2023. május 7.
Fradi-győzelem klubtörténelmi rekorddal
Női labdarúgóink 4-0-ra nyertek a Puskás Akadémia ellen, és továbbra is száz százalékosak a bajnokságban.

Az FTC-Telekom női labdarúgócsapata már biztos alapszakasz-győztesként, egyúttal bajnoki döntősként fogadta a Puskás Akadémiát a Simple Női Liga NB I 21. fordulójában. A Fradinak volt bőven oka visszavágni a felcsútiaknak, ugyanis márciusban éppen a Kocsis Sándor Sportközpontban tizenegyes-párbajban buktuk el a Magyar Kupa elődöntőjét.

A mieink a Bíró Barbara – Ott Eszter, Csigi Eszter, Demeter Réka - Papp Luca - Czellér Dorottya, Fenyvesi Evelin, Csányi Diána, Szabó Viktória - Vágó Fanny - Alesia Garcia összeállításban kezdtek.

Már az első percektől kezdve nyomás alá helyeztük a Puskás Akadémiát. Előbb Garcia előtt adódott nagy lehetőség, de a kapusba lőtte a labdát. A 17. percben viszont megszereztük a vezetést. Papp Luca pompás helyzetfelismerése után átemelte a kapust. 1-0!

A folytatásban Vágó és Fenyvesi is közel járt a gólszerzéshez, a 32. percben pedig Papp duplázhatott volna, de kimaradt a lehetőség. A 43. percben Vágó vette észre a kapu előtt érkező Szabót, aki a játékos-edző remek kiugratása után egy finom csellel elvitte a kapus mellett a labdát, és higgadtan a kapuba gurított. 2-0!

A második félidőben is folytatódott a Fradi-dominancia. Az 53. percben Czellér szerzett erőszakosan labdát, betört a tizenhatoson belülre, és bár szerelték, a kipattantó labdára Papp csapott le, és kapásból a jobb alsó sarokba lőtt. 3-0! A 70. percben Szabó is duplázhatott volna, de óriási helyzetben a kapu mellé emelt. A 71. és a 72. percben mindkét csapat gólt szerezhetett volna, de előbb a Puskás csatára hibázott, majd Pusztai nagy helyzetben a kapusba lőtt.

A mindent eldöntő gólt végül Fenyvesi Evelin szerezte a 78. percben. Ezzel a találattal nemcsak a 4-0-s végeredmény alakult ki, hanem női csapatunk klubtörténelmi rekordot is felállított. Ugyanis férfi és női együtteseink történelmében utoljára a férfiak 1948/49-es bajnokcsapata szerzett egy szezon alatt 140 gólt. Ezt döntötte most meg a női csapat, amely győzelmével 141 találatnál jár ebben a bajnokságban, és még van hátra két forduló.

NŐI LABDARÚGÁS
SIMPLE NŐI LIGA NB I, 20. FORDULÓ
FTC-Telekom–Puskás Akadémia FC 4–0 (2–0)
FTC-Telekom: Bíró – Ott (Németh D., 58.), Csigi, Demeter (Nagy V., 62.) - Papp - Czellér (Barker, 58.), Fenyvesi, Csányi (Pusztai, 58.), Szabó V. - Vágó - Garcia (Bradics, 62.)
Játékos-edző: Vágó Fanny
Gólszerzők: Papp (17., 53.), Szabó V. (43.), Fenyvesi (78.)

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.

Döntetlent játszott a női válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott 1-1-re végzett Azerbajdzsánnal Eb-selejtezőn.

Hatot lőttünk a Fehérvárnak

Női labdarúgócsapatunk Fehérvár elleni győzelme alkalmával négy játékosunk is betalált.

Három játékosunk a női válogatott keretében

A magyar női labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya, Szarvas Alexandra kihirdette az edzőtábori keretet.

Begyűjtöttük a három pontot Szegeden

A Simple Női Liga 16. fordulójában 3-0-s győzelmet arattunk idegenben, a St. Mihály csapata ellen.

Kiestünk a kupából

Női labdarúgócsapatunk a Simple Női Kupa elődöntőjében 1-0-s vereséget szenvedett az MTK Budapesttől.