2020. november 2.
Dörnyei: „Büszke vagyok, hogy én vezethetem a csapatot”
Női labdarúgócsapatunk vezetőedzője szerint a csapat egyértelmű célja a győzelem a BL-ben.


Női labdarúgóink ismét a Bajnokok Ligájában léphetnek pályára, ezúttal a luxemburgi bajnok, Racing FC Union Luxebourg ellen. A találkozó előtti napon megtartott sajtótájékoztatón csapatunk vezetőedzője, Dörnyei Balázs és játékosunk, Mosdóczi Evelin mondta el várakozásait.

Nagy izgalommal várjuk a mérkőzést, ez egy fontos pillanat a csapatunk életében, hiszen először játszunk a Ferencváros igazi otthonában, a Groupama Arénában - kezdte a sajtótájékoztatót vezetőedzőnk, Dörnyei Balázs.  - Büszke vagyok arra, hogy ezen a jeles mérkőzésen én vezethetem a csapatot, amely olyan játékosokból áll, akik nagyon megérdemelték ezt a lehetőséget. A találkozón egyértelmű célunk a győzelem. Július óta készültünk arra, hogy ezen a BL selejtezőn elindulhassunk, és az a célunk, hogy ne ez a mérkőzés jelentse a végállomást a számunkra. A televízió is közvetíteni fogja a mérkőzésünket, ami egy nagy lehetőség, hogy újabb szurkolókat szerezzünk a női labdarúgásnak és a Ferencvárosnak - folytatta Dörnyei Balázs.

A szakember szerint egyetlen ország bajnokát sem szabad lebecsülni.

- Pénteken még mérkőzést játszottunk, így kettő napunk volt arra, hogy erre az összecsapásra felkészüljünk. Maximálisan tiszteljük az ellenfelet, hiszen egy ország bajnokáról van szó, de ez a tisztelet a kezdő sípszótól kezdve megszűnik egészen a találkozó lefújásáig. Van egy kialakult játékunk, szeretnénk, ha az ellenfélnek kéne ehhez igazodnia.


Játékosunk, Mosdóczi Evelin örül annak, hogy ezúttal nem nézőként, hanem játékosként lehet jelen a Groupama Arénában.


- A válogatott játékosok közül néhánynak már volt alkalma játszani itt, azonban most ferencvárosi színekben játszhatunk ebben a stadionban. Ez mindannyiunk számára különleges lesz, várjuk a mérkőzést, reméljük sok néző látogat majd ki, és a meccs végén a szurkolókkal együtt győzelemnek örülhetünk. A saját játékunkra kell majd figyelnünk, nem szabad hagyni, hogy a körülmények kizökkentsenek minket - fogalmazta meg a találkozó előtti gondolatait Mosdóczi Evelin.

A Ferencváros-Racing FC Union Luxebourg Bajnokok Ligája selejtezőt kedden este 17.00 órától rendezik. Jegyek itt kaphatóak!

 

Cikkajánló

A második félidőben jöttek a gólok az újonc ellen

Női labdarúgócsapatunk 2-0-ra nyert az Astra HFC ellen a Simple Női Liga harmadik fordulójában.

Vasárnap az újonc otthonába látogatunk

Az Astra HFC ellen újabb három bajnoki ponttal szeretnénk gazdagodni.

Derbi-győzelemmel indult az új bajnoki idény

Női labdarúgócsapatunk Gégény Petra góljával 1-0-ra nyert az Újpest ellen.

Gődér: " Lépésről lépésre akarunk haladni"

Védőnk szerint a csapat egyben van és egyetlen célja lehet csak, megverni az Újpestet a derbin.

Derbivel indítjuk az átalakult bajnokságot!

Női labdarúgócsapatunk címvédőként vág neki a Simple Női Liga megújult 2026-2027-es küzdelmeinek.

Könczeyné Fenyvesi: "Elkezdjük újra az építkezést"

Női labdarúgóink kapitánya előre tekint, és reméli, hogy Csányi Diána hamar visszatérhet.

Súlyos sérülés és fájdalmas búcsú Európától

Női labdarúgócsapatunk elvesztette Csányi Diánát és a Mitrovica elleni meccset is.

Van még jegy: szurkoljon a helyszínen!

Női labdarúgócsapatunk szombat délelőtti BL-meccsére még kaphatóak ingyenes belépők!

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin