2019. november 24.
Emberhátrányban is vezettünk, de pont nélkül maradtunk
Női labdarúgócsapatunk emberhátrányban is előnybe került a DVTK ellen, ám végül vereséget szenvedett.

Ősszel magabiztos, 5-1-es sikert arattunk idegenben, most újra arra készültünk, hogy legyőzzük riválisunkat. Hatalmas DVTK-ziccerrel indult a meccs, de miután azt megúsztuk, az első félidőben már csak mi veszélyeztettünk.

A 7. percben Vágó Fanny szabadrúgása ment kevéssel mellé, majd Marija Aleksic távoli lövésénél sem hiányzott sok az első gólhoz. Negyedóra elteltével Vágó került ziccerbe, lövése már elment a DVTK kapusa mellől, de a vendégek ki tudták vágni a kapu torkából a labdát.

A 34. percben Kocsán Petra is közel járt a gólhoz, ám öt perccel később nehéz helyzetbe kerültünk. Egy előreívelt DVTK-labda után Samu Anna kijött a kapujából és a tizenhatoson kívül kézzel ért a labdához, tettéért pedig azonnal pirosat kapott, így Böröcz Bettina állt be a kapuba, Pusztai Sára jött le. Az első félidő gól nélküli döntetlennel ért véget.

A második játékrészt remekül kezdtük, Balázs Csilla rúgta fel Vágót a tizenhatoson belül, Mosdóczi Evelin pedig a bal alsó sarokba lőtte a megítélt tizenegyest (1-0). Nem tartott azonban sajnos sokáig az előnyünk, Bianca-Marilena Sandu távoli lövésével egyenlített ellenfelünk (1-1).

A 60. percben szöglethez jutottak a vendégek, Biljana Bradic sarokrúgásába pedig végül senki se ért bele, a labda pedig a kapunkban kötött ki (2-1). Hiába voltunk emberhátrányban, sorra alakítottuk ki a helyzeteket. A 73. percben egy gyönyörű támadás végén Kocsán elől mentettek nagyot, majd Fenyvesi bombáját védte bravúrral a vendégkapus.

Az utolsó tíz percre Nagy Virágot és Csigi Esztert is beküldte Dörnyei Balázs, mindketten remekül szálltak be a mérkőzésbe. Beszorítottuk ellenfelünket, de vagy nem volt szerencsénk, vagy nagyot védett a DVTK kapusa.

A 90. percben ráadásul egy kontrával el is tudtak menni a vendégek, Bradic révén pedig kialakult az 1-3-as végeredmény. Hiába játszottunk jobban ellenfelünknél, sokba került a piros lap, így pont nélkül maradtunk.

JET-SOL LIGA NŐI NB I, 10. FORDULÓ
FTC-TELEKOM - DVTK 1-3 (0-0)
FTC: Samu - Mosdóczi (Csigi, 81.), Hasanbegovic, Zlidnis, Szabó V. - Pusztai (Böröcz, 41.), Aleksic (Nagy V., 79.), Fenyvesi, Csiki - Kocsán, Vágó
Gól: Mosdóczi (47. - 11-esből), ill. Sandu (56.), Bradic (60., 90.)
Piros: Samu (39.)

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.

Női MK-elődöntő: szurkolói információk

Fontos információk női labdarúgócsapatunk MTK elleni kupamérkőzésére.