de ezeket a helyzeteket nem tudtuk kihasználni. Sok technikai hibát vétettünk és ezek kijavításáért dolgoztunk, ami sok erőt felemésztett. Ami a támadásokat illeti, ha a kulcspillanatokban higgadtabbak vagyunk, akkor több gólt is szerezhettünk volna, de így most meg kell elégednünk a döntetlennel és az egy ponttal.

Máté Csaba együttese a következő fordulóban, május 9-én, vasárnap az ESMTK otthonában lép pályára a bajnokság 34. fordulójában.

Férfi labdarúgás, NB III Közép csoport, 33. forduló
FTC II – Szekszárd 1-1 (0-1)

FTC II: Oroszi – Orosz, Könczey, Arday, Vida (Nagy O., 46.) – Leandro, Katona (A. Mazzonetto 46., Szabó Richárd, 69.), Hajdú - Redzic Damir (Szabó Levente, 71.), Pócsik, N. Mazzonetto (Jones, 46.)

Gólszerző: Pócsik (65. – büntető)

NB III: Győzelem az Érd ellen

Második csapatunk 3-0-ra verte az Érdet.

NB III: Kétgólos vereség Kaposváron

Második számú labdarúgócsapatunk 2-0-ra maradt alul a Kaposvári Rákóczi vendégeként.

Döntetlen hazai pályán a Mohács ellen

NB III-as labdarúgócsapatunk 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a bajnokság 22. fordulójában.

Nem született gól Dunaújvárosban

NB III-as labdarúgócsapatunk 0-0-s döntetlent játszott a bajnokság 21. fordulójában.

NB III: Vereség az Iváncsa ellen

Második csapatunk 2-1-s vereséget szenvedett a 20. fordulóban.

Egy gól döntött, vereség az MTK II ellen

Az FTC II kiélezett meccsen szenvedett vereség a bajnokság 19. fordulójában.

Egygólos vereség a tavaszi nyitányon

NB III-as férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re kikapott a Bonyhád-Majos ellen a bajnokság 18. fordulójában.

Győzelem hajrágólokkal

A dobogón zárta az őszt az FTC II, amely nem adta fel, és a végén nyerte meg a Fehérvár elleni meccset.