2022. április 16.
Alig 40 perc alatt eldőlt – női csapatunk ötöt vágott!
A szombati bajnokin három U17-es játékos is bemutatkozott.

Női labdarúgócsapatunk, az FTC-Telekom szombaton a Soroksár SC vendégeként lépett pályára a Simple Női Liga 16. fordulójában. Az állás a 2. percben máris változott, Lidija Kulis ugyanis egy szögletet követően megszerezte a vezetést (0-1).

A 15. percben Vágó Fanny találatával növeltük az előnyt, játékos-edzőnk Lara Ivanusa átadását követően volt eredményes (0-2). Ezzel még nem volt vége: a 29. percben Inna Zlidnis, a 36-ban Csigi Eszter, a 38-ban pedig újra Lidija Kulis volt eredményes. Félidőben már 5-0-ra vezettünk.

Az állás a második játékrészben már nem változott, történés azonban eddigre is maradt: az utolsó fél órára beállt három U17-es korú játékos, Kern Fanni, Murár Viktória és Bozsik Linett is. Győzelmének köszönhetően az FTC-Telekom 9 pontnyi előnnyel vezeti a bajnokságot az ETO FC Győr előtt.

Együttesünk egy hét múlva, április 23-án, szombaton folytatja a bajnokságban, akkor a Puskás Akadémia lesz az ellenfél.

Simple Női Liga NB I, 16. forduló

Soroksár SC–FTC-Telekom 0-5 (0-5)

Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep. Játékvezető: Bálint Kata Tünde

FTC-Telekom: Barti - Németh H., Csigi, Zlidnis (Kern, 60.) - Papp - Nagy V., Fenyvesi, Németh D. (Murár, 65.), Kulis (Nagypál, 46.) - Vágó (Bozsik, 72.) - Ivanusa (Siklér, 46.). Vezetőedző: Vágó Fanny

Gólszerzők: Kulis (2.), Vágó (15.), Zlidnis (29.), Csigi (36.), Kulis (38.)

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.