2020. március 7.
Fradista gólokkal vertük Hongkongot
Hét játékosunk szerepelt a női válogatottban, Kocsán Petra és Vágó Fanny is betalált.

A magyar női labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzést vívott szombaton Törökországban a hongkongiakkal. Amint a Magyar Labdarúgó Szövetség honlapján írták, történelmi találkozó volt, hiszen nemzeti csapatunk soha korábban nem játszott Hongkong ellen. Markó Edina szövetségi kapitány kezdőként számított az FTC-Telekom játékosaira, Masdóczi Evelinre, Szabó Viktóriára, Pusztai Sárára, Fenyvesi Evelinre, Kocsán Petrára és Vágó Fannyra is.

Fradista összjátékot követően már a 10. percben megszereztük a vezetést, a kipattanót Mosdóczi Evelin lövése után Kocsán Petra passzolta be a kapuba (1-0). Hét perccel később a labdát a kilépő kapus mellett elpasszoló Vágó Fanny révén dupláztuk meg az előnyt (2-0). Egy szöglet utáni szituációban már a 23. percben kialakult a félidő 3-0-s végeredménye, miután Németh Hanna is betalált.

A játék képe a térfélcserét követően sem változott, a magyar együttes akarata érvényesült. Szabó Viktória helyett az utolsó bő 20 percre Csiki Anna állt be, a vége pedig 4-0 lett – a hajrában a tizenhatoson belülről Csányi Diána talált be.

A női válogatott legközelebb kedden, a román csapat ellen játszik Törökországban.

Fotó: mlsz.hu

Női labdarúgás, felkészülési mérkőzés

Helyszín: Alanya, Törökország

Magyarország–Hongkong 4-0 (3–0)

Magyarország: Szőcs Réka - Mosdóczi Evelin (Papp Dóra, 65.), Turányi Lilla (Kovács Laura, 77.), Németh Hanna, Szabó Viktória (Csiki Anna, 73) - Csányi Diána, Rácz Zsófia, Pusztai Sára (Magyarics Zoé, 46.) - Fenyvesi Evelin, Kocsán Petra (Zágor Bernadett, 46.), Vágó Fanny (Nagy Ágnes, 73.)

Gólszerzők: Kocsán Petra, Vágó Fanny, Németh Hanna, Csányi Diána

Hét fradista is kivette részét a válogatott győzelméből

A magyar női labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen nyert 2-1-re.

A kapitány FONTOS kijelentése az FTC-futballistáról

Hét ferencvárosi labdarúgó is bekerült a női válogatottba, amely törökországi tornára utazik • Íme, a nevek!

Aleksic-dupla és győzelem Pozsonyban

Női labdarúgócsapatunk 4-2-re győzte le a házigazda Slovant a vasárnap Pozsonyban lejátszott edzőmérkőzésen.

Mesterségük címere: kanadai Fradi-sportolók!

A hokis pontkirály Brett Switzer volt női focistáink új igazolása, Nkem Ezurike idegenvezetője – VIDEÓ!

Kanadai középpályással erősítettünk!

Női labdarúgócsapatunkban folytatja a korábbi utánpótlás-válogatott kanadai középpályás, Sarah Kinzner.

Erődemonstráció Felcsúton

Bajnoki címvédő női labdarúgócsapatunk 5-0-s győzelmet aratott a Puskás Akadémia otthonában a 19. fordulóban.

Hatot lőttünk a Szombathelynek

Női labdarúgócsapatunk kiütéses győzelmet aratott a Simple Női Liga 18. fordulójában.

Csányi betalált, vereség Törökországban

A női labdarúgó-válogatott Törökországban folytatta szereplését az Európa-bajnoki selejtezősorozatban.