2021. március 6.
A háromgólos siker a Puskás otthonában MK-elődöntőt ért
Női labdarúgóink nagy csatában 3-0-ra legyőzték idegenben a Puskás Akadémiát a Magyar Kupa 4. fordulójában.

Az FTC-Telekom női futballcsapata a Magyar Kupa 4. fordulójában, a Puskás Akadémia vendégeként kezdte meg a 2021-es tétmeccsek sorát.

Dörnyei Balázs a Bednar – Mosdóczi, Hasanbegovic, Zlidnis, Nagy V. – Pusztai, Fenyvesi, Ivanusa – Cameron, Marques – Vágó összeállításban küldte pályára csapatát.

A Fradi már az első percektől kezdve támadólag lépett fel, azonban az NB II Nyugati csoportjának listavezetője szorosan, szinte tíz emberrel beállt a kapuja elé védekezni. Nehéz volt feltörni a felcsútiak védelmét, amikor pedig sikerült, akkor a megítélt büntetőt kihagytuk.

A sok szabálytalansággal tarkított mérkőzésen hiába játszott mezőnyfölényben a Ferencváros, a várva várt gól nem akart megszületni. A 62. percben Dörnyei Balázs vezetőedző a pályára küldte csapatunk új igazolását, a kanadai Caroline Kehrert. A nyomást azonban a 72. percig bírta csak a hazai csapat, amikor Pusztai Sára révén megszereztük a vezetést. Innentől kezdve pedig még magabiztosabban futballoztunk és Inna Zlidnis, illetve Vágó Fanny hajrában szerzett találatával 3-0-ra nyertünk és címvédőként, sorozatban hatodik alkalommal bejutottunk a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé.

„Kellett egy kis idő, mire összeállt a játékunk, mert egy rendkívül defenzíven játszó Puskás Akadémia ellen léptünk pályára. Ellenfelünk szinte tíz emberrel védekezett, sok szabálytalansággal tarkította a mérkőzést. Sajnos egy büntetőt is kihagytunk, de a mezőnyfölényünk az utolsó 20 percben meghozta a gyümölcsét és három gólt szerezve nyertünk és sorozatban hatodik alkalommal jutottunk be a legjobb négy közé. Összességében egy értékes győzelmet arattunk, így jól kezdtük a tavaszi szezont” – mondta a mérkőzés után Dörnyei Balázs vezetőedző.

NŐI LABDARÚGÁS
MAGYAR KUPA, 4. FORDULÓ
Puskás Akadémia–FTC-Telekom 0–3 (0–0)
FTC-Telekom: Bednar – Mosdóczi, Hasanbegovic, Zlidnis, Nagy V. (Rőhberg, 90.) – Pusztai (Papp L., 78.), Fenyvesi, Ivanusa (Nagy Viktória, 90.) – Cameron (Kehrer, 62.), Marques (Brandon, 78.) – Vágó.
Vezetőedző: Dörnyei Balázs
Gólszerzőink: Pusztai (72.), Zlidnis (85.), Vágó (90.)

Cikkajánló

Női labdarúgóink taroltak: bajnoki cím és kupasiker

A Fradi Zóna Plusz by iFOREX Europe adásában Albert Flóriánnal és Ott Eszterrel beszélgettünk.

Bajnokcsapatunk három játékosa is az év legjobbja lett!

Tarolt az FTC-Telekom női labdarúgócsapata a RangAdó-díjátadón! Mutatjuk, mit nyertek játékosaink - VIDEÓ!

Albert Flórián: „Ebben az évben minden sikerült"

Megvan a duplázás, a Magyar Kupa-győzelem után a bajnoki címet is begyűjtötték női labdarúgóink - VIDEÓ!

FTC-ünnep: megvan sorozatban a hetedik arany

A női labdarúgó NB I döntőjében az FTC a második meccsen 8-0-ra legyőzte a Puskást, és bajnok lett.

Aranyat érne a Pancho Aréna bevétele

Ha női labdarúgóink nyernek a Puskás Akadémia ellen, akkor meglesz zsinórban a hetedik bajnoki cím.

Négy meghívó a magyar válogatottba

Könczeyné Fenyvesi Evelin, Csányi Diána, Nagy Viktória és Nagy Vanessza is készülhet a vb-selejtezőkre.

"90 percen múlik a bajnoki cím"

Női labdarúgócsapatunk nagy lépést tett a címvédés felé a Puskás Akadémia ellen - VIDEÓ!

Kiütéses győzelem a bajnoki döntő első meccsén!

Női labdarúgócsapatunk 6-2-re nyert a Puskás Akadémia ellen, jövő héten megvédheti címét.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin