2024. január 24.
Gólgazdag meccsen a fiúk nyertek
Női labdarúgócsapatunk az FTC utánpótlás korosztálya ellen készült a szezon folytatására.

Női labdarúgócsapatunk tavaszi szezonra való felkészülésében szerepet kapott egy fiúk elleni edzőmérkőzés is. Szerdán az FTC-MVM Népligeti Sportközpontban a Ferencváros U15-ös korosztályával vették fel a harcot felnőtt lányaink. Egy kemény, jól felkészített ellenféllel találkoztunk.

Csapatunk a Barti - Ott, Gődér, Papp - Bozsik, Nagy, Fenyvesi, Edwards, Vincze - Csányi, Kubassova összeállításban lépett pályára. A vezető találatot a fiúk szerezték, a 9. percben Lakatos fordult le, és lőtt egy hatalmas bombát a bal felsőbe (1-0). Majd a 17. percben egy védelmi hibát követően megduplázta találatai számát az FTC U15 (2-0). A folytatásban kapusunk, Barti védett óriásit, aztán a 34.percben Vincze futott el a szélen, és remek beadását Kubassova továbbította a hálóba (2-1).

A második félidőben is a fiúk örülhettek először, egy bal oldali beadást követően először még védeni tudott Barti, majd a kipattanó már a kapuban landolt (3-1).

A 47. percben büntetőhöz jutott csapatunk, a labda mögé Papp állt, és magabiztosan belőtte (3-2). A folytatásban a fiúknak adódott több lehetősége, próbálkoztak távolról, aztán a kapu előtt is, de Barti bravúrjai is kellettek. A mérkőzés hajrájában egy szögletet követően Múcková szerzett értékes találatot (3-3), majd egy szerencsétlen öngól után ismét a fiúknál volt a vezetés (4-3).Az utolsó percekben sem maradtunk gól nélkül, ötödször is betalált ellenfelünk (5-3), így a kétszer negyven perc játék után végül 5-3-ra a fiúk nyertek.

Vezetőedzőnk, Albert Flórián értékelt a lefújást követően.

- A télen a keretünk több változáson ment át, egy teljesen új csapat lépett ma pályára. Amit kértem tőlük, azt megpróbálták betartani. Elég egységesnek tűntünk, szép dolgokat csináltunk a fiúk ellen. Úgy érzem, hogy jó úton haladunk ahhoz, hogy minél előbb összeszokjanak a lányok. Még mindig sok a sérültünk, és az edzőtáborba már szeretnénk úgy elutazni, hogy mindenki egészséges. Az a célunk, hogy teljes létszámú munkával tudjunk ráhangolódni a bajnoki szezon folytatására.

Női labdarúgás,
felkészülési mérkőzés

FTC U15 (fiú) – FTC-Telekom 5-3 (2-1)

FTC-Telekom: Barti – Ott, Gődér, Papp, Bozsik – Nagy, Fenyvesi, Edwards, Vincze – Csányi, Kubassova
Cserék: Czellér, Diószegi, Múcková, Túróczy
Vezetőedző: Albert Flórián
Gólszerzők: Kubassova, Papp, Múcková

Török győzelem Gyirmóton

Fenyvesivel a kezdőcsapatban szenvedett 4-1-es vereséget a női labdarúgó-válogatott Törökország ellen.

Kiütéses győzelmet aratott a női válogatott

Nemzeti együttesünk Eb-selejtezőn 5-0-ra verte Azerbajdzsánt.

Újra edzésben női labdarúgócsapatunk

Címvédő női együttesünk visszatért a Kocsis Sándor Sportközpontba.

Nadja Sztanovics távozik női csapatunktól

A montenegrói válogatott labdarúgó tavaly nyár óta erősítette az FTC-Telekomot.

Távozik Bíró Barbara

Két szezon után az ETO FC Győr együttesénél folytatja pályafutását női csapatunk korábbi kapusa.

Budapesten lesz a BL-selejtező, megvannak az ellenfelek

Sorsoltak az UEFA Női Bajnokok Ligájában.

Három játékossal erősített bajnokcsapatunk

Németh Adél, Nagy Vanessza és Zágonyi Barbara és is az FTC-Telekomban folytatja pályafutását.