
A Hivatásos Labdarúgók Szervezete a 2023-as évben harmincharmadik alkalommal kérte ki a profi labdarúgók véleményét társaikról, így a HLSZ által alapított Zsiborás Gábor Díj, Albert Flórián Díj, illetve a HLSZ Díj több kategóriában emelhette ki ismét a 2022/23-as bajnoki igény legjobbjait.
Idén már hetedik alkalommal, két kategóriában a női labdarúgás legmeghatározóbb alakjait is díjazták. A női jelölteknél a magyar női labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányának, az MLSZ Bizottságának tagjainak, az MLSZ Női Szakágvezetőjének, valamint a Simple Női Liga NB I csapatkapitányainak és edzőinek segítségét kérte a HLSZ a döntésben. Az FTC-Telekom női labdarúgócsapata két kategóriában is elhozta az első helyért járó elismerést.
A Zsiborás Gábor Vándorkupával járó legjobb női kapus díját csapatunk hálóőre, Bíró Barbara nyerte el.
- Nagy megtiszteltetés számomra, hogy a tavalyi szezonban elért teljesítményemért elnyerhettem ezt a díjat – kezdte Bíró Barbara. - A tavalyi év után idén is sikerült, ez külön öröm számomra. Ezúton is szeretném megköszönni mindenki szavazatát. Összességében ez az elismerés számomra a tavalyi szezon megkoronázása, nagyon boldog vagyok. Egyedül a kupasiker maradt el, amiatt azért van egy kis hiányérzetem. Szeretném megköszönni a csapatomnak, a Ferencvárosnak, a csapattársaimnak, az edzőknek és minden stábtagnak, úgy gondolom, hogy együtt értük el ezt!
A legjobb női mezőnyjátékos, vagyis az Albert Flórián Vándorkupát pedig nyári igazolásunk, Gődér Brigitta vehette át, aki az előző szezonban a Haladás Viktóriát erősítette.
- Nagyon boldog voltam, amikor megtudtam, hogy én nyertem. Igaz, a labdarúgásban nem az egyéni díjak a legfontosabbak, de személy szerint nagyon sokat jelent, hogy ebben az elismerésben részesülhettem. A csapattársaimnak és a rám szavazó játékosoknak nagyon köszönöm, hogy engem választottak, ez az egyik legjobb visszajelzése annak, hogy a befektetett munka mindig megtérül – mondta Gődér Brigitta.
Az Albert Flórián Vándorkupa szavazásin harmadik helyen zárt Szabó Viktória, aki szintén a Ferencváros oszlopos tagja.
A média munkatársai május 20-a, kedd 12.00-ig adhatják le akkreditációjukat.
Női labdarúgócsapatunk megnyerte a bajnoki döntő első meccsét, a főszereplők értékeltek – VIDEÓ!
Nagy Vanessza második félidőben szerzett fejes gólja eldöntötte az ETO FC Győr elleni összecsapást.
Női labdarúgóink Groupama Arénában rendezendő találkozójára ingyenes jegy kiváltásával tud belépni.
Női labdarúgócsapatunk már az első játékrészben eldöntötte a KÉSZ-St. Mihály elleni hazai bajnokit.
Női labdarúgóink 9-0-ra nyertek Üllőn az Astra HFC ellen, Nagy Vanessza ismét négy gólt vágott.
Női labdarúgóink 8-0-ra nyertek a tolnai vármegyeszékhelyen, újabb lépést téve a bajnoki döntő felé.
Női labdarúgócsapatunk 5-0-ra győzte le a Diósgyőrt a bajnokság 20. fordulójában.