2021. március 21.
Nagy rangadót nyert NB III-as csapatunk
Pócsik Botond duplájával vertük a feljutásért hajtó Dabast.

NB III-as labdarúgócsapatunkra rangadó várt vasárnap 11.00-tól az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban. A tabella negyedik helyén álló mieink ugyanis a tavasz legjobb formába lévő csapatát, a második helyezett, és feljutásra pályázó Dabast fogadták.

Máté Csaba együttese nagyon bátran kezdte a mérkőzést, számos helyzetet alakított ki, amelyekből kettőt gólra is váltott a szünet előtt. Előbb Pócsik lépett ki, vezette rá a labdát a kapusra, és szerzett gólt, majd ismét egy védők mögé kerüléssel Jones lépett el, önzetlenül Pócsiknak passzolt, aki második alkalommal sem hibázott (2-0). Az első játékrészben még több gólt is szerezhettünk volna, de így is kétgólos előnnyel mentünk a szünetre.

A második félidőben nagy elánnal jött előre a Dabas, amely egy szabadrúgásból szerzett találattal a 77. percben szépíteni is tudott. Ezután is rohamozták együttesünk kapuját, ám játékosaink állták a sarat, és megőrizték előnyüket, ezzel nagy meccset nyertek.

Ezzel a győzelemmel sikerült visszavágnunk az idegenbeli vereségért is.

Máté Csaba (vezetőedző): - Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, egy olyan együttes ellen alakítottunk ki gólhelyzeteket, amely az idei három meccséből mindhármat megnyerte. Ennek ellenére az első félidő egyértelműen a miénk volt. Szép gólokat lőttünk, és ezek mellett is voltak helyzeteink. A második félidőben várható volt, hogy a vendégek mindent egy lapra feltesznek az egyenlítésért, ekkor már a támadásainkat nem tudtuk mindig gólhelyzetig kijátszani, így miután 2-1-re szépítettek, izgalmas lett a véghajrá. Itt azonban a játékosok hősiesen küzdve megőrizték a vezetésünket. Kicsit okosabb végjátékkal, tudatosabb passzokkal kevésbé kellett volna izgulnunk.

Mindent összegezve, dicséret illeti a fiúkat - az első félidőben a játékért, a másodikban pedig a küzdésért.

NB III, Közép-csoport, 25. forduló

FTC II-Dabas 2-1 (2-0)

FTC II: Oroszi – Jones, Molnár T., Iyinbor, Arday – Könczey, Hajdú (Szabó Le., 85.), Leandro – Redzic (N. Mazzonetto, 62.), Nagy O. (Szabó R., 77.), Pócsik

Sárga: Fritz (42.), Márton (65.), Oroszi (69.), Jones (84.), Szabó Lá. (84.)

G.: Pócsik (32., 40.), ill. Fritz (77.)

FRISS TABELLA ITT

NB III: Vereség a Szentlőrinc otthonában

Második csapatunk 6-2-es vereséget szenvedett.

NB III: Győzelem az Érd ellen

Második csapatunk 3-0-ra verte az Érdet.

NB III: Kétgólos vereség Kaposváron

Második számú labdarúgócsapatunk 2-0-ra maradt alul a Kaposvári Rákóczi vendégeként.

Döntetlen hazai pályán a Mohács ellen

NB III-as labdarúgócsapatunk 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a bajnokság 22. fordulójában.

Nem született gól Dunaújvárosban

NB III-as labdarúgócsapatunk 0-0-s döntetlent játszott a bajnokság 21. fordulójában.

NB III: Vereség az Iváncsa ellen

Második csapatunk 2-1-s vereséget szenvedett a 20. fordulóban.

Egy gól döntött, vereség az MTK II ellen

Az FTC II kiélezett meccsen szenvedett vereség a bajnokság 19. fordulójában.

Egygólos vereség a tavaszi nyitányon

NB III-as férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re kikapott a Bonyhád-Majos ellen a bajnokság 18. fordulójában.